Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Błonie (Inne Beczki) nie mają etykiet z adresem własnego browaru w Błoniu dlatego nie wiem jak oficjalnie on brzmi ale wiem że zarówno IB jak i A znajdują się na terenie dawnych zakładów Mera-Błonie. Terenie tak dużym, mającym zapewnie jeden adres który po upadku tych zakładów mieści różne firmy i firemki. Powstał ogólny teren industrialny. Być może za jakiś czas firmy tam istniejące (i pewnie kolejne które wynajmą kolejne budynki) będą w adresach podawać doprecyzowanie w postaci numeru budynku (boxu, jednostki).
    Na razie w spisach trzeba by używać jednego, wspólnego adresu.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Pankracy
      Senior
      • 10-2007
      • 2769

      Kaspar Schulz pochwalił się, że buduje browar z warzelnią 20 hl w Świnoujściu.

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
        Kaspar Schulz pochwalił się, że buduje browar z warzelnią 20 hl w Świnoujściu.
        Pisałem o tym w stosownym temacie.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          A jaka lokalizacja?

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            Załóżmy taką sytuację, że jakiś podmiot nazywający się browarem zamówił piwo, np. 1000 litrów, ale w trakcie akcji marketingowej okazało się, że zbyt będzie większy. Co robi? Szuka następnego podwykonawcy, by uzupełnić luki. Eta jest zrobiona, więc nic się nie zmienia. Zresztą kto wie o tym, że było gdzieś indziej warzone? Raptem parę osób z branży. Którzy i tak tu nie piszą.
            Prawdy nigdy nie dojdziemy i trzeba się z tym pogodzić. A w ogóle wiadomo skąd Salio ma piwa od startu?
            Także słyszałem podobne historie.
            np.
            W Browarze X piwa było za dużo lub nie wyszło po myśli piwowara Browaru X.
            Zaprzyjaźniony Browar Y przekazuje swoje etykiety do Browaru X i bierze piwo. Sprzedaje jako swoje.
            Naród mlaska, że dobre.

            Wszyscy zadowoleni
            IJHARS płacze
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
              IJHARS płacze
              I płaczą tez bbizowicze, bo zero porządku w tym wszystkim.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                Wszyscy zadowoleni
                IJHARS płacze
                Czy ja wiem czy płacze. Jak nie wie to dlaczego miałby jakoś reagować.

                BTW, umknęła mi w zeszłym roku jedna legalizacja zbiorników Marcina Kubasiaka z Suchej Beskidzkiej. Czy to Such a Beer? Jest z marca 2017 roku, a oni byli jeszcze "w proszku" ze spawaniem. Chyba, że zdjęcia wrzucali z dużym opóźnieniem.

                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10738

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                  Także słyszałem podobne historie.
                  np.
                  W Browarze X piwa było za dużo lub nie wyszło po myśli piwowara Browaru X.
                  Zaprzyjaźniony Browar Y przekazuje swoje etykiety do Browaru X i bierze piwo. Sprzedaje jako swoje.
                  Naród mlaska, że dobre.

                  Wszyscy zadowoleni
                  IJHARS płacze
                  Nie wiem y jakiego powodu ma paka IJHARS? Znalezienie wolnego terminu na nowy kontrakt to nie taka szybka sprawa
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    Pod warunkiem, że chcesz całkiem nowe piwo. Jeśli odpowiada ci piwo, które stoi już w tanku to kontrakt jest do wzięcia na tygodnie.

                    Comment

                    • Krzysztof
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 1689

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                      Błonie (Inne Beczki) nie mają etykiet z adresem własnego browaru w Błoniu dlatego nie wiem jak oficjalnie on brzmi ale wiem że zarówno IB jak i A znajdują się na terenie dawnych zakładów Mera-Błonie. Terenie tak dużym, mającym zapewnie jeden adres który po upadku tych zakładów mieści różne firmy i firemki. Powstał ogólny teren industrialny. Być może za jakiś czas firmy tam istniejące (i pewnie kolejne które wynajmą kolejne budynki) będą w adresach podawać doprecyzowanie w postaci numeru budynku (boxu, jednostki).
                      Na razie w spisach trzeba by używać jednego, wspólnego adresu.
                      Generalnie w Błoniu na tym samym sa dwa browary: Artezan i Browar Błonie Sp z o.o. wybudowany także przez ludzi będących w posiadaniu browaru Inne beczki.
                      Adres jest ten sam Błonie Grodziska 15. Zmaina adresu to zadanie dla Katastraku czyli władz miejskich. Wiem ze to wprowadza zamęt. Mylą się wszyscy: kurierzy, urzędnicy celni, zainteresowani podjęciem pracy,..... i kolekcjonerzy.
                      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                      www.twojmalybrowar.pl

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4312

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        BTW, umknęła mi w zeszłym roku jedna legalizacja zbiorników Marcina Kubasiaka z Suchej Beskidzkiej. Czy to Such a Beer? Jest z marca 2017 roku, a oni byli jeszcze "w proszku" ze spawaniem. Chyba, że zdjęcia wrzucali z dużym opóźnieniem.
                        Tam cisza na fb już od dość długiego czasu. Pewnie jakieś trudności.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          Jak sam montujesz sprzęt nie ominie cię legalizacja pierwotna i potem ta z odbiorem.

                          Ja nie twierdzę, że to właśnie Such a Beer! Tylko pytam, bo człowieka nie znam. Wpis sugeruje osobę prywatną stawiającą samemu, stąd skojarzenia.

                          Comment

                          • Pankracy
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 2769

                            W Grodzisku Wielkopolskim ma być drugi browar. Podejrzewam, że są to na tą chwilę jednak perspektywy. Właściciel przyszłego zakładu (Hasco-Lek) w pierwszej kolejności myśli o wodzie mineralnej i sokach.

                            Comment

                            • Pankracy
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 2769

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                              Pisałem o tym w stosownym temacie.
                              Nie zauważyłem.

                              Comment

                              • anteks
                                maruda
                                • 08-2003
                                • 10738

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ostatnio słyszałem o powstaniu w Grodzisku 2 nowych browarów
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                                W Grodzisku Wielkopolskim ma być drugi browar. Podejrzewam, że są to na tą chwilę jednak perspektywy. Właściciel przyszłego zakładu (Hasco-Lek) w pierwszej kolejności myśli o wodzie mineralnej i sokach.
                                Nie po to Hasco nabyło prawa do marki Piwo Grodziskie by teraz bawić sie tylko w soki
                                Mniej książków więcej piwa

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎