Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy warto kupować piwa belgijskie w Lidlu?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jaw7
    Senior
    • 10-2012
    • 173

    Czy warto kupować piwa belgijskie w Lidlu?

    uważam że te piwa belgijskie z promocji lidia są w większości bez rewelacji.zresztą to samo było z anglikami
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    #2
    a ja nic nie uważam, bo jeszcze ich nie piłem
    Za takie kwoty kupię wszystkie i wtedy będę mógł za rok napisać to co kolega wyżej
    lub wręcz odwrotnie
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      #3
      Promocja powinna się powtórzyć, zwłaszcza że les Corsendonk Summum sont vendues dans les supermarchés Lidl czyli niektórzy już tam mają zaczepienie. Na pewno warto kupić zestaw Petrusów, obowiązkowo Gulden Draak, Piraat (to jest IPA), Corsendonk'i oba, za to można sobie darować Gauloise i Leute.
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • jaw7
        Senior
        • 10-2012
        • 173

        #4
        ale piwa angielskie kolega próbował? i co były bardzo dobre czy raczej średnie?

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          #5
          Przecież pisałem, zestaw był bardzo dobrze skomponowany, http://www.piwo.org/topic/5989-piwne...tach/?p=285779 do tamtej opinii mogę dodać, że Ruddles Country mnie zachwyciło najbardziej.
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jaw7 Wyświetlenie odpowiedzi
            ale piwa angielskie kolega próbował? i co były bardzo dobre czy raczej średnie?
            były średnie (jedne lepsze inne mocno przeciętne), ale i tak lepsze niż większość naszych niby regionalnych, które bywają w wyższych cenach, nie wspominając naszych koncernów

            Warto takich anglików czy belgów zakupić choćby dla wyrobienia sobie opinii nt tych marek

            Jak ktoś już je pił to wybierze sobie 1-2 sztuki tych te de best i też będzie zadowolony

            Cena belgów taka sama jak naszych niby triplo/dubbli w 0,33l, zatem kto ma chęć to kupuje.
            Last edited by dlugas; 16-03-2015, 19:59.
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • jaw7
              Senior
              • 10-2012
              • 173

              #7
              ok, pewnie że warto spróbować i samemu ocenić.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                #8
                Też się dorzucę do offtopa... W takich cenach "belgi" to dobry start dla kogoś, kto jeszcze tematu za bardzo nie zna. Owszem w ofercie brakuje dużo wybitnych piw, ale i to wystarczy, by wyrobić sobie zdanie. Dobry krok Lidla, choć mnie się wydaje, że ceny są mocno dumpingowe. Hurtownia Eryka pod Wrześnią piwa z końcówką terminu nawet w takich niskich cenach nie sprzedawała.

                Comment

                • jaw7
                  Senior
                  • 10-2012
                  • 173

                  #9
                  Pewnie ceny piw belgijskich są lekko dumpingowe ,ale w cenach 8-10 zł w Lidlu raczej nikt by nie kupił.Chce również zwrócić uwagę ,że przy ogromnych ilościach zamówionych przez nich piw ,browary zapewne obniżyły cenę wyjściową swojego piwa.I tak zrodziła się cena 4-5zl. Lidl na pewno do tego nie dokłada.Nie oszukujmy się, ile te browary mogą sprzedać piwa w Polsce przez specjalistyczne sklepy ? Sądzę że znikome ilości.

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jaw7 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Pewnie ceny piw belgijskich są lekko dumpingowe ,ale w cenach 8-10 zł w Lidlu raczej nikt by nie kupił.Chce również zwrócić uwagę ,że przy ogromnych ilościach zamówionych przez nich piw ,browary zapewne obniżyły cenę wyjściową swojego piwa.I tak zrodziła się cena 4-5zl. Lidl na pewno do tego nie dokłada.Nie oszukujmy się, ile te browary mogą sprzedać piwa w Polsce przez specjalistyczne sklepy ? Sądzę że znikome ilości.
                    Otóż to. W dzisiejszej sytuacji kroczącej rewolucji chmielowej piwa belgijskie są nudne i nieporywające. Sam jesteś dobrą ilustracją tego
                    Jeszcze dwa-trzy lata temu na wieść o dostępnym powszechnie górnofermentacyjnym koźle temat by rozniosły entuzjastyczne posty. A dzisiaj Leute Bokbier za cztery i pół złotego... błeee, koncernowa, belgijska nuda.

                    Comment

                    • franekf
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 944

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                      Otóż to. W dzisiejszej sytuacji kroczącej rewolucji chmielowej piwa belgijskie są nudne i nieporywające. Sam jesteś dobrą ilustracją tego
                      Jeszcze dwa-trzy lata temu na wieść o dostępnym powszechnie górnofermentacyjnym koźle temat by rozniosły entuzjastyczne posty. A dzisiaj Leute Bokbier za cztery i pół złotego... błeee, koncernowa, belgijska nuda.
                      Gdybym miał te piwa (no, może w nieco większym wyborze) regularnie w takich cenach, to dla mnie cała ta chmielowa rewolucja mogłaby się w ogóle nie odbyć!
                      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                      Piwny Janusz bez Teku

                      Comment

                      • duvel88
                        Senior
                        • 12-2012
                        • 134

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
                        Gdybym miał te piwa (no, może w nieco większym wyborze) regularnie w takich cenach, to dla mnie cała ta chmielowa rewolucja mogłaby się w ogóle nie odbyć!
                        Mam podobnie. Nawet w regularnych cenach wolę dobrego, sprawdzonego Belga niż polskiego kontraktowca, po którym można się wszystkiego spodziewać.

                        Comment

                        • jaw7
                          Senior
                          • 10-2012
                          • 173

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika duvel88 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Mam podobnie. Nawet w regularnych cenach wolę dobrego, sprawdzonego Belga niż polskiego kontraktowca, po którym można się wszystkiego spodziewać.
                          Duża przesada ,takie browary jak np.:Pinta , Alebrowar, Artezan nie warzą w większości słabych piw.

                          Comment

                          • Petitpierre
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 2560

                            #14
                            Jak w Polsce pojawiły się piwa belgijskie i dodatkowo w naszym sklepie osiedlowym, to przyznam się, że kupowałem je w ciemno, bo nie miałem powodów wierzyć, że mógłbym się rozczarować, Belgia to Belgia, a kraft to sraft. Za cenę cieńkiego Chateau od Artezana mam zestaw piw (w tym dwa beczkowe właśnie) od Petrusa. Corsendonk przykrywa czapką wszystkie pseudo-belgi uwarzone w Polsce, a Piraat powinien być dobrze nachmielony, ale nieprzechmielony, więc wybór jest jasny.
                            Mały porterek-przyjaciel nerek

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12118

                              #15
                              Przed zakupem tych piw można sobie tutaj przecież przeczytać opinie o nich...

                              Osobiście uważam, że to ciekawa propozycja Lidla. Jak na taką dużą sieć nie można się spodziewać, żeby sprzedawali mikrusa, a mogli wrzucić np Stellę i np. Palma. Są to porządne marki, a dubel z Petrusa uważam za bardzo udany. Ale jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎