Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy warto kupować piwa belgijskie w Lidlu?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • borat1979
    Member
    • 12-2014
    • 39

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Każdy jeden RIS i BW z polskiego browaru są póki co historycznym wydarzeniem. Oczywiście większym wydarzeniem był Ded Moroz, choć obiektywnie szału nie było. Pracownia Piwa była wcześniej niż DB i można powiedzieć, że ich piwa były lepsze, ale póki co każdy RIS i BW z Polski to jest wydarzenie.
    Dla większości osób to historyczne wydarzenie jest bez znacznie bo i tak tego piwa nawet na oczy nie widzieli. Więc lepiej kupić kilka belgijskich piw z Lidla niż patrzeć na degustacje w internecie.

    Kolejna sprawa to czasem lepiej kupić belgijski Corsendonk w Lidlu niż jakieś badziewie z Twigga, Kraftwerka, Hausta czy innego kiepskiego browaru.
    https://instagram.com/norbertmaksymiuk.pl/

    Comment

    • borat1979
      Member
      • 12-2014
      • 39

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
      Najbardziej mnie zaskakuje nie to, ze ludzie idą do Lidla po te piwa (bo sam pójdę) i nie to, ze im smakują (bo są dobre), ale że wiele osób która się piwem interesuje od lat, pierwszy raz spróbuje kilku słynnych piw z Belgii dopiero na promocji Lidla, mimo że te są dostępne na rynku przez szereg lat. Z Anglikami w Lidlu było to samo i to mnie dziwi.
      Bo belgijskie piwa są dobrej jakości nawet te tańsze. Nigdy nie trafiłem żadnego kwasa w piwie z Belgii a piłem je wielokrotnie czego nie można powiedzieć o polskich browarach.
      Last edited by borat1979; 24-03-2015, 22:08.
      https://instagram.com/norbertmaksymiuk.pl/

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
        Jaki tam były - chyba że jaja kobyły
        Mieliśmy przerwę - fakt trwała parę lat. Ale od ponad roku znowu warzymy, nie za wiele - parę warek rocznie. A że lenistwo zaostrza się z wiekiem, to i nie chce nam sie tego opisywać w Twoim warzeniu ani nigdzie indziej
        Weźcie coś na zlot, zrobimy machniom.
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          To, ze są dobre to nie mam złudzeń, dziwie się tylko ze Ci którzy piwem się pasjonują przez 4-5 lat potrzebowali promocji w Lidlu by je pierwszy raz w życiu spróbować.

          Ja na kwas trafiłem, ale to było Gueze

          Comment

          • gobong
            Senior
            • 04-2005
            • 658

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika supersklep Wyświetlenie odpowiedzi
            Jednak CCC cena czyni cuda . Nie widziałem jeszcze tylu miłośników belgów he he
            Dziwisz się pan? 12 złotych zapłacić to raz można , aby powiedzieć że piłem. Zrobi to 1 na 10 tak naprawdę. Sam wolę kupić 3 portery .4-5 złotych to specjalnie nie pojadę do Tychów czy Bierunia, ale już tam będąc na pewno zajdę i kupię tzn. dzisiaj zaszedłem i kupiłem, nie karton nie 4 -pak . Mimo że niektóre piłem wcześniej, jedno nie smakowało to nie wziąłem.

            Comment

            • borat1979
              Member
              • 12-2014
              • 39

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
              Ja na kwas trafiłem, ale to było Gueze
              Daj nam Panie żeby takie kwasy wychodziły polskim browarom
              https://instagram.com/norbertmaksymiuk.pl/

              Comment

              • tristan_tzara
                Senior
                • 12-2007
                • 1038

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                To, ze są dobre to nie mam złudzeń, dziwie się tylko ze Ci którzy piwem się pasjonują przez 4-5 lat potrzebowali promocji w Lidlu by je pierwszy raz w życiu spróbować.
                Ja akurat zawsze wolałem wziąć jakieś Chimeye, Rocheforty, Bushe, Triple Karmeliet a przede wszystkim lambiki. Jak się trafia okazja to można spróbować sobie innych(słabiej ocenianych) i fajnie. Choć jak narazie to tylko Petrus Oud Bruin było ok

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                  To, ze są dobre to nie mam złudzeń, dziwie się tylko ze Ci którzy piwem się pasjonują przez 4-5 lat potrzebowali promocji w Lidlu by je pierwszy raz w życiu spróbować.

                  Ja na kwas trafiłem, ale to było Gueze
                  Akurat zdarza mi się kupować w pewnym sklepie online z belgami, ale zwykle polowałem na piwa, które były w promocjach. Kiedy wprowadzili włoskie, amerykańskie i z antypodów człowiek rzucił się droższy sort, ale gdybym miał wybór w sklepie za rogiem to mój dobór wyglądałby inaczej.

                  Comment

                  • rafano
                    Member
                    • 08-2013
                    • 35

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chavoc Wyświetlenie odpowiedzi
                    A 2 małe bączki potrafią zniszczyć niejednego kozaka.
                    Obiektywnie patrząc 2*330 ml gulden draaka czy piraata zawiera tyle samo czystego alkoholu co 2,5 tyskie. Także nie wiem jakich kozaków byś chciał niszczyć.

                    Comment

                    • supersklep
                      PiwBiz
                      • 01-2005
                      • 982

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gobong Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dziwisz się pan? 12 złotych zapłacić to raz można , aby powiedzieć że piłem. Zrobi to 1 na 10 tak naprawdę. Sam wolę kupić 3 portery .4-5 złotych to specjalnie nie pojadę do Tychów czy Bierunia, ale już tam będąc na pewno zajdę i kupię tzn. dzisiaj zaszedłem i kupiłem, nie karton nie 4 -pak . Mimo że niektóre piłem wcześniej, jedno nie smakowało to nie wziąłem.
                      Może za mało zarabiamy ? a wszystkie ceny takie unijne


                      Comment

                      • Jack75g
                        Senior
                        • 02-2009
                        • 555

                        Lidl Rzeszów, ul. Lubelska.
                        Belgijskie piwa umieszczone na palecie przy samym wejściu do sklepu.
                        Z oferowanego asortymentu są wszystkie sprzedawane w pojedynkę oraz zestaw Petrusa.
                        Zainteresowanie przeciętne, masowy klient woli chyba coś sprawdzonego typu Kasztelan czy Argus
                        Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

                        Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

                        Comment

                        • duvel88
                          Senior
                          • 12-2012
                          • 134

                          Czeladź, 27 stycznia 2, niedaleko od trasy S86 - będąc przejazdem zakupiłem cały zestaw, łącznie z Gulden Drakiem, Piraatem i Leute. Najmniej zostało wymienionej trójki

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                            ale że wiele osób która się piwem interesuje od lat, pierwszy raz spróbuje kilku słynnych piw z Belgii dopiero na promocji Lidla, mimo że te są dostępne na rynku przez szereg lat.
                            obecny

                            Możesz mi zdradzić gdzie od tych wielu lat można bez problemu fizycznie kupić tych belgów?
                            Ślepym, albo jeszcze ich w żadnej znanej sieci jeszcze ich nie widziałem

                            Pytam poważnie, bez kąsania

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jack75g Wyświetlenie odpowiedzi
                            Lidl Rzeszów, ul. Lubelska.
                            Belgijskie piwa umieszczone na palecie przy samym wejściu do sklepu.
                            Z oferowanego asortymentu są wszystkie sprzedawane w pojedynkę oraz zestaw Petrusa.
                            Zainteresowanie przeciętne, masowy klient woli chyba coś sprawdzonego typu Kasztelan czy Argus
                            dzięki za cynk, ale czasu brak na jeżdżenie po mieście :/
                            Last edited by dlugas; 25-03-2015, 10:37.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • Petitpierre
                              Senior
                              • 01-2014
                              • 2560

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                              Możesz mi zdradzić gdzie od tych wielu lat można bez problemu fizycznie kupić tych belgów?
                              Ślepym, albo jeszcze ich w żadnej znanej sieci jeszcze ich nie widziałem
                              Nie wiem czy kolega pioterb4 bywał w Rzeszowie-zapraszamy, ale inkryminowane belgi w ogóle są praktycznie do dostania tylko w Almie i Piotrze i Pawle, aczkolwiek nie te, o których jest mowa-tzn. wieki temu może-ć i był kiedyś Gulden Draak w Almie, ale np. coś takiego jak Petrus, Piraat czy Corsendonk, to nie (Corsendonk Pater jest Piotrze i Pawle, ale naturalnie za cenę zwielokrotnioną; od biedy zamiast Piraat'a można wziąć Duvel-jest również w PiP, ale butla 750ml i 30zł za tegoż), tak więc problem istnieje; jak jeszcze była śp. "Jedynka" wybór piw belgijskich był spory, były gorsze jak Gauloise czy Grimbergen, i lepsza jak Augustijn, również w cenach między 6-8zł mimo wszystko.

                              Poruszono temat, wydania 12zł za piwo belgijskie, żeby potem szermować: "piłem". Otóż, zafundowałem sobie Brunehaut'a i jak to się skończyło, pisałem w wątku-NEVER AGAIN. Wolę wydać mniej, mieć więcej, a przynajmniej mieć pewność, że spotka mnie przyjemność. Sorry, ale na belgach jak na razie się nie przejechałem (pijąc z półki najwyższej i z tych niższych), natomiast na polskich srafcie wiele razy. Poza tym logiczne jest, że jeśli kupuję piwo za dużo mniej niż ono zazwyczaj chodzi, to jest to odruch normalny, w końcu to ja-konsument na tym oszczędzam, a sklep zarabia, sytuacja wilk syty i owca cała.
                              Mały porterek-przyjaciel nerek

                              Comment

                              • metalsrem
                                Senior
                                • 09-2008
                                • 239

                                Korzystając z dzisiejszej wizyty u rodziców w Śremie (40km od Poznania), postanowiłem zobaczyć jak w tutejszym Lidlu wygląda belgijskie zaopatrzenie. Wszystkich piw pod dostatkiem nawet Piratów i Smoków. Raczej słabe tu zainteresowanie. Przy okazji taka myśl mnie naszła że ta cała piwna rewolucja to raczej domena dużych miast. Właśnie w Śremie (30tyś mieszkańców) Lecrelc i Inter Marche jakieś dwa lata temu miały lepszą piwną ofertę niż teraz. Jedyna knajpa oferująca dobre piwa splajtowała, a z tzw. mordowni zniknęła nawet lana Fortuna:-(
                                Browar domowy SKOTAR

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎