Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak zostać dystrybutorem?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DeadBabe
    Junior
    • 03-2014
    • 21

    #31
    O to chodzi że wiedzę trzeba nabyć! Chciałam się od was dowiedzieć czegokolwiek i niech nikogo nie dziwi że wielu rzeczy po prostu nie wiem. Człowiek się uczy.

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10838

      #32
      Nurtuje mnie tylko jedno pytanie. Z jakiego gatunku ma być to piwo? To chyba możesz zdradzić nam?
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • DeadBabe
        Junior
        • 03-2014
        • 21

        #33
        ale to wszystko nie ma znaczenia - jakie to piwo etc... chodzi tylko o to jak to wygląda od strony prawnej, z czym to ugryźć jak się zabrać... kapitał jest, może nie za duży ale na początek ok, chęci (chyba aż za duże), pasja, grono odbiorców również...

        Comment

        • tomolek
          Hophead
          • 05-2006
          • 1752

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DeadBabe Wyświetlenie odpowiedzi
          O to chodzi że wiedzę trzeba nabyć! Chciałam się od was dowiedzieć czegokolwiek i niech nikogo nie dziwi że wielu rzeczy po prostu nie wiem. Człowiek się uczy.
          Oczywiście, ale forum internetowe to nie jest najlepsze źródło wiedzy, a na pewno nie jedyne. Na pewno lepiej by Ci tutaj poszło gdybyś najpierw samodzielnie dotarła to chociaż podstawowych informacji i potrafiła zadać bardziej konkretne pytania.
          www.ohbeautifulbeer.com

          www.mateuszdrozdowski.pl

          „Kwaśny Edi herbu Koreb

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10838

            #35
            Czyli nie napiszesz. Szkoda.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • DeadBabe
              Junior
              • 03-2014
              • 21

              #36
              może źródło wiedzy nie, ale w takim gronie/na takim forum wasza wiedza jest na pewno duża dlatego też zdecydowałam się tu odezwać..

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19169

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DeadBabe Wyświetlenie odpowiedzi
                Czyli nie można być dystrybutorem zagranicznego piwa na rynek PL ?


                Import to nie to samo co dystrybucja. Albo inaczej - jak zostać wyłącznym przedstawicielem - mieć to piwo w PL na wyłączność ?
                Myślałem, że to już masz dograne a chodzi Ci tylko o techniczne szczegóły dystrybucji.

                Wyłączność dostają wiarygodni partnerzy co do których browar ma zaufanie. Firma znikąd dopiero co powstająca raczej nie może liczyć na takie zaufanie. Wg. mnie. Zazwyczaj trzeba odwiedzić osobiście właścicieli browaru, zapoznać się bliżej, sprzedawać jego produkty już wcześniej, albo mieć już ugruntowaną pozycję na rynku. Nie zawsze można liczyć na opóźnioną płatność czy wsparcie, ale znam też i takie przypadki, gdzie dostaje się wszystko, a trzeba się tylko wykazać w dystrybucji. Będąc zielonym we wszystkim raczej nie wróżę dobrze takiemu przedsięwzięciu. Znane mi podmioty zajmujące się importem czy dystrybucją znały zagadnienie i działała w niej od kilku lat.

                Comment

                • tomolek
                  Hophead
                  • 05-2006
                  • 1752

                  #38
                  Nie bardzo widzę to w przypadku jednego piwa.

                  Policzyłaś sobie koszty?

                  ZUS, księgowość, magazyn, media, jacyś handlowcy, magazynierzy, koszty transportu, reklama itd. itd.

                  No i kto miałby odbierać to piwo? Knajpy i sklepy specjalistyczne? Tak jak już kolega pisał możesz liczyć na zamówienie dwóch kartonów co pół roku...
                  Last edited by tomolek; 13-03-2014, 15:42.
                  www.ohbeautifulbeer.com

                  www.mateuszdrozdowski.pl

                  „Kwaśny Edi herbu Koreb

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    • 08-2003
                    • 10739

                    #39
                    Koncesję na hurtową sprzedaż alkoholu posiadasz?
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • DeadBabe
                      Junior
                      • 03-2014
                      • 21

                      #40
                      Koncesji nie mam, nie mam jeszcze nic....

                      Jestem po prostu zwykłym szarakiem, człowiekiem z 'ulicy', który ma pomysł , proszę nie chce żebyście szydzili i wyśmiewali moje marzenia.. chcę włożyć w to całe swoje serce... choć wiem że to nie wystarczy.

                      Z pozycji które zostały wymienione "ZUS, księgowość, magazyn, media, jacyś handlowcy, magazynierzy, koszty transportu, reklama itd. itd."
                      to: sprawy księgowe do ogarnięcia, magazyn już prawie zaklepany, media, reklama i handlowcy również dogadane, co do kosztów transportu na razie są szacunkowe...
                      Last edited by DeadBabe; 13-03-2014, 15:52.

                      Comment

                      • tomolek
                        Hophead
                        • 05-2006
                        • 1752

                        #41
                        i naprawdę chcesz na to zarobić dystrybuując JEDEN produkt?

                        Użyłem za Ciebie wyszukiwarki http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=63737
                        www.ohbeautifulbeer.com

                        www.mateuszdrozdowski.pl

                        „Kwaśny Edi herbu Koreb

                        Comment

                        • gumball
                          Senior
                          • 06-2002
                          • 119

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DeadBabe Wyświetlenie odpowiedzi
                          Poznam jego smak dopiero jutro, także jeszcze nie wiem czy jest dobre
                          Czyli chcesz sprzedawać coś, co nawet nie wiesz jak smakuje...
                          Powodzenia...
                          piwo - to lubię!

                          Comment

                          • DeadBabe
                            Junior
                            • 03-2014
                            • 21

                            #43
                            [QUOTE=tomolek;1177719]i naprawdę chcesz na to zarobić dystrybuując JEDEN produkt?


                            Właśnie tak sobie to planowałam.

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              #44
                              Nie uważasz, ze najpierw się dany produkt próbuje a dopiero potem planuje import/dystrybucję?

                              Comment

                              • DeadBabe
                                Junior
                                • 03-2014
                                • 21

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie uważasz, ze najpierw się dany produkt próbuje a dopiero potem planuje import/dystrybucję?
                                Próbowanie będzie jutro lub w sobotę
                                Także o wrażeniach smakowych również będę w stanie cokolwiek napisać.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎