Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bankrutujący kontraktowiec

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • telek
    PremiumUżytkownik
    • 05-2011
    • 530

    W sumie Bytów to ich "macierzysty", więc jakby na swoim.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika telek Wyświetlenie odpowiedzi
      W sumie Bytów to ich "macierzysty", więc jakby na swoim.
      Albo jakby albo na swoim
      Browar w Bytowie nazywa się Bytów Browar Kaszubski, a nie Browar Olimp.

      Dla mnie Olimp to nadal cyganie
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • telek
        PremiumUżytkownik
        • 05-2011
        • 530

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
        Albo jakby albo na swoim
        Browar w Bytowie nazywa się Bytów Browar Kaszubski, a nie Browar Olimp.

        Dla mnie Olimp to nadal cyganie
        Ten sam współwłaściciel i prezes obu podmiotów.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Do piachu w tym roku poszły Bulkers i Pavlacz. Ostatnie piwa w I poł. roku. Aktywność na FB żadna. No chyba, że powstaną jak feniks z popiołów. JAP też mało aktywny. Czyżby koniec?
          Bulkers powrócił to może i tamte wrócą. BTW, Pavlacz zarówno na Untappd i RateBeer oraz w naszej bazie ma tylko trzy piwa. Nie ma widniejącego na stronie WWW browaru APA Oranzada, na której zakończył się wpis na Facebooku. Czyżby piwo poszło w kanał, że w żadnym z tych serwisów nikt nie zgłosił? Podane są też rozbieżne dane Wg. strony firmowej APA ma 13 blg, 5,5% alk. i 35 IBU, ale na FB podali 13,5 blg, 5% alk. i 53 IBU !!
          Ktoś coś wie? Na Untappd pojawiły się świeże oceny ich piw, ale bardzo nisko ocenione. Chyba nie wygrzebane z lochów jakiegoś sklepu?!

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie minęło jeszcze 2-3 lata, a kilku już przeszło na swoje "gary", by wspomnieć Bazyliszka i Olimpa. W drodze Perun, AleBrowar, Gzub, Waszczukowe, Sandomierz, na Pincie kończąc. Także nie jest tak źle
            Zapomniałbym o bardzo zamierzchłych kontraktowcach, czyli Browar Stary Kraków, który postawił własny browar w 2016 roku i Jako, który postawi już niedługo własną warzelnię.
            Natomiast zakup istniejącego, starego czy na granicy bankructwa browaru fizycznego przez kontraktowców to jednak zbyt duża skala i zbyt duża inwestycja. Samodzielnie niewykonalna lub nieekonomiczna. Dla przypomnienia kilka małych browarów założonych w latach 90-tych poszło za bezcen (sam sprzęt) lub na złom.

            Comment

            • grzeber
              Senior
              • 05-2002
              • 2868

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie minęło jeszcze 2-3 lata, a kilku już przeszło na swoje "gary", by wspomnieć Bazyliszka i Olimpa. W drodze Perun, AleBrowar, Gzub, Waszczukowe, Sandomierz, na Pincie kończąc. Także nie jest tak źle
              Perun już ruszył z warzeniem u siebie.
              pozdrawiam
              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                Dla mnie Olimp to nadal cyganie
                Łukasz Kojro mimo otwarcia Palatum nie zrezygnował z marki Faktoria.
                Czy on też cygani?

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  Łukasz Kojro mimo otwarcia Palatum nie zrezygnował z marki Faktoria.
                  Czy on też cygani?
                  W Wawrze jest browar Palatum, a nie Faktoria. Dla mnie browar to budynki, warzelnia, fermentownia etc. Piwowar jest tam gdzie browar.

                  Czyżby Faktoria jako miejsce produkcji podawała uwarzone w browarze Faktoria/uwarzone przez br. Faktoria w browarze Palatum/uwarzone w Zodiak?

                  Pendi, please, nie komplikuj i nie wydziwiaj, to że ktoś z kimś współpracuje nie znaczy, że ma dwa browary w jednym, bo tak nie jest. Palatum to browar, Faktoria to cyganie.

                  PS. A jak wsiada na wozy i pędzi z tabunem w świat to tak, wtedy jest cyganem
                  Last edited by becik; 23-02-2017, 14:10.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12205

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Faktoria to cyganie.

                    PS. A jak wsiada na wozy i pędzi z tabunem w świat to tak, wtedy jest cyganem
                    Co to jest "cygan"? Mógłbyś przybliżyć co masz na myśli pod tym pojęciem?

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                      Co to jest "cygan"? Mógłbyś przybliżyć co masz na myśli pod tym pojęciem?
                      Wzięło mi się to z określeń kontraktowców poza granicami: "Gypsy Brewery....", czyli "browar cygański" czyli taki bez własnego domu/miejsca.
                      No, że Ty się o to pytasz to mnie dziwi bo określenie "gypsy" funkcjonuje już naprawdę od dość dawna...
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wzięło mi się to z określeń kontraktowców poza granicami: "Gypsy Brewery....", czyli "browar cygański" czyli taki bez własnego domu/miejsca.
                        No, że Ty się o to pytasz to mnie dziwi bo określenie "gypsy" funkcjonuje już naprawdę od dość dawna...
                        Miejsca tu domyślnie browaru ze sprzętem do warzenia. Tak?

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12205

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wzięło mi się to z określeń kontraktowców poza granicami: "Gypsy Brewery....", czyli "browar cygański" czyli taki bez własnego domu/miejsca.
                          No, że Ty się o to pytasz to mnie dziwi bo określenie "gypsy" funkcjonuje już naprawdę od dość dawna...
                          Oczywiście, że wiem co to gypsy brewery. Czyli browarcygański ok, kontraktowy nie ok?

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Można by je też nazwać kukułczymi
                            W końcu zwą takie za granicą nie tylko gyspy, ale i cuckoo.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12205

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              Można by je też nazwać kukułczymi
                              W końcu zwą takie za granicą nie tylko gyspy, ale i cuckoo.
                              A w Czechach używa się też określenia "latający" i żeby trzymać się tematu wątku mamy
                              cygańską kukułkę lecącą ku bankructwu. To chyba różowa wizja rady kontestatorów

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                                Oczywiście, że wiem co to gypsy brewery. Czyli browarcygański ok, kontraktowy nie ok?
                                To jest rzecz, o której trąbie od lat, to, że na zachodzie kontraktowcy są określani browarami to ich sprawa. My nie musimy, przynajmniej ja, tak jak razi mnie słowo "browar" w przypadku rodzimych kontraktowców tak samo razi mnie "brewery" w przypadku zagranicznych.
                                Nie pisałem więc "browar cygański" tylko cyganie.
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎