Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie. Bazyliszek nie działa już kawałek czasu, skończyli warzenie jeszcze w 2019
    Nie wiedziałem. Dzięki za info.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
      Czarnków od dawna nie warzy.
      Fak. No tego to bardzo szkoda. Łudzę się że to czasowa przerwa, jedna z wielu jakie w całej swej historii miał ten browar. Mam nadzieję że to (niejako kiedyś wyszczekana i przeze mnie przyznam się) przepowiednia że kupł go Gontyniec z zamiarem przeniesienia marki do blaszaka w Kamionce i "uwolnienia" atrakcyjnej dzialki w centrum Czarnkowa. Tfu, tfu odpukać.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
        (...) Mam nadzieję że to (niejako kiedyś wyszczekana i przeze mnie przyznam się) przepowiednia że kupł go Gontyniec z zamiarem przeniesienia marki do blaszaka w Kamionce i "uwolnienia" atrakcyjnej dzialki w centrum Czarnkowa. Tfu, tfu odpukać.
        Podzielam Twoje obawy
        Brakować mi jego będzie (niekoniecznie ich ostatnich wypustów).
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4568

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie. Bazyliszek nie działa już kawałek czasu, skończyli warzenie jeszcze w 2019
          Oczywiście, Bazyliszek ostatnie warki uwarzył w kwietniu 2019, koledzy wyciągają jakieś stare wiadomości nie mające nic wspólnego z wirusem w koronie. Miała to być tylko przerwa spowodowana nagłą zmianą wymagań sanepidu, który sam podważył swoje wcześniejsze stanowisko dopuszczenia produkcji po przebudowie browaru. Zalecone zmiany po wyliczeniach okazały się na tyle kosztowne, że nie opłacało się ich przeprowadzać. Sama produkcja kontraktowa piw Bazyliszka w Browarze Jana i Zodiaku (do tej pory tylko butelkowa), według słów Michała Maciąga wyszła o wiele taniej, do tego odeszły koszty zatrudnienia i ogólnie wszystkie czynności związane z utrzymaniem pracy browaru. Tak więc browar w Natolinie stoi zakonserwowany, wszystkie Bazyliszki są kontraktowane i na razie nie ma planów by miało się to zmienić.

          Jeśli chodzi o Sir Beer, to warzenie swoich piw w dawnej bytomskiej Piwnicy Gawronów, Michał Podsiadło zakończył na początku września 2019. Kolejne warzył już w Browarze beskidzkim w Żywcu. Zatrudnił się też w Browarze Przystań, tu w lutym uwarzył 3 nowe piwa, których sprzedaż zastopował koronawirus. Od dziś, czyli 18.05.2020 można ich już spróbować.

          Tak więc jak widać nieczynność browarów w Bytomiu i Natolinie nie jest żadnym niusem i zupełnie nie ma związku z wirusem, który zatrzymał wszystko...
          Last edited by dadek; 18-05-2020, 21:12.

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
            (…)

            Tak więc jak widać nieczynność browarów w Bytomiu (…) nie jest żadnym niusem i zupełnie nie ma związku z wirusem, który zatrzymał wszystko...
            Masz rację, nie jest to żaden news, tym bardziej, że o tym pisałem prawie tydzień temu.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
            (…) Sir beer od Piwnicy Gawronów cały sprzęt dzierżawił. Nie zmienia to faktu, że od pół roku sprzęt nie jest wykorzystywany przez jakikolwiek podmiot.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              Zatem dzięki Dadek, że po roku informujesz nas o tym. To, że w pewnych kręgach było znane nie znaczy, że było znane tu. Do bazy przez cały czas były wprowadzane piwa pod marką Bazyliszka warzone w browarze macierzystym i nikt się nie zająknął, że to nieprawda.
              Last edited by e-prezes; 19-05-2020, 06:13.

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4568

                Piwa Bazyliszka były przecież zgłaszane jako kontraktowe z Browaru Jana i Zodiak, są w bazie. A co do samego browaru w Natolinie, tak jak wspomniałem trwał stan zawieszenia działalności, o którym choć rzeczywiście wiedziałem, to nie byłem uprawniony do informowania na publicznym forum.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  Podsumujmy ubytki "stacjonarne":
                  2019
                  1. Sprawiedliwość Rzeszów
                  2. Grill de Brasil Warszawa
                  3. BrowArmia (Bierhalle) Warszawa
                  4. Piwnica Gawronów / Sir Beer Bytom
                  5. Słodowy Dwór Harasimowicze
                  6. Bazyliszek Natolin
                  7. Rybnicki Browar Rzemieślniczy (d. Tragarz)
                  2020
                  8. Czarnków
                  9. Niechanowo
                  10. Piwne Podziemie Rozdżałów

                  Czy coś jeszcze?

                  Z wieści na plus - powrót zielonogórskiego Hausta
                  Last edited by Pendragon; 19-05-2020, 15:32.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • kaczka116
                    Senior
                    • 10-2015
                    • 1350

                    A Piwne Podziemie chyba jeszcze chwilowo się nie zamknęło?

                    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
                    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                    Untappd

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10837

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaczka116 Wyświetlenie odpowiedzi
                      A Piwne Podziemie chyba jeszcze chwilowo się nie zamknęło?

                      Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
                      Ostatnia warka już podobno została ugotowana. Tak więc trzeba jego przenieść do zamkniętych. Ps. Tylko tego browaru z tej grupy nie udało mi się zobaczyć
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        Chwilowo. Niczego już w Rożdżałowie nie uwarzą. Mają do rozlania ostatnie piwa. Gdy to zrobią definitywnie przejdą na 100% kontrakt. Można już zaocznie uznać za zamknięty.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                          Piwa Bazyliszka były przecież zgłaszane jako kontraktowe z Browaru Jana i Zodiak, są w bazie. A co do samego browaru w Natolinie, tak jak wspomniałem trwał stan zawieszenia działalności, o którym choć rzeczywiście wiedziałem, to nie byłem uprawniony do informowania na publicznym forum.
                          Chodzi mi o te piwa:
                          Porter z pomarańczą
                          Jelonki
                          Milk IPA
                          wprowadzone jako swoje, choć browar już nie warzył. Porter i Jelonki mogły leżeć jeszcze w tankach, ale Milk IPA nie trzymaliby prawie 3 miesiące.

                          Comment

                          • pebejot
                            Senior
                            • 01-2010
                            • 1416

                            Z tą Browarmią / Bierhalle przy Królewskiej to potwierdzone?

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4568

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                              Masz rację, nie jest to żaden news, tym bardziej, że o tym pisałem prawie tydzień temu.
                              Ok widzę, rzeczywiście pisałeś. Tak więc nie jest to nius tylko dla mnie od września 2019, gdy to w bezpośredniej rozmowie z Michałem dowiedziałem się o jego rezygnacji z dzierżawy browaru w Bytomiu.

                              Comment

                              • dadek
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 4568

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                                Chodzi mi o te piwa:
                                Porter z pomarańczą
                                Jelonki
                                Milk IPA
                                wprowadzone jako swoje, choć browar już nie warzył. Porter i Jelonki mogły leżeć jeszcze w tankach, ale Milk IPA nie trzymaliby prawie 3 miesiące.
                                Masz rację, w przypadku Milk IPA powinno być dodane do Browaru Jana, pozostałe były z Natolina.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎