Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Top hardkor - dziwne, odjechane, oryginalne piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc Wyświetlenie odpowiedzi

    Edi to pierwszy browar w Polsce, który warzył tylko ale, pierwszy który uwarzył ciemne wędzone i wszystkie te piwa były świetne dopóki nie opuściły browaru, szczególnie w kegach lub w szkle.
    Jedyną drogą był własny żołądek...

    Pamiętam, jak będąc młodą mężatką udałem się na pielgrzymkę do Ediego. Do Wschowy jeszcze można było dojechać pociągiem. Piwo pite w browarze było zaiste niezłe, ale któreś butelkowe wybuchło na lotnisku w Berlinie...

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chmielnicki Wyświetlenie odpowiedzi
    Ucieszyłem się, że już dwie strony wpisów i zmartwiłem, że trzeba będzie wziąć pożyczkę w Providencie na te wszystkie piwa. A tu taki srogi zawód. Chyba faktycznie sięgnę po to Jabłonowo, skoro budzi tyle emocji.

    Orange Yuzu Glad I Said Porter i Smokey George piłem - obydwa rzeczywiście bardzo fajne.

    Chodzi za mną jeszcze m.in. Black z Mikkellera, Evil Twin Biscotti Break i Westvleteren XII, ale nie wiem, czy fejm nie jest tutaj zbytnio napompowany.

    Westvletteren XII polecam spróbować, przeżycie potęgowane otoczką naprawdę warte jest starań.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • Chmielnicki
      Senior
      • 07-2012
      • 324

      #47
      Westvletteren XII polecam spróbować, przeżycie potęgowane otoczką naprawdę warte jest starań.
      Szczerze mówiąc, nie wiem, czy chciałoby mi się umawiać telefonicznie z mnichami i odprawiać te wszystkie rytuały, kiedy piwo to jest dostępne normalnie w sklepach, nawet internetowych.

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        #48
        Nawet jeśli kupisz przez pośrednika, to piwo jest wyprodukowane przez mnichów i w ograniczonej ilości.
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • baroN1
          Senior
          • 08-2011
          • 181

          #49
          zawsze można też w ich tawernie napić sie każdego piwa
          albo liczyć na szczęście że w sprzedaży będą gift-packi (też w tawernie)

          Ja od siebie moge polecic wszelkie prawdziwe lambiki, typu 3 fonteinen, hanssens, de cam (hanssensy były w żywcu do kupienia, 3fonteinen bywa w sklepach). Z risów to Black Albert- był na fdp we Wrocławiu.

          Comment

          • baroN1
            Senior
            • 08-2011
            • 181

            #50
            zapomniałem dopisać jeszcze...
            Warto pokusić sie o Gouden Carolus cuvee van de keizer blauw (niebieski) w 10letniej wersji tylko po to trzeba do Belgii pojechać i troszke poszukać, i wcale nie jest drogo

            Comment

            • Chmielnicki
              Senior
              • 07-2012
              • 324

              #51
              Kurczę, bardzo dużo osób poleca właśnie lambiki jako ciekawe piwa. Aż mi wstyd, że wypiłem w sumie kilkaset (jeśli nie więcej) piw zagranicznych i ani jednego lambika. Boję się, że może mi to nie przypaść za bardzo do gustu - lubię piwa gorzkie, raczej nisko wysycone, za to gęste i treściwe - ale z ciekawości na pewno spróbuję.

              Dziękuję za dotychczasowe propozycje. Notuję to sobie wszystko skrzętnie. A tymczasem otwieram Yeastus Christus z To Øl. Zobaczymy, czy to piwo zaskoczy mnie czymś pozytywnie. Widzę, że dzikie drożdże już się szczerzą

              Comment

              • baroN1
                Senior
                • 08-2011
                • 181

                #52
                nie zaczynaj czasem od dosładzanych lambików, lepiej sobie kompot w domu zrób

                Comment

                • KajusAnt
                  Senior
                  • 02-2013
                  • 347

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                  Na mnie też czeka Horizon Tokyo Black od Nogne. Jeszcze myślę czy by Red Horizon sobie kupić. Ma ktoś jakieś doświadczenia z nim?
                  Baaardzo dobre. Polecam!

                  Comment

                  • tristan_tzara
                    Senior
                    • 12-2007
                    • 1038

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chmielnicki Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kurczę, bardzo dużo osób poleca właśnie lambiki jako ciekawe piwa. Aż mi wstyd, że wypiłem w sumie kilkaset (jeśli nie więcej) piw zagranicznych i ani jednego lambika. Boję się, że może mi to nie przypaść za bardzo do gustu - lubię piwa gorzkie, raczej nisko wysycone, za to gęste i treściwe - ale z ciekawości na pewno spróbuję.
                    Warto, bo jeśli szukasz piw naprawde charakterystycznych to lambiki są nimi napewno. Sam z tych niesłodzonych pilem jedynie 2 oude gueuze ale za kazdym razem była to przygoda na wytrzymałość. Wiec na początek olej tez duże butelki, 375ml wystarczy aż nadto

                    Comment

                    • Jugulator
                      Junior
                      • 09-2013
                      • 7

                      #55
                      Jak masz kogoś w USA to niech zrobi dla Ciebie paczkę z Wynkoop Rocky Mountain Oyster Stout. Nie piłem i chyba się nie odważę, ale chętnie przeczytam recenzję.

                      Comment

                      • Latarnik
                        Premium Lamplighter
                        • 06-2004
                        • 4999

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jugulator Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jak masz kogoś w USA to niech zrobi dla Ciebie paczkę z Wynkoop Rocky Mountain Oyster Stout. Nie piłem i chyba się nie odważę, ale chętnie przeczytam recenzję.
                        Masz cos przeciwko 25 funtom byczych jader, ktorych uzyli do warzenia?
                        5410 kapsli z wypitych piw
                        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎