Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19170

    A i jeszcze wg. mapy Pendiego od 2019 roku Słodowy Dwór nie działa.

    Comment

    • skitof
      Senior
      • 11-2007
      • 2478

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      BSK (Browar Stary Kraków lub Stary Kraków) mieści się podkrakowskiej wsi Wronin i też jest jak Pinta i AleBrowar kontynuacja kontraktu.
      I to jest/był chyba najstarszy browar kontraktowy w Polsce?

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19170

        Tak.
        Poza tym jeszcze kilka kwestii, bo datowanie przyjąłeś odmienne od pendragonowego i nie kwestionuję tego.

        Brak Niechanowa, Virtuozerii z Bielska Białej oraz rozbiłeś krakowski Bagry i Dwie Wieże na dwa byty, gdy sprzęt jest jeden. No chyba, że od powstania dorobili się drugiej warzelni.

        Comment

        • skitof
          Senior
          • 11-2007
          • 2478

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          rozbiłeś krakowski Bagry i Dwie Wieże na dwa byty, gdy sprzęt jest jeden. No chyba, że od powstania dorobili się drugiej warzelni.
          Tzn. browar się nazywa Dwie Wieże, a Bagry to kontrakt tam warzący?

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19170

            Tak by było najprościej Kwestie udziałowe i własnościowe są trochę bardziej zawiłe. Na b.biz traktujemy je jak jeden byt, z tym, że jeden zajmuje się stricte kraftowymi pozycjami, a drugi dociera do odbiorców tradycyjnym kanałem.

            PS. niewykluczone, że posiłkują się kontraktem, tak jak Piwne Podziemie, bo warzelnia (jak startowali) tego samego typu.
            Last edited by e-prezes; 15-05-2020, 11:29.

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10739

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Tak.
              Poza tym jeszcze kilka kwestii, bo datowanie przyjąłeś odmienne od pendragonowego i nie kwestionuję tego.

              Brak Niechanowa, Virtuozerii z Bielska Białej oraz rozbiłeś krakowski Bagry i Dwie Wieże na dwa byty, gdy sprzęt jest jeden. No chyba, że od powstania dorobili się drugiej warzelni.
              Niechanowo na dzień dzisiejszy chyba zamknięte
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                Niechanowo raczej działa, ale być może 100% produkcji w nim to kontrakty.
                Niedawno coś mi się obiło o oczy (ale nie wiem gdzie), że jakiś kontraktowiec tam warzy. Może to był Szałpiw?
                Last edited by Pendragon; 15-05-2020, 16:34.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • jacekwerner
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2837

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  Niechanowo raczej działa, ale być może 100% produkcji w nim to kontrakty.
                  Niedawno coś mi się obiło o oczy (ale nie wiem gdzie), że jakiś kontraktowiec tam warzy. Może to był Szałpiw?
                  Szałpiw - Bana jest z Niechanowa https://www.browar.biz/forum/showthr...highlight=bana
                  Ochotnicza Straż Piwna
                  BAZA = 7446

                  Comment

                  • Pankracy
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2772

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    Tak.
                    Poza tym jeszcze kilka kwestii, bo datowanie przyjąłeś odmienne od pendragonowego i nie kwestionuję tego.

                    Brak Niechanowa, Virtuozerii z Bielska Białej oraz rozbiłeś krakowski Bagry i Dwie Wieże na dwa byty, gdy sprzęt jest jeden. No chyba, że od powstania dorobili się drugiej warzelni.
                    Browar Dwie Wieże z Krakowa - nastąpiły tam pewne zmiany w ostatnim czasie.
                    Bagry to aktualnie projekt sezonowego piwa produkowanego w sezonie wiosenno-letnim na potrzeby lokalnego rynku (sprzedaż wokół komina).

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10739

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Niechanowo raczej działa, ale być może 100% produkcji w nim to kontrakty.
                      Niedawno coś mi się obiło o oczy (ale nie wiem gdzie), że jakiś kontraktowiec tam warzy. Może to był Szałpiw?
                      A mi gdzieś się rzuciło że zbieraja kasę, bo komornik wszystko opięczętował


                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
                      a to wyszarpnięte komornikowi
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4326

                        No to mielibyśmy do tyłu: Bytom, Niechanowo, Słodowy Dwór, Czarnków, Piwne Podziemie i o jakimś jeszcze chyba była mowa albo się mylę.
                        @Abernacka to chyba jak na Polskę jest spory ubytek?

                        Comment

                        • AndrewZG
                          Senior
                          • 08-2009
                          • 261

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                          W sprawie aktualnie działających browarów zrobiłem listę na wikipedii - rzućcie okiem czy czegoś nie brakuje.
                          https://pl.wikipedia.org/wiki/Browary_w_Polsce
                          Hej Skitof - brakuje Hausta z Zielonej Góry. Na samym początku tego roku rozpoczęli ponownie warzenie na miejscu.
                          Pozdro

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AndrewZG Wyświetlenie odpowiedzi
                            Hej Skitof - brakuje Hausta z Zielonej Góry. Na samym początku tego roku rozpoczęli ponownie warzenie na miejscu.
                            Pozdro
                            Hmm, czyżby sprzedaż ruszyła... 12 marca?

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • AndrewZG
                              Senior
                              • 08-2009
                              • 261

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              Hmm, czyżby sprzedaż ruszyła... 12 marca?
                              Trzeba przyznać, że nie mieli szczęścia z wejściem własnego piwa, bo na drugi dzień po premierze musieli zamykać lokal.
                              Natomiast my jako uczestnicy spotkania piwowarów mieliśmy okazję na przedpremierową degustację pod koniec lutego.

                              Comment

                              • abernacka
                                Senior
                                • 12-2003
                                • 10838

                                Bazyliszek kaput
                                Piwna turystyka według abernackiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎