Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy warto kupować piwa belgijskie w Lidlu?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • franekf
    Senior
    • 06-2004
    • 944

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
    To, ze są dobre to nie mam złudzeń, dziwie się tylko ze Ci którzy piwem się pasjonują przez 4-5 lat potrzebowali promocji w Lidlu by je pierwszy raz w życiu spróbować.

    Ja na kwas trafiłem, ale to było Gueze
    To chyba dlatego, że wielu zainteresowało się piwem na fali polskiego kraftu. A zbiegło się to akurat z przejściem piw belgijskich do głębokiej defensywy (zresztą moje wrażenie potwierdza też Supersklep) - po prostu ciężko było znaleźć coś poza oklepanym Leffe, Duvelem czy holenderskim La Trappe.
    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
    Piwny Janusz bez Teku

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika metalsrem Wyświetlenie odpowiedzi
      ... Przy okazji taka myśl mnie naszła że ta cała piwna rewolucja to raczej domena dużych miast ...
      To już jest od dawna oczywiste. Nawet najmniejsze przedsięwzięcia wożą sie po całej Polsce, do kilkunastu tych samych sklepów i knajp w dużych miastach.

      Comment

      • metalsrem
        Senior
        • 09-2008
        • 239

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
        To już jest od dawna oczywiste. Nawet najmniejsze przedsięwzięcia wożą sie po całej Polsce, do kilkunastu tych samych sklepów i knajp w dużych miastach.
        To jedno, a druga sprawa, to to że ludzie z małych miast w ogóle nie są zainteresowani, a studenci stąd będąc w Poznaniu pójdą sobie do modnego craft pubu natomiast wracając to swojej małej miejscowości wolą kupić w knajpie butelkę żubra i pasuje, tu lansować się nie trzeba. Żeby była rewolucja, powinna się zmienić kultura picia piwa, a narazie to jest w większości zwykły lans. No ale trochę od tematu odbiegłem.
        Browar domowy SKOTAR

        Comment

        • rohozecky
          PremiumUżytkownik
          • 11-2008
          • 1837

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika metalsrem Wyświetlenie odpowiedzi
          Przy okazji taka myśl mnie naszła że ta cała piwna rewolucja to raczej domena dużych miast.
          Bo to zwykła ruchawka , a nie żadna rewolucja.
          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
            Z doniesień moich ludzi wynika, że w Rzeszowie skończył się GD i Piraat, natomiast jest jeszcze Corsendonk i Petrus. Aczkolwiek jest to doniesienie z Lidl'a na Hetmańskiej, a jest jeszcze na Podkarpackiej i Krakowskiej
            koleżanka właśnie mi kupiła na Hetmańskiej Piraata oraz Leute
            Albo coś wynieśli z magazynu, dowieźli lub przenieśli z innego sklepu
            Nieważne, ważne że mam :]

            GD niestety nadal brak
            Last edited by dlugas; 25-03-2015, 12:51.
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika metalsrem Wyświetlenie odpowiedzi
              To jedno, a druga sprawa, to to że ludzie z małych miast w ogóle nie są zainteresowani, a studenci stąd będąc w Poznaniu pójdą sobie do modnego craft pubu natomiast wracając to swojej małej miejscowości wolą kupić w knajpie butelkę żubra i pasuje, tu lansować się nie trzeba. Żeby była rewolucja, powinna się zmienić kultura picia piwa, a narazie to jest w większości zwykły lans. No ale trochę od tematu odbiegłem.
              Polemizowałbym. Zauważam wręcz odwrotnie, gdy jadą do domu na weekend wolą wypić na miejscu, bo jest taniej niż w dużym mieście.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                Świat się kończy, jacer odpowiedział dwoma zdaniami i w dodatku jednym złożonym

                A poza tym zgadzam się z jego tezą bardziej niż z metalsrema.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                  Świat się kończy, jacer odpowiedział dwoma zdaniami i w dodatku jednym złożonym

                  A poza tym zgadzam się z jego tezą bardziej niż z metalsrema.
                  znalazłem chwilę czasu A i pogoda dziś fajna. hehe
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • metalsrem
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 239

                    Ja swoją tezę oparłem tylko na podstawie swojego rodzinnego miasta. Gdzie w knajpie w której było można kupić np. Pinte czy inne ciekawe piwa taniej niż w Poznaniu ludzie kupowali Lecha czy Tyskie. No i pełne palety w Lidlu też świadczą o małym zainteresowaniu piwem. Zresztą ja też bym wolał na miejscu kupić coś taniej, ale nie ma wyboru, a nie ma wyboru bo ludzie to nie interesuje i nie ma zbytu i tak koło się zamyka. No ale może w innych małych miastach jest inaczej.
                    Last edited by metalsrem; 25-03-2015, 13:20.
                    Browar domowy SKOTAR

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                      Polemizowałbym. Zauważam wręcz odwrotnie, gdy jadą do domu na weekend wolą wypić na miejscu, bo jest taniej niż w dużym mieście.
                      Czy ja wiem? W Świdnicy są takie same ceny, jak we Wrocławiu.

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czy ja wiem? W Świdnicy są takie same ceny, jak we Wrocławiu.
                        sorry, ale za Świdnicę nie odpowiadam.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • gobong
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 658

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika supersklep Wyświetlenie odpowiedzi
                          Może za mało zarabiamy ? a wszystkie ceny takie unijne
                          Nie drążmy tego tematu, nie tutaj bynajmniej. Więc króciutko tylko, jak mnie stać kupić nawet po 1 ale parę na raz piw 0,33 za 4-5 złotych , powiem nawet że jakby tylko na jedno , ot tak bo chcę spróbować, to patrząc na sytuację w kraju i na świecie nie mam prawa narzekać na swój byt. Patrząc na to że żyjemy w europejskim ba unijnym kraju to fakt nie zarabiamy jak w unii a takie ceny mamy.

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                            sorry, ale za Świdnicę nie odpowiadam.
                            A za inne miejscowości odpowiadasz, i dlatego w Pokoju Namysłów lany jest po 3,50 za 0,5 ?

                            Comment

                            • Rzeszowiak
                              Piwny Radykał
                              • 04-2009
                              • 1596

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                              koleżanka właśnie mi kupiła na Hetmańskiej Piraata oraz Leute
                              Albo coś wynieśli z magazynu, dowieźli lub przenieśli z innego sklepu
                              Nieważne, ważne że mam :]

                              GD niestety nadal brak
                              Wstyd, Kopyr nakręci teraz vloga na temat zacofanego podkarpacia, które zamiast kupować crafty, sika po sobie na widok belgijskich szczyn walących spirytem

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                hehe :]
                                i znowu będą, że janusze z moherem na głowie z województwa klasy D to i tamto
                                :]

                                Dla jasności, ja nie sikam, bo kupiłem po jednej sztuce w celach poznawczych

                                Ipe sripe w kilku wersjach już piłem, a takich belgów (wstyd przyznać) jeszcze nie

                                Pozdrawiam, łysy janusz bez moheru na głowie, bo lotnisko z czoła sięga już prawie karku
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎