Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy warto kupować piwa belgijskie w Lidlu?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • franekf
    Senior
    • 06-2004
    • 944

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika supersklep Wyświetlenie odpowiedzi
    Jednak CCC cena czyni cuda . Nie widziałem jeszcze tylu miłośników belgów he he
    Może część się rozsmakuje i będą częściej sięgać. Bo mam wrażenie że kiedyś piw belgijskich było więcej w sklepach, teraz nawet w specjalistycznych czasem nic nie ma.
    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
    Piwny Janusz bez Teku

    Comment

    • iron
      Senior
      • 08-2002
      • 6703

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
      Nieleżakowane efemerydy historycznym wydarzeniem polskiego piwowarstwa, hahaha, odlot na maxa, hahaha. Ja mam lepszy pomysł - piwowar domowy, który pierwszy w garnku uwarzył RISa niech zostanie ikoną polskiego piwowarstwa
      To ja jakby co nas zgłaszam do konkursu
      Na dowód cytat poniższy (post z 2005 roku) Ostatni egzemplarz został wypity przez Promila w 2010 roku:

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Małażonka Wyświetlenie odpowiedzi
      Niech moc będzie z nami!

      Uwarzone 19. XI. zeszłego roku piwo w stylu Russian Imperial Stout zakończył nasze działania na polu warzelniczym w roku 2005 (potem jakieś dziwne lenistwo nas ogarnęło, do tego zresztą stopnia, że rozlew tego piwka do butelek nastąpił dopiero w tym roku), ale do spowiedzi:
      Baza:
      - 44% słodu pilzneńskiego
      - 15% słodu monachijskiego
      - 14% słodu wędzonego (wydaje mi się, że ciut przy duży udział - nie przeszkadza, ale według mnie za bardzo wyłazi na plan pierwszy)
      - 10% słodu karmelowego jasnego
      - 10% słodu karmelowego ciemnego
      - 7% palonego jęczmienia

      i do tego już potem dodano:
      - 1,00 kg ekstraktu słodowego
      - 1,00 litr naturalnego soku z czarnej porzeczki
      - 80 g chmielu goryczkowego
      - gęstwa drożdżowa z poprzedniej warki Safale US-56

      - wodę zużywaliśmy w miarę potrzeby

      Zacieranie infuzyjne 35 minut (62 C) / 45 minut (72 C), gotowanie 1,5 godziny z dodatkiem chmielu goryczkowego i ekstraktu słodowego. 10 minut przed zakończeniem gotowania dodano jeszcze soku z czarnej porzeczki.

      Efekt: 23 litry brzeczki o ekstraktywności 25 Blg.

      Historia fermentacji:
      19. XI. 2005 - brzeczkę zadano drożdżami
      26. XI. 2005 - przy ekstraktywności 11 Blg piwo zmienia miejsce zamieszkania na balony;
      06. I. 2006 - wreszcie piwo ląduje w butelkach (przy ekstraktywności 8 Blg)

      Pierwsze wrażenia: fajne, choć troszkę z boku stylu. Zamiast delikatnych podwędzanych nutek, uzyskaliśmy bardzo mocne, treściwe piwo wyraźnie podwędzane. Poleżakuje sobie troszkę, to może się to wszystko wyrówna - zobaczymy. Planowana nazwa: Russian Imperial Stout
      Last edited by iron; 24-03-2015, 20:12.
      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
      Rock, Honor, Ojczyzna

      Comment

      • supersklep
        PiwBiz
        • 01-2005
        • 982

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
        Może część się rozsmakuje i będą częściej sięgać. Bo mam wrażenie że kiedyś piw belgijskich było więcej w sklepach, teraz nawet w specjalistycznych czasem nic nie ma.
        Tak to prawda , rewolucja piwna wykosiła prawie importowane piwka z półek


        Comment

        • chemmobile
          Senior
          • 03-2009
          • 2168

          No no iron, 2005 rok. Niektóre blogery w tamtych czasach o piwie wiedziały tylko tyle, że Tyskie to nasz skarb eksportowy, a Grolsch to piwo premium.
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • zgoda
            Senior
            • 05-2005
            • 3516

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
            To ja jakby co nas zgłaszam do konkursu
            Na dowód cytat poniższy (post z 2005 roku) Ostatni egzemplarz został wypity przez Promila w 2010 roku:
            Ty to już jesteś były piwowar domowy. Nie liczy się.

            (Ja jeszcze rysia nie robiłem, więc zawiść jest całkiem bezinteresowna).
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            • domaluj
              Senior
              • 04-2012
              • 303

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie, po prostu młodzi, piękni i bogaci. Wiesz, Volkswagen Amarok i narty w Alpach.
              Młodość nie kojarzy mi się z nartami, raczej ze snowboardem.
              Piękno na pewno nie kojarzy mi się z Volkswagenem.
              A brak telewizora rlo bogactwie nie świadczy.
              Dziwne to Twoje pokolenie.

              Comment

              • supersklep
                PiwBiz
                • 01-2005
                • 982

                Miałem szczerą chęc zamówic sporą dostawę belgów na swięta , ale jak teraz ludziska będą się pytac o piwa za 3.99 zl , to już lepiej wolę zwiększyc dostawę Pinty


                Comment

                • Livres
                  Senior
                  • 04-2012
                  • 324

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika supersklep Wyświetlenie odpowiedzi
                  Miałem szczerą chęc zamówic sporą dostawę belgów na swięta , ale jak teraz ludziska będą się pytac o piwa za 3.99 zl , to już lepiej wolę zwiększyc dostawę Pinty
                  A po akcji z piwami z Anglii pytali o bittery za 3,99?

                  Comment

                  • chechaouen
                    Senior
                    • 01-2011
                    • 1180

                    Piraat mnie nie zachwycił, ale właśnie raczę się Gulden Draakiem i jest przepyszny. Po postach Kopyra tak bardzo się bałem, że będzie obrzydliwy. Jakie to szczęście, że jednak mi smakuje! Teraz żałuję, że kupiłem tylko 2 sztuki, a nie - jak inni - kartony
                    Last edited by chechaouen; 24-03-2015, 20:36.

                    Comment

                    • supersklep
                      PiwBiz
                      • 01-2005
                      • 982

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Livres Wyświetlenie odpowiedzi
                      A po akcji z piwami z Anglii pytali o bittery za 3,99?
                      No niestety na angliki to nie zadziałało


                      Comment

                      • pioterb4
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 4322

                        Najbardziej mnie zaskakuje nie to, ze ludzie idą do Lidla po te piwa (bo sam pójdę) i nie to, ze im smakują (bo są dobre), ale że wiele osób która się piwem interesuje od lat, pierwszy raz spróbuje kilku słynnych piw z Belgii dopiero na promocji Lidla, mimo że te są dostępne na rynku przez szereg lat. Z Anglikami w Lidlu było to samo i to mnie dziwi.

                        Comment

                        • meszek0009
                          Senior
                          • 04-2014
                          • 247

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie, po prostu młodzi, piękni i bogaci
                          ... i z wielkich ośrodków

                          Comment

                          • jaw7
                            Senior
                            • 10-2012
                            • 173

                            Piwa belgijskie są dostępne w stałej ofercie w wielkich miastach .
                            Niestety w średnich i małych nie ma szans ich aktualnie kupić.
                            Tylko teraz Lidl.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19169

                              Ooo! Właśnie tak. Jak ma się tylko portera i od czasu do czasu coś jeszcze to fajnie to urozmaicić taką "belgią".

                              Comment

                              • iron
                                Senior
                                • 08-2002
                                • 6703

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ty to już jesteś były piwowar domowy. Nie liczy się.

                                (Ja jeszcze rysia nie robiłem, więc zawiść jest całkiem bezinteresowna).
                                Jaki tam były - chyba że jaja kobyły
                                Mieliśmy przerwę - fakt trwała parę lat. Ale od ponad roku znowu warzymy, nie za wiele - parę warek rocznie. A że lenistwo zaostrza się z wiekiem, to i nie chce nam sie tego opisywać w Twoim warzeniu ani nigdzie indziej
                                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                                Rock, Honor, Ojczyzna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎