Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy warto kupować piwa belgijskie w Lidlu?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • KlossJ23
    Senior
    • 08-2013
    • 136

    W zeszłym tygodniu odwiedzałem Lidla w celach piwnych cztery razy. Pierwszy raz wziąłem wszystkiego po trochę "na spróbowanie" a potem....ech, szkoda słów. W przedbiegach odpadły tylko Gauloise i Corsedonc Blond oprócz tego w zestawach Petrusa nienadzwyczajne jest Special ale cała reszta zacna. Czy warto było? Nie wiem. Z jednej strony boli wydanych jednorazowo pięć stówaków, z drugiej- mam piwo w dobrej jakości i akuratnych dawkach na najbliższe 2 miesiące. Więc chyba remis

    Comment

    • Granik
      Junior
      • 08-2009
      • 27

      Wczoraj byłem drugi raz (Lidl Pszczyna). Kupowałem akurat 6 paka. Zdziwienie... Wszystko jest! tylko o dziwo jakiś starszy Pan myślał ile by tych Gulden Draaków zabrać

      Comment

      • Kryzys_Finansowy
        Member
        • 02-2009
        • 58

        Mam mały problem z tą promocją. Kupiłem piwa z każdego rodzaju i mam wielką ochotę je spróbować. Wcześniej jednak, zanim Lidl poinformował o promocji, postanowiłem sobie, że w okresie postu nie będę pił piwa. Tak więc czekam z utęsknieniem na niedzielę wielkanocną i rodzinną degustację belgów. Mam nadzieję, że warto jest czekać.

        Comment

        • meszek0009
          Senior
          • 04-2014
          • 247

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KlossJ23 Wyświetlenie odpowiedzi
          Czy warto było? Nie wiem. Z jednej strony boli wydanych jednorazowo pięć stówaków.
          Jest mało rzeczy, na które w sklepie takim jak lidl warto wydać pięćset złotych - piwo nie jest jedną z nich. Ileś Ty tego zakupił i po co tak dużo ?!?!

          Comment

          • keto
            Senior
            • 07-2009
            • 388

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika meszek0009 Wyświetlenie odpowiedzi
            Jest mało rzeczy, na które w sklepie takim jak lidl warto wydać pięćset złotych - piwo nie jest jedną z nich. Ileś Ty tego zakupił i po co tak dużo ?!?!
            Łatwo policzyć, że co najmniej 100 buteleczek

            p.s. Niektóre z tych piw spokojnie można przetrzymać kilka lat.
            Last edited by keto; 29-03-2015, 06:44.
            Pozdrawiam
            Artur

            Comment

            • emes
              Nadszyszkownik Chmielowy
              • 08-2003
              • 4275

              Taka sieć jak Lidl może sobie pozwolić na taką promocję, ale jak często? Lidl istnieje ileś tam lat w Polsce i to pierwsza chyba tak atrakcyjna promocja piw belgijskich. Wypinanie się na polski kraft z powodu tygodniowej czy dwutygodniowej promocji w Lidlu jest dość zabawne. Następna taka promocja może będzie za rok, albo za kilka lat, a ceny tych piw do tego czasu wrócą do starego poziomu, czyli np 12 zł za 0,33l.

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chavoc Wyświetlenie odpowiedzi
                Raczej to kraft wypina się na konsumentów. Wywindowane ceny, premiery, kolaboracje i brak powtarzalnosci. Ta warka taka ta śmaka. Mogłem wydać również 500 zł i mieć problem z głowy.
                A premiery i te nieszczęsne kolaboracje to w jakim sensie są "wypinaniem się"? Jak jest premiera w kinie to też ktoś się na widza wypina?

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  Z wątkiem o cenie i jakości tzw. "KRAFTU" zapraszamy tutaj http://www.browar.biz/forum/showthre...112191&page=14

                  Tutaj kupujesz "belgie lub jej nie kupujesz"
                  podajesz powody i przykłady
                  lekko narzekasz lub chwalisz i tyle

                  Dłuższe kraftonarzekania prowadzimy w "pogodzie ... "

                  Last edited by dlugas; 29-03-2015, 09:40.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment


                  • Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                    Taka sieć jak Lidl może sobie pozwolić na taką promocję, ale jak często? (...) ceny tych piw do tego czasu wrócą do starego poziomu, czyli np 12 zł za 0,33l.
                    Do tej pory ceny tych piw w PL były z kosmosu. Można sobie wygooglać, że Lidl w EU (Holandia?) sprzedawał już Gulden Draak w zestawach 4x0,33 w promocji z 6€ na 4,49€ za zestaw, czyli promocja z 6zł na 4,50zł za sztukę.

                    Comment

                    • meszek0009
                      Senior
                      • 04-2014
                      • 247

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika keto Wyświetlenie odpowiedzi
                      Łatwo policzyć, że co najmniej 100 buteleczek

                      p.s. Niektóre z tych piw spokojnie można przetrzymać kilka lat.
                      No rozumiem, też wziąłem z każdego piwa po 2 sztuki (oprócz Petrusów, które sobie odpuściłem), po jednej do piwnicy, ale branie po 6 czy 7 to przesada, bo te piwa nie będą niewiadomo jak się zmieniać przez te lata. No ale dobra, nie będę zaglądał komuś do kieszeni (taki prawicowiec jak ja ! :-P), po prostu bardzo mnie zdziwiła ta kwota,początkowo myslałem, że źle przeczytałem

                      Comment

                      • emes
                        Nadszyszkownik Chmielowy
                        • 08-2003
                        • 4275

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kpp Wyświetlenie odpowiedzi
                        Do tej pory ceny tych piw w PL były z kosmosu. Można sobie wygooglać, że Lidl w EU (Holandia?) sprzedawał już Gulden Draak w zestawach 4x0,33 w promocji z 6€ na 4,49€ za zestaw, czyli promocja z 6zł na 4,50zł za sztukę.
                        Jeśli używać tej terminologii, to ceny po promocji nadal będą z kosmosu. Jeśli ktoś sprzedaje coś z cenami z kosmosu, to przecież zaraz ktoś inny się znajdzie, żeby przejąć część rynku i na tym zarobić sprzedając taniej.
                        Jeśli poza krótkimi promocjami ceny nadal są z kosmosu, to widocznie taka jest cena rynkowa tych piw. Jakby można było je sprzedawać na codzień taniej, nie licząc promocji, to ktoś by się znalazł i to robił.

                        Comment

                        • KlossJ23
                          Senior
                          • 08-2013
                          • 136

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika meszek0009 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ileś Ty tego zakupił i po co tak dużo ?!?!
                          Ile kupiłem to łatwo policzyć- przy średniej cenie ok. 4.50 za butelkę wychodzi 110-120 sztuk.
                          Po co tak dużo? Hmmm, czy ja wiem... może żeby wypić???
                          Przy moim bardzo umiarkowanym zużyciu piwa (1x0.5 lub 2x 0.33 dziennie) przewiduję że wystarczy mi tych belgów na dwa miesiące. Zwykle kupuję ok. 30 x 0.5l polskich piw rzemieślniczych miesiecznie co skutkuje wydatkiem ok. 200 złociszy więc cenowo niemal bez różnicy.
                          A różnica w jakości? Po rożnych wpadkach w rodzaju AIPA od Ciechana czy celowo spaskudzonego lwóweckiego Belga czarę goryczy przepełnił ostatni Jankes, który smakował jak jakieś malinowe pomyje. Mam dość nabijania mnie w butelkę przez krajowych wytwórców, ogłaszam dwumiesięczny strajk!
                          Last edited by KlossJ23; 29-03-2015, 11:15.

                          Comment


                          • Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jeśli poza krótkimi promocjami ceny nadal są z kosmosu, to widocznie taka jest cena rynkowa tych piw. Jakby można było je sprzedawać na codzień taniej, nie licząc promocji, to ktoś by się znalazł i to robił.
                            Ceny dotąd były wysokie co nie znaczy, że tak musi być dalej. Skoro regularna cena tych piw może być ustalona na 1,5€/szt. to widzę potencjał na częstsze promocje w sklepach wielkopowierzchniowych. Bo to nie jest tak, że Lidl na tej promocji nie był w stanie zarobić.

                            Comment

                            • meszek0009
                              Senior
                              • 04-2014
                              • 247

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KlossJ23 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ile kupiłem to łatwo policzyć- przy średniej cenie ok. 4.50 za butelkę wychodzi 110-120 sztuk.
                              Po co tak dużo? Hmmm, czy ja wiem... może żeby wypić???
                              Przy moim bardzo umiarkowanym zużyciu piwa (1x0.5 lub 2x 0.33 dziennie) przewiduję że wystarczy mi tych belgów na dwa miesiące. Zwykle kupuję ok. 30 x 0.5l polskich piw rzemieślniczych miesiecznie co skutkuje wydatkiem ok. 200 złociszy więc cenowo niemal bez różnicy.
                              A różnica w jakości? Po rożnych wpadkach w rodzaju AIPA od Ciechana czy celowo spaskudzonego lwóweckiego Belga czarę goryczy przepełnił ostatni Jankes, który smakował jak jakieś malinowe pomyje. Mam dość nabijania mnie w butelkę przez krajowych wytwórców, ogłaszam dwumiesięczny strajk!
                              No dobra, Twoja sprawa, ja w sumie mniej piwa wypijam (niestety ) więc ta sumka mnie zdziwiła. Chociaż przez 2 miesiące pić kilka tych samych Belgów, chyba by mi się znudziło

                              Comment

                              • ramidus
                                Member
                                • 05-2014
                                • 93

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kpp Wyświetlenie odpowiedzi
                                Do tej pory ceny tych piw w PL były z kosmosu. Można sobie wygooglać, że Lidl w EU (Holandia?) sprzedawał już Gulden Draak w zestawach 4x0,33 w promocji z 6€ na 4,49€ za zestaw, czyli promocja z 6zł na 4,50zł za sztukę.
                                Dramatyzujesz z tym kosmosem. Normalnie GD w ojczyznie kosztuje okolice 3 ojro za mala butelke. w knajpie niewiele wiecej. Praktycznie analogicznie jest w PL. Dosc podobnie jest z wiekszoscia belgow, wlacznie z "topowymi" a la westmalle, rochefourt itp. Porownujac to do cen rzemieslnikow polskich i europejskich (o hameryce nie wspominajac) - to jest ta sama polka cenowa - dosc wysoka i tyle. Poza jakimis "kwiatkami" a la Westvleteren czy jakies rzemieslnicze lezakowane miesiacami cuda niewidy.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎