Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Top hardkor - dziwne, odjechane, oryginalne piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marcin_wc
    Senior
    • 09-2005
    • 2115

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
    Jak to? A gdzie jest warzone? Tak samo można napisać, że Grand Prix to nie prawdziwy Ciechan...
    Jak chcesz to pisz.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
    Jabłonowa do jednego worka z Edim jest krzywdzące. Mają mózgotrzepy, ale mają też niezłe piwa i przynajmniej jedno bardzo dobre.
    Do jakiego jednego worka? Mam pisać osobne posty dla Jabłonowa i Ediego? Nie wiem, ile piłeś piw z Ediego i jak często, ale kiedyś to były moje ulubione piwa i jeździłem po nie nie tylko ja z Wrocławia.

    Comment

    • tomolek
      Hophead
      • 05-2006
      • 1752

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc Wyświetlenie odpowiedzi
      Edi zapewni to samo po jednej butelce.
      Migdałowe, koniecznie!
      www.ohbeautifulbeer.com

      www.mateuszdrozdowski.pl

      „Kwaśny Edi herbu Koreb

      Comment

      • tristan_tzara
        Senior
        • 12-2007
        • 1038

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
        Recka z 2002:
        Gdyby był 2002 to tez bym pewnie tak napisał

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc Wyświetlenie odpowiedzi
          Jak chcesz to pisz.
          Ale nie uważasz, że to byłoby bez sensu? Wykorzystanie receptury piwowara domowego nie oznacza, że piwo przestaje skądś pochodzi... Manufaktura jabłonowska, to nie kontraktowiec.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc Wyświetlenie odpowiedzi
          Do jakiego jednego worka? Mam pisać osobne posty dla Jabłonowa i Ediego?
          Nie mówię o oddzielnych postach tylko o porównaniu ze sobą tych browarów. Pisząc:
          każdy mój kontakt z browarem Jabłonowo był niezapomniany. Tak samo było z wizytami w Edim.
          sugerujesz, że ich piwa są tej samej klasy, czyli dyskwalifikujesz Jabłonowo. Przynajmniej tak to zrozumiałem.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie wiem, ile piłeś piw z Ediego i jak często, ale kiedyś to były moje ulubione piwa i jeździłem po nie nie tylko ja z Wrocławia.
          Mało. Chyba raz w życiu dopiłem butelkę, może coś na pierwszych zlotach trafiło mi się pijalne (nie pamiętam), ale generalnie nie mam żadnych przyjemnych wspomnień z tym browarem.
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
            Gdyby był 2002 to tez bym pewnie tak napisał
            Uwierz, że nie napisałbym tak, gdyby "robili wyłącznie mózgotrzepy które miały aromat menela". Zythum też.
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #36
              Normalka. Wielu ludziom nie smakują wędliny od małego masarza. Za dużo wędzoności, za dużo przypraw, za dużo wszystkiego.
              Tacy ludzie wracają do wyrobów z markietu za kilka złoty/kg.
              Podobnie jest z piwem. Koncernówka to spokój, cisza, nic się nie wybija, nic nie denerwuje, wszystko jest przewidywalne.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • Marcin_wc
                Senior
                • 09-2005
                • 2115

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie mówię o oddzielnych postach tylko o porównaniu ze sobą tych browarów. Pisząc:
                Nie porównywałem browarów, tylko stwierdziłem, że ich piwa dostarczają ekstremalnych doznań.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                Ale nie uważasz, że to byłoby bez sensu? Wykorzystanie receptury piwowara domowego nie oznacza, że piwo przestaje skądś pochodzi... Manufaktura jabłonowska, to nie kontraktowiec.
                Ale odbiega od ducha Imperatora.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                Mało. Chyba raz w życiu dopiłem butelkę, może coś na pierwszych zlotach trafiło mi się pijalne (nie pamiętam), ale generalnie nie mam żadnych przyjemnych wspomnień z tym browarem.
                Edi to pierwszy browar w Polsce, który warzył tylko ale, pierwszy który uwarzył ciemne wędzone i wszystkie te piwa były świetne dopóki nie opuściły browaru, szczególnie w kegach lub w szkle.

                Comment

                • Chmielnicki
                  Senior
                  • 07-2012
                  • 324

                  #38
                  Ucieszyłem się, że już dwie strony wpisów i zmartwiłem, że trzeba będzie wziąć pożyczkę w Providencie na te wszystkie piwa. A tu taki srogi zawód. Chyba faktycznie sięgnę po to Jabłonowo, skoro budzi tyle emocji.

                  Orange Yuzu Glad I Said Porter i Smokey George piłem - obydwa rzeczywiście bardzo fajne.

                  Chodzi za mną jeszcze m.in. Black z Mikkellera, Evil Twin Biscotti Break i Westvleteren XII, ale nie wiem, czy fejm nie jest tutaj zbytnio napompowany.
                  Last edited by Chmielnicki; 27-02-2014, 16:15.

                  Comment

                  • Marcin_wc
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 2115

                    #39
                    Są ciekawsze piwa do spróbowania przed Blackiem. Moim zdaniem jest on zbyt głęboko odfermentowany i zbyt kwaśny, przez co piwo zdominowane jest przez paloność. Mam nadzieję, że Tokio Black Horizon jest bardziej zrównoważone, ale jak na razie czeka w piwnicy na swoją kolej.

                    Comment

                    • tristan_tzara
                      Senior
                      • 12-2007
                      • 1038

                      #40
                      Na mnie też czeka Horizon Tokyo Black od Nogne. Jeszcze myślę czy by Red Horizon sobie kupić. Ma ktoś jakieś doświadczenia z nim?

                      Comment

                      • Marcin_wc
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 2115

                        #41
                        Jest chyba na forum opisane. Piwa z Nogne można brać w ciemno, o ile są w dobrej cenie.

                        Comment

                        • tristan_tzara
                          Senior
                          • 12-2007
                          • 1038

                          #42
                          Szkoda ze to chmielone mandarinem juz niedostępne, bo majciekawsze wg mnie

                          Comment

                          • Chmielnicki
                            Senior
                            • 07-2012
                            • 324

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                            Szkoda ze to chmielone mandarinem juz niedostępne, bo majciekawsze wg mnie
                            Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że to było najlepsze IPA, jakie piłem w 2013 r., jeśli nie w ogóle.

                            Comment

                            • tristan_tzara
                              Senior
                              • 12-2007
                              • 1038

                              #44
                              Dzięki za pocieszenie, poczytam recki i wyobrażę sobie że je pije

                              Comment

                              • Pankracy
                                Senior
                                • 10-2007
                                • 2777

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc Wyświetlenie odpowiedzi
                                Edi to pierwszy browar w Polsce, który warzył tylko ale, pierwszy który uwarzył ciemne wędzone
                                Pierwszy też rozlewał piwo musujące, w szampańskich butelkach, ze splecionym drutem korkiem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎