Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koniec z kontraktami

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaczka116 Wyświetlenie odpowiedzi
    Co do Piwojada to bede bronil ich troche bo przegladalem kilka etykiet i jest napisane Gryf, chyba, ze nie na wszystkich etach

    Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
    Przejrzałem swoje ety oraz te na browar.biz w kolekcjonerstwie z 2016 roku i na Piwojadzie nie ma. Rozlew w Gryfie jest niedużą maszyną i ciężko mi sobie wyobrazić (przy tym przerobie jaki mają dla 8 kontraktowców), że przestawiają maszynę na małe butelki jakie ostatnio widziałem dla Piwojada. Mniemam, że etykieciarka też jest dostosowana do 2 typów etykiet. Może się mylę, ale nie widzę sensu bronić kogokolwiek kto nie podaje miejsca produkcji. Jest to prawo konsumenta.

    Comment

    • kaczka116
      Senior
      • 10-2015
      • 1350

      Ja tez wlasnie patrze i na wszystkich (oprocz chyba dwoch RISow) maja napisane "Wyprodukowane w browarze Gryf". I tylko te 2 piwa maja w innych butelkach niz reszta. Nie wiem, moze inaczej je butelkuja, moze te 2 maja warzone nie w Gryfie, sprobuje dowiedziec sie cos wiecej od chlopakow z Piwojada

      Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
      Nie mów hop zanim nie nachmielisz
      Untappd

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        Faktycznie. Masz rację. Sam mam tylko te dwa: Ametyst i Onyx, a na pozostałych jest adres (nie dojrzałem go na skanach). Może te dwa nie są z Gryfa? Pisałem o tym tu.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          Krój butelki plus brak podania miejsca współgrają z poprzednimi wpisami. BeerLab pasuje.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            Olimp Hades Gone Wild jest też w takich butelkach. Ma ktoś, by sprawdzić jaki tam adres? Za drogie by kupić
            Last edited by e-prezes; 26-01-2017, 17:14.

            Comment

            • kaczka116
              Senior
              • 10-2015
              • 1350

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Olimp Hades Gone Wild jest też w takich butelkach. Ma ktoś, by sprawdzić jaki tam adres? Za drogie by kupić


              Jak dobrze widze to Zodiak?
              Olimp czesto oznacza na fb gdzie warzy jezeli dobrze przegladam ich profil?

              Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
              Nie mów hop zanim nie nachmielisz
              Untappd

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                To jednak inne butelki. Jak do lambików.

                Comment

                • kaczka116
                  Senior
                  • 10-2015
                  • 1350

                  Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.


                  Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
                  Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                  Untappd

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Krój butelki plus brak podania miejsca współgrają z poprzednimi wpisami. BeerLab pasuje.
                    Ku przestrodze zamieszczam link do artykułu na temat zaniechania podawania miejsca produkcji. Takie praktyki są niezgodne z prawem, a już fałszowanie faktycznego miejsca produkcji tym bardziej.

                    Comment

                    • oberzine
                      Senior
                      • 02-2012
                      • 228

                      fałszowanie faktycznego miejsca produkcji będzie jak napiszesz sugerując że jest produkowane w jednym miejscu a jest inaczej, u nas wystarczy dane firmy wprowadzającej piwo na rynek i tyle, nic więcej, kontraktowcy tutaj akurat sami się podkładają pisząc więcej danych na etykietach, powiem więcej przy odpowiedniej interpretacji piwo American Pale Ale sugeruje miejsce produkcji w Stanach i panie kara jak nic się należy

                      Comment

                      • kibi
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 1875

                        A "Ryba po grecku" sugeruje miejsce produkcji w Grecji ?

                        Comment

                        • prusakjl
                          Member
                          • 04-2010
                          • 37

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika oberzine Wyświetlenie odpowiedzi
                          ..., powiem więcej przy odpowiedniej interpretacji piwo American Pale Ale sugeruje miejsce produkcji w Stanach i panie kara jak nic się należy
                          Jedyna pociecha, że przy American India Pale Ale będzie zgryz z umiejscowieniem produkcji...

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9733

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika prusakjl Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jedyna pociecha, że przy American India Pale Ale będzie zgryz z umiejscowieniem produkcji...
                            Ale termin przydatności... . Wszak PALE to jednoznacznie... paleolit!

                            Comment

                            • wpadzio
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 2645

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ale termin przydatności... . Wszak PALE to jednoznacznie... paleolit!
                              A końcowe "ALE..." będzie stanowić wspaniałe niedopowiedzenie i pole do popisu dla interpretacji przez wszelkiej maści dysputantów
                              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                              Serviatus status brevis est
                              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                              Comment

                              • Dukat_WSI
                                Senior
                                • 03-2015
                                • 781

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaczka116 Wyświetlenie odpowiedzi
                                https://www.google.pl/search?q=olimp...TyJnTKg69zM%3A

                                Jak dobrze widze to Zodiak?
                                Olimp czesto oznacza na fb gdzie warzy jezeli dobrze przegladam ich profil?

                                Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
                                1. warka to na pewno Zodiak, 2. to chyba Wąsosz (bo 1. warka Hadesa była warzona w Zodiaku, 2. w Wąsoszu, ale Gone Wild to były leżaki poszczególnych warek).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎