Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2294

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi

    Ale jeszcze warzą?
    Osobiście mam taką nadzieję. Lubuski lager to doskonały i niepowtarzalny przykład warzyw w piwie.

    Comment

    • Pankracy
      Senior
      • 10-2007
      • 2769

      Browar Kościerzyna (duży).
      13 grudnia odbędzie się licytacja komornicza sprzętu (część linii rozlewu, warzelnia, urządzenia chłodnicze itp.).

      Comment

      • Pankracy
        Senior
        • 10-2007
        • 2769

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
        Ale jeszcze warzą?
        Sądzę, że produkcja jest nadal prowadzona.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
          Browar Kościerzyna (duży).
          13 grudnia odbędzie się licytacja komornicza sprzętu (część linii rozlewu, warzelnia, urządzenia chłodnicze itp.).
          Jakieś źródło, link?

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi

            Jakieś źródło, link?
            Strona internetowa zawiera obwieszczenia o planowanych przez komorników sądowych licytacjach nieruchomości i ruchomości.
            Mniej książków więcej piwa

            Comment


            • e-prezes
              e-prezes commented
              Editing a comment
              W cale mnie to dziwi. Browar był otwarty w dobrych czasach. A teraz trzeba odliczać kto jeszcze pozostanie.
          • Pankracy
            Senior
            • 10-2007
            • 2769

            Browar Pilica (kontraktowy)
            Na sprzedaż - stan magazynowy, znaki towarowe (marki zastrzeżone), sprzęt (rollbar, namiot, stoły, banery itp.).

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi

              Jakieś źródło, link?
              Ciekawe, co z samym budynkiem browaru.

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                Wzorem browarów kontraktowych udostępniam plik ze spisem polskich browarów - tych działających i zamkniętych. Plik nie pozwala na edycję. Na temat wykrytych błędów zapraszam do dyskusji tutaj PS - mi wyszło 301 czynnych.

                https://docs.google.com/spreadsheets...f=true&sd=true
                Pomijając fakt, jak szybko spis stanie się nieaktualny na skutek epidemii zamykania browarów (nie chcę rozwijać tematu, bo narzekanie nic nie da), wyszło mi 300, bo Niechanowa chyba już nie należy liczyć. W Witnicy jeszcze warzą, ale czy na przykład w "dużej" Kościerzynie też?

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10837

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...), ale czy na przykład w "dużej" Kościerzynie też?
                  Wg mojej wiedzy browar zaprzestał warzenia jakiś czas temu.

                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • Pankracy
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2769

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                    Pomijając fakt, jak szybko spis stanie się nieaktualny na skutek epidemii zamykania browarów (nie chcę rozwijać tematu, bo narzekanie nic nie da), wyszło mi 300, bo Niechanowa chyba już nie należy liczyć. W Witnicy jeszcze warzą, ale czy na przykład w "dużej" Kościerzynie też?
                    Browar Kościerzyna można uznać za nieczynny.

                    Na dziś pozostaje do wyjśnienia sytuacja takich np. kwiatków:
                    - Dom Piwny - na początku jesieni składali nieśmiało deklarację, że ruszają z warzeniem na przełomie listopad-grudzień;
                    - Krajcar Węgierska Górka - nie wiadomo czy piwa oferowane są jeszcze z Żywca czy już z Węgierskiej Górki. Nie chwalą się. Nie odpowiadają;
                    - Starkraft - premiera pierwszych piw miała być na początku grudnia;
                    - Średzka Manufaktura - mieli zacząć warzyć u siebie na przełomie listopad-grudzień;
                    - Uście - w 2021 r. jeden piwowar tam był, potwierdził mi, że zakład był szykowany do startu na ww. rok. Do dziś oficjalnie jednak nie przyznają się czy coś wyprodukowali komercyjnie.
                    Last edited by Pankracy; 06-12-2022, 21:40.

                    Comment


                    • e-prezes
                      e-prezes commented
                      Editing a comment
                      Średzka Manufaktura może już mieć swoje, bo zatwierdzenie typu sprzed kilku miesięcy.
                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    Wbrew temu co widnieje na mapach Pendiego Brovca działa, choć warzy głównie dla podmiotu zlecającego.

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wbrew temu co widnieje na mapach Pendiego Brovca działa, choć warzy głównie dla podmiotu zlecającego.
                      Czy to jest pewna informacja?
                      Last edited by Prusak; 09-12-2022, 11:34.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        Tak, sam dzwoniłem do Tomka i taką mi przekazał informację. Jestem też wstępnie umówiony na wizytę w tym miesiącu, więc jeśli nie wierzysz to naocznie to zweryfikuję.

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4312

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                          Browar Kościerzyna można uznać za nieczynny.

                          Na dziś pozostaje do wyjśnienia sytuacja takich np. kwiatków:
                          - Dom Piwny - na początku jesieni składali nieśmiało deklarację, że ruszają z warzeniem na przełomie listopad-grudzień;
                          - Krajcar Węgierska Górka - nie wiadomo czy piwa oferowane są jeszcze z Żywca czy już z Węgierskiej Górki. Nie chwalą się. Nie odpowiadają;
                          - Starkraft - premiera pierwszych piw miała być na początku grudnia;
                          - Średzka Manufaktura - mieli zacząć warzyć u siebie na przełomie listopad-grudzień;
                          - Uście - w 2021 r. jeden piwowar tam był, potwierdził mi, że zakład był szykowany do startu na ww. rok. Do dziś oficjalnie jednak nie przyznają się czy coś wyprodukowali komercyjnie.
                          Strakraft podaje już nazwy konkretych piw, Średzka uzyskała legalizację GUM, o Kozaku była już mowa, więc wkrótce trzy nowe browary. Uwzględniając zamknięte ich liczba wyniesie 302.

                          Comment

                          • Pankracy
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 2769

                            Czarny Kogut (Cieszyn) - wiosna 2023 ?
                            Krajcar (Węgierska Górka) - nie wiadomo jak z tym minibrowarem będzie, zmarł jeden ze wspólników
                            Lesieniec - styczeń-luty 2023 ?
                            Starkraft - rozpoczął sprzedaż

                            Comment


                            • e-prezes
                              e-prezes commented
                              Editing a comment
                              Lesieniec to dość stara sprawa. Pamiętam, że jeszcze przed pandemią się kontaktował. Patrząc na rynek można tylko życzyć powodzenia....
                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎