Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy warto kupować piwa belgijskie w Lidlu?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jack75g
    Senior
    • 02-2009
    • 555

    Panowie niezła ekscytacja tematem, 8 dni a już 170 wpisów dotyczących promocji piw belgijskich w Lidlu.
    Takiego ciśnienia nie było tutaj od dawna. Gdy ten wątek pokazałem małżonce, ta po przeczytaniu kilku postów stwierdziła z przekonaniem: "koniecznie musisz sobie kupić kilka tych piw..., a może nawet więcej na zapas jak ci jakieś posmakuje".

    I o to chodzi!, Tak trzymać! To po części Wasza zasługa
    Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

    Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

    Comment

    • franekf
      Senior
      • 06-2004
      • 944

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jack75g Wyświetlenie odpowiedzi
      Panowie niezła ekscytacja tematem, 8 dni a już 170 wpisów dotyczących promocji piw belgijskich w Lidlu.
      Takiego ciśnienia nie było tutaj od dawna. Gdy ten wątek pokazałem małżonce, ta po przeczytaniu kilku postów stwierdziła z przekonaniem: "koniecznie musisz sobie kupić kilka tych piw..., a może nawet więcej na zapas jak ci jakieś posmakuje".

      I o to chodzi!, Tak trzymać! To po części Wasza zasługa
      Gorzej jak posmakują, a zapas się skończy i trzeba będzie kupić w regularnej cenie - mogą być ciche dni
      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
      Piwny Janusz bez Teku

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        A bo to, panie, na enzymach. W Rzeszowie zaś wykupiono już Leute, Petrus we zestawie nadal jest, jednak ludzie mają obawy dać nagle prawie 30zł za jakieś takie małe niewiadomo co, i tylko 6.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • meszek0009
          Senior
          • 04-2014
          • 247

          W Gdańsku koło Galerii Bałtyckiej wziąłem przedostatniego Smoka, reszty sporo, akurat jak stałem przy tych piwach to wjechało parę kartonów Pirata, którego właśnie szukałem ;-)

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            Byłem jednak dzisiaj, zakupiłem po 1 szt. z każdego piwa, zestaw również, kartony porozrywane, widać, że zainteresowanie jakieś jest.
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • tristan_tzara
              Senior
              • 12-2007
              • 1038

              Kopyr nie pochwala naszego entuzjazmu
              " Tomasz Kopyra
              Najbardziej mnie rozwalają teksty, że ktoś to kupuje kartonami. A już w ogóle śmiech, że za 12 zł to Gulden Draaka czy Piraata nie kupi ani jednej sztuki, ale za 5 zł kupuje od razu 24 szt. Gdzie tu sens gdzie logika? Osobiście wolałbym kupić 20 x Komes Porter czy nawet Żywiec Porter niż te dwa Belgii, bo one jakimiś rarytasami nie są. Pamiętam przed laty Gulden Draaka z trudem zmęczyłem. Dawał spirytem, jak nie przymierzając Imperator nieBałtycki.
              I browar.biz gdzie klną na polskich kraftowców, a z wywieszonym językiem biegają po mieście, żeby kupić przeciętne belgijskie piwa.
              Jeszcze zrozumiałbym, gdyby to było Chimay, Westmalle czy choćby Duvel (byle świeży), ale ten zestaw, to proszę Cię...
              Lubię to! · 7 · Więcej · Wczoraj o 21:31"
              ;(

              Comment

              • franekf
                Senior
                • 06-2004
                • 944

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                Kopyr nie pochwala naszego entuzjazmu
                " Tomasz Kopyra
                Najbardziej mnie rozwalają teksty, że ktoś to kupuje kartonami. A już w ogóle śmiech, że za 12 zł to Gulden Draaka czy Piraata nie kupi ani jednej sztuki, ale za 5 zł kupuje od razu 24 szt. Gdzie tu sens gdzie logika? Osobiście wolałbym kupić 20 x Komes Porter czy nawet Żywiec Porter niż te dwa Belgii, bo one jakimiś rarytasami nie są. Pamiętam przed laty Gulden Draaka z trudem zmęczyłem. Dawał spirytem, jak nie przymierzając Imperator nieBałtycki.
                I browar.biz gdzie klną na polskich kraftowców, a z wywieszonym językiem biegają po mieście, żeby kupić przeciętne belgijskie piwa.
                Jeszcze zrozumiałbym, gdyby to było Chimay, Westmalle czy choćby Duvel (byle świeży), ale ten zestaw, to proszę Cię...
                Lubię to! · 7 · Więcej · Wczoraj o 21:31"
                ;(
                I co teraz począć? Wylać do kibla, rozdać bezdomnym?!
                Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                Piwny Janusz bez Teku

                Comment

                • tristan_tzara
                  Senior
                  • 12-2007
                  • 1038

                  Nie wiem, ale nerwowo zerkam w stronę balkonu. Okazuje się że gulden draak to lipa, bo w top 50 Belgii na RB ma dopiero 37 miejsce. Czyli mój post w którym wołałem że źle bo nie ma Orvala, Struise i Cantillon można odbierać już na poważnie.
                  Last edited by tristan_tzara; 24-03-2015, 15:45.

                  Comment

                  • iron
                    Senior
                    • 08-2002
                    • 6703

                    Tiaa - ja pamiętam jak przed laty spróbowałem jakiegoś angielskiego ejla i stwierdziłem, ze wypić można, ale za bardzo mi przypomina whisky - ktorej do dziś nie lubię, a ejle wręcz przeciwnie...
                    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                    Rock, Honor, Ojczyzna

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23808

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                      Kopyr nie pochwala naszego entuzjazmu
                      " Tomasz Kopyra
                      Najbardziej mnie rozwalają teksty, że ktoś to kupuje kartonami. A już w ogóle śmiech, że za 12 zł to Gulden Draaka czy Piraata nie kupi ani jednej sztuki, ale za 5 zł kupuje od razu 24 szt. Gdzie tu sens gdzie logika? Osobiście wolałbym kupić 20 x Komes Porter czy nawet Żywiec Porter niż te dwa Belgii, bo one jakimiś rarytasami nie są. Pamiętam przed laty Gulden Draaka z trudem zmęczyłem. Dawał spirytem, jak nie przymierzając Imperator nieBałtycki.
                      I browar.biz gdzie klną na polskich kraftowców, a z wywieszonym językiem biegają po mieście, żeby kupić przeciętne belgijskie piwa.
                      Jeszcze zrozumiałbym, gdyby to było Chimay, Westmalle czy choćby Duvel (byle świeży), ale ten zestaw, to proszę Cię...
                      Lubię to! · 7 · Więcej · Wczoraj o 21:31"
                      ;(
                      Oczywiście nikt na browar.biz gdzie "klną na (tych kiepskich, przyp. red.) polskich kraftowców" nawet się nie zająknął że 24 sztuki danego sortu kupił.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Piktor
                        Senior
                        • 11-2011
                        • 109

                        Żywiec Porter > Gulden Draak. Jak to dzisiaj mówi młodzież, dostałem raka.

                        Przeciętne belgijskie piwo, a na ratebeerze, na którym przecież Doktory Brew świetnie wypadają i nie można tego umniejszać, w rankingu Belgian Strong Ale zajmuje 37. pozycję (z piw belgijskich w owym rankingu coś koło 25.). Przeciętnośśść.

                        Comment

                        • Petitpierre
                          Senior
                          • 01-2014
                          • 2560

                          Jak ktoś się rzekomo zna, to gdzie jest logika porównując Belgian IPA i Tripel z porterami bałtyckimi, zresztą mocno średnimi? Poza tym, właśnie, kto kupił po kartonie? Jak ludzie raczej brali w 4-pakach? Zresztą, jak miał pieniądze i chciał kupić sobie karton, to kto mu broni? Komuś krzywdę wyrządził? Prawda, że kraft to sraft w oczy kole?

                          Odnośnie Piraat'a dziś skosztowaliśmy , przepisy wyszperałem, programy do liczenia zatrudniłem, coś tam wykoncypowałem i po Świętach sobie uwarzymy coś podobnego, bo naprawdę piwo, jakich mało.
                          Mały porterek-przyjaciel nerek

                          Comment

                          • franekf
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 944

                            Czekam teraz na falę pogardy dla "lidlowych" belgów na blogach prowadzonych przez wyznawców kopyryzmu Ale dobrze, więcej dla nas zostanie.
                            Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                            http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                            Piwny Janusz bez Teku

                            Comment

                            • tomolek
                              Hophead
                              • 05-2006
                              • 1752

                              A może to dlatego, że lepszy przeciętny "belg" z 3,49 zł niż polski niepijalny sraft za 8,90 zł, albo, że lepsze przeciętne piwo ale o dość ciekawym, złożonym smaku niż jednowymiarowy wywar z zwietrzałego zamorskiego chmielu, który tylko mordę wykręca i nic więcej nie oferuje?
                              No ale ja się to pewnie nie znam...
                              Last edited by tomolek; 24-03-2015, 16:03.
                              www.ohbeautifulbeer.com

                              www.mateuszdrozdowski.pl

                              „Kwaśny Edi herbu Koreb

                              Comment

                              • tristan_tzara
                                Senior
                                • 12-2007
                                • 1038

                                Jakby ktoś był ciekawy całości, to cytat pochodzi z dyskusji na facebookowym profilu blogu Małe Piwko.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎