Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Trochę zaniepokoiła mnie ta plotka o Jędrzejowie ale przynajmniej pobieżne zajrzenie do neta nigdzie jej nie potwierdza.
    Na oficjalnej stronie grupy Van Pur która jest właścicielem browaru też nie ma nic niepokojącego. Jako główną markę browaru nie podaje ona już faktycznie piwa Strzelec. Istnieją za to tzw private labels. Myślę że chodzi tutaj o marki warzone wyłącznie na zlecenie klientów, zapewnie w dużym stopniu zagranicznych, biorąc pod uwagę do jak egzotycznych częsci świata docierają różne orginalne marki piw grupy VP.
    Podejrzewam że Jędrzejów został w grupie wyznaczony właśnie do ich warzenia dlatego jest w praktyce niewidoczny na polskim rynku.
    Last edited by Cooper; 15-10-2016, 17:17.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      To, że czegoś nie widać, nie znaczy, że nie istnieje. Wspomniane Bartek (warzą tam "doktory", no chyba, że już przenieśli się na stałe do Kamionki) i Zodiak (ma kilku kontraktowców) nadal warzą, czyli działają. A czy muszą mieć swoje piwa?

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        Nie muszą, nikt nikogo do niczego nie zmusza, ale może mam dziwne podejście do rzeczy, bo browar w którym warzą wyłącznie kontraktowcy, wydaje mi się jakimś dziwadłem.

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10738

          Strzelec jest dostępny, w Kłodawie chyba warzą pilsa
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            No tak ale Jędrzejów to browar koncernowy. Nie warzą w nim kontraktowcy. Wynika że warzy sam ale marki zamówione przez sieci handlowe i pewnie sporo z nich idzie wyłącznie na eksport.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              Czy ktoś wie, co się dzieje z Mariackim w Katowicach? Prasa donosiła, ze to może jeszcze w tym roku...

              Comment

              • Pankracy
                Senior
                • 10-2007
                • 2769

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy ktoś wie, co się dzieje z Mariackim w Katowicach? Prasa donosiła, ze to może jeszcze w tym roku...
                Buduje się.

                Comment

                • Pankracy
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2769

                  Ludeczkowie.
                  Ma ktoś czas sprawdzić czy Pan Łazarczyk sprzedał Browar Zamkowy w Raciborzu?
                  Krążyły ostatnio wieści, że facet wycofuje się z browarniczego interesu.

                  Comment

                  • grzeber
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2868

                    Swojego czasu chyba pytałem. Czy ktoś wie co się dzieje w Zakopanym w Nosalowym Dworze? Czy projekt upadł?
                    pozdrawiam
                    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      Gdy w listopadzie 2015 roku pytałem PH SALM miał rzekomo powstać w 2016 roku. To już prawie rok i nic z tego nie ruszyło.

                      Comment

                      • Pankracy
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 2769

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        To już prawie rok i nic z tego nie ruszyło.
                        Wszystko wskazuje, że nie ruszy. Sprzęt pojedzie zapewne na wschód.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          W Przystani m.in. zabrakło kasy na dokończenie inwestycji. Trochę dziwne, że SALM tak kiepsko sobie radzi z inwestycjami w Polsce, gdy inni dostawcy prześcigają się w ilości otwartych browarów.

                          Comment

                          • kruger_nr1
                            Senior
                            • 11-2005
                            • 801

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ludeczkowie.
                            Ma ktoś czas sprawdzić czy Pan Łazarczyk sprzedał Browar Zamkowy w Raciborzu?
                            Krążyły ostatnio wieści, że facet wycofuje się z browarniczego interesu.
                            na razie mogę podrzucić link z 18.10.2016 - Łazarczyk odbiera nagrodę, czyli jeszcze nie sprzedał Ale za kilka dni zapytam. http://www.naszraciborz.pl/site/art/...znieniem-.html
                            Kolekcja puszek piwnych:
                            http://puszkikrugera.web-album.org/

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              W Warce leją już przedpremierowo, w Białymstoku warzą.

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4312

                                Zastanawia mnie sytuacja w Świdnicy. Zdjęcia z 2013 roku z budowy, co więcej, nawet sprzęt się na tych zdjęciach pojawił i.. cisza. Tylko jakieś newsy o imprezach piwnych. Przez trzy lata ponad nie zdołali rozkręcić browaru?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎