Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    Tak czy owak, Bociana nie ma.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
      Ja was nie rozumiem, skąd te niedowierzanie? Czy uważacie, że ja sobie wymyśliłem uwarzenie piwa Kwasik w Bocianie ? Chyba Michał Langier dobrze wie gdzie warzył, a informację mam od niego (i nie byliśmy po 10 piwach ). Mogę go spytać o datę jeśli tak wam zależy.
      Ja pisałem tylko o stanie browaru/budynku w kwietniu 2018 co udokumentowałem zdjęciem oraz opisałem co widziałem przez szyby bo żywej duszy na miejscu nie spotkałem.
      Jeśli jest pewność że piwo uwarzone w Kałuszynie było w Bydgoszczy to wnioski jakiej świeżości musiało być pozostawię czytającym.

      ps Dadek : były jakieś etykiety na tego Kvaska ? Choć pewnie nie bo lali z kranu bezpośrednio.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
        Tak czy owak, Bociana nie ma.
        Jak to nie ma jak jest Na browar.biz jest! O!

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          No i już nie ma :/

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            Haha. Spokojnie, w tym roku przybędzie pewnie około dwudzistu nowych browarów, więc zrekompensuje to ubytki z nawiązką.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              To mnie trochę martwi, bo zdecydowana większość daleko od miejsca, gdzie jestem i będę na razie.

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                Dziki Wschód ma w tym roku w Lublinie podobno otworzyć własny browar.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  Wątpię czy w tym roku.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    Ja też, ale o takim terminie prawią na swoim profilu.

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4568

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                      A ty uważasz, że Cooper wymyślił sobie niekompletny sprzęt w kwietniu? Mnie w sierpniu Dominik pisał o kontraktach u niego i pełnym sprzęcie do sprzedaży lub wynajmu. Ktoś tu mija się z prawdą.
                      Ja nie wiem co widział ale wewnątrz chyba nie był? Michał Langier warzył swoje piwo na wiosnę gdy Bocian już zakończył warzenie swoich piw, a browar przeznaczył do wynajęcia/sprzedania. Nawet miał być tam na dłużej ale po Kwasiku zrezygnował głównie z powodów technicznych.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                      ps Dadek : były jakieś etykiety na tego Kvaska ? Choć pewnie nie bo lali z kranu bezpośrednio.
                      Nie było, tylko beczki.

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4312

                        A tymczasem Pendragon nie próżnuje i wyszukał dwie browarowe premiery! Już wkrótce w Krynicy Morskiej, nieco później pod Chełmnem.

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10837

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                          A tymczasem Pendragon nie próżnuje i wyszukał dwie browarowe premiery! Już wkrótce w Krynicy Morskiej,(…)
                          W Nowej Karczmie (dawniej Piaski)!!!
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4312

                            Otóż nie!!! Administracyjnie jest to Krynica Morska i taki będzie adres. Nowa Huta, choć wielu krakusów tak nie uważa , też jest administracyjnie częścią Krakowa. Ten nowy browar leży na terenie Miasta Krynica Morska.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ja nie wiem co widział ale wewnątrz chyba nie był? Michał Langier warzył swoje piwo na wiosnę gdy Bocian już zakończył warzenie swoich piw, a browar przeznaczył do wynajęcia/sprzedania. Nawet miał być tam na dłużej ale po Kwasiku zrezygnował głównie z powodów technicznych.
                              Czyli ziarno prawdy jest! Piwa warzone na wiosnę sprzedawali w terminie sierpień-wrzesień.

                              Comment

                              • Pankracy
                                Senior
                                • 10-2007
                                • 2768

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                                pod Chełmnem.
                                W Kiełpiu plany są ambitne. Zważywszy na to, że instalacja to samoróbka, a minibrowar start planuje w połowie 2019.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎