Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwne newsy - Polska - 2015

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    Piwne newsy - Polska - 2015

    Newsy z 13.02.2015:

    1. Podczas 2 edycji Beer Geek Madness (11 kwietnia) zadebiutuje wrocławski Browar Profesja.

    2. Pracownia Piwa ujawniła, że rozleje po 500 buteleczek swego RISa i Barley Wine.

    3. AleBrowar podał listę piw, które trafią w najbliższych dniach do pubów. Będą to:
    - Golden Monk
    - Ortodox Stout
    - King of Hop
    - Amber Boy

    4. Dziś startuje kontraktowy browar Mały Kurek

    5. Z kolei w Nepomucenie dzisiaj odbyło się warzenie pierwszej warki

    6. Browar Bojanowo szykuje nowe piwo.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Newsy z 13.02.2015:

    2. Pracownia Piwa ujawniła, że rozleje po 500 buteleczek swego RISa i Barley Wine.
    Świetna wiadomość, wiadomo kiedy trafią do sklepów, bo link kieruje do niedostępnej dla mnie strony ?

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      #3
      Ujawnią, gdy wrócą z Kopenhagi, czyli zapewne końcówka lutego.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Welsh
        Member
        • 09-2014
        • 33

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        Newsy z 13.02.2015:
        2. Pracownia Piwa ujawniła, że rozleje po 500 buteleczek swego RISa i Barley Wine.
        Właściwie to wg. tego co napisali to te butelki są już rozlane i rok czekały na dystrybucję w butelkach.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          #5
          No dobra, to news dnia.
          Do Błonia zajechała machina do nalewania w butelki. Już wkrótce Artezan w butelkach.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            #6
            Wczoraj uwarzono pierwsze piwo w browarze Probus w Oławie.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19174

              #7
              O tym, że mamy w Polsce ostatnio wysyp festiwali i imprez piwnych to wszyscy wiedzą... Tu i ówdzie również na europejskich salonach pojawiają się polskie browary rzemieślnicze. W zeszłym roku to była bodaj Kopenhaga, w tym polscy kraftowcy zwłaszcza Pinta i Pracownia Piwa chcą chyba objechać co się da Nieoficjalnie Pinta była w Dublinie niedawno. Już za niedługo Barcelona (tam z Ninkasi) a już kolejne imprezy. Właśnie w Berlinie zaczyna się w Hopfenreich - Craft Beer Bar "Polish Beer Attack". Wspólnie wespół zespół z Pub Setka wystąpią (na kranach) Pracownia Piwa i Pinta.
              Last edited by e-prezes; 06-03-2015, 23:10.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19174

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                Właśnie w Berlinie zaczyna się w Hopfenreich - Craft Beer Bar "Polish Beer Attack". Wspólnie wespół zespół z Pub Setka wystąpią (na kranach) Pracownia Piwa i Pinta.
                Nie jestem pewien czy powyższa jest częścią festiwalu Brau Kunst Live, ale w tym samym terminie, w tym samym mieście wystąpi Gzub.
                Last edited by e-prezes; 06-03-2015, 23:57.

                Comment

                • danio_145
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 723

                  #9
                  Do lubelskiego Bierhalle wjechał sprzęt.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    #10
                    O widzisz, uciekła mi ta informacja. Coś tam słyszałem o Bierhalle w Lublinie, ale nie sądziłem, że to już zaraz.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19174

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie jestem pewien czy powyższa jest częścią festiwalu Brau Kunst Live, ale w tym samym terminie, w tym samym mieście wystąpi Gzub.
                      Nie jest! Nie wiem co mnie zaćmiło, ale BrauKunst Live odbywa się w Monachium Chłopaki z Gzyba zabrali ze sobą (Piknik z Dzikiem, Dwudzik oraz Officer Crabtree!) oraz piwa Pracowni Piwa (Dragon Fire, Mr. Hard's Rocks) oraz SzałPiw (Buba).

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4326

                        #12
                        Co do Bierhalle w Lublinie, przechodzę tamtędy często (w końcu to samo centrum miasta) i widzę ciągle prace remontowe w środku o średnim stopniu zaawansowania. Co, oczywiście, nie musi podważać informacji o obecności sprzętu.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          #13
                          Tu masz dowód:
                          W budynku na rogu ul. Narutowicza i Wróblewskiego powstaje mini-browar z restauracją Bierhalle. Sprzęt do warzenia i leżakowania piwa już jest. Planowane otwarcie na przełomie kwietnia i maja

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4326

                            #14
                            Wniosek: trzeba czytać lokalną prasę. Nie spodziewałem się, że ot tak szybko pójdzie. Myślałem raczej o czerwcu-lipcu.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19174

                              #15
                              Kraft kraftem, ale:
                              Prezes Carlsberg Polska Tomasz Bławat podkreśla, że polski konsument piwa jest już dojrzały, posiada dość szeroką wiedzę na temat piwa i oczekuje interesujących nowości świadomie po nie sięgając.
                              i Carlsberg Polska zaserwuje nam w tym roku trzy nowości:
                              Od 3 marca wprowadziliśmy na rynek trzy nowości: Carlsberg Nox, Somersby Elderflower z kwiatu czarnego bzu oraz Okocim Radler Cola z limonką - dodaje.
                              To pierwsze piwo ma być chmielone na zimno Polarisem.
                              Last edited by e-prezes; 10-03-2015, 14:58.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎