Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo w drewnie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kussitofu
    Junior
    • 10-2010
    • 3

    #16
    Pozwólcie, że odświeżę ten stary temat. Ostatnio strasznie nakręciłem się na spróbowanie złotego napoju z drewna, przecież w dawnych czasach ludzie tak pijali. Szukałem na allegro i nic. Dopiero wujek google znalazł człowieka spod Zakopanego, który zajmuje się ręczną produkcją dębowych kufelków i kubków na wino. Wyglądają całkiem ładnie i są uszczelnine woskiem pszczelim, czyli tak jak być powinno. Niestety na stronie podane sa tylko ceny hurtowe 49zł za kufel 0,5 i 60zł za 1l, dlatego wysłałem zapytanie o cenę detaliczną i czy jest możliwość zakupu pojedyńczych sztuk. Cena jest dosyć wyoka ale myślę, że warto
    Dla zainteresowanych podaje link http://tadekz.klub.chip.pl/ zakładka Drewgal -kufle dębowe po lewej stronie

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kussitofu Wyświetlenie odpowiedzi
      Pozwólcie, że odświeżę ten stary temat. Ostatnio strasznie nakręciłem się na spróbowanie złotego napoju z drewna, przecież w dawnych czasach ludzie tak pijali. Szukałem na allegro i nic. Dopiero wujek google znalazł człowieka spod Zakopanego, który zajmuje się ręczną produkcją dębowych kufelków i kubków na wino. Wyglądają całkiem ładnie i są uszczelnine woskiem pszczelim, czyli tak jak być powinno. Niestety na stronie podane sa tylko ceny hurtowe 49zł za kufel 0,5 i 60zł za 1l, dlatego wysłałem zapytanie o cenę detaliczną i czy jest możliwość zakupu pojedyńczych sztuk. Cena jest dosyć wyoka ale myślę, że warto
      Dla zainteresowanych podaje link http://tadekz.klub.chip.pl/ zakładka Drewgal -kufle dębowe po lewej stronie
      Proponuję skontaktować się z Administratorem strony w celu ustalenia warunków reklamy.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • kussitofu
        Junior
        • 10-2010
        • 3

        #18
        kopyr to żadna reklama, po prostu chciałem pomóc użytkownikom lubiącym takie średniowieczne klimaty. Z doświadcznia wiem, że ciężko znaleźć osobty zajmujące się wytwarzaniem tego typu produktów. Poza tym na forum jest pełno nazw browarów, adresów sklepów i ich ocen, a jakoś nikt nie krzyczy, że to reklama. Poza tym czy ja kogoś namawiam do zakupu? Nie wiedziałem, że na tym forum panuje takie sztywniactwo

        Comment

        • M-kwadrat
          Senior
          • 07-2004
          • 304

          #19
          Najprościej taki kufel kupić na jakimś większym festyno-turnieju rycerskim - im bardziej komercyjny tym lepiej - w sierpniu na Wolinie, we wrześniu w Biskupinie i pewnie na Grunwaldzie bez problemu coś takiego jak drewniany kufel dostaniemy. Ja sobie kiedyś sprawiłem i doświadczenia mam negatywne - piwo strasznie się pieniło, zapach drewna i wosku dominował nad zapachami piwnymi. Do tego główne zastosowanie kufla czyli picie na imprezach rekonstrukcji historycznej upadło bo tego typu naczynia nie mają, z tego co się dowiedziałem, potwierdzenia w źródłach historycznych. Jak ma być historycznie i smacznie to polecam jednak glinę a z późniejszych epok zdobione szkło.
          Pozdrawiam, Maciek

          Comment

          • coachu
            Senior
            • 09-2005
            • 225

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            Proponuję skontaktować się z Administratorem strony w celu ustalenia warunków reklamy.
            Dotyczy to nawet wyrobów galanterii drzewnej?
            golonka – główny powód, dla którego Bóg stworzył świnię

            (...) do gospody wszedł Szwejk, który kazał sobie podać ciemne piwo, dodając znacząco:
            - Bo w Wiedniu też dziś mają żałobę.

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10738

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coachu Wyświetlenie odpowiedzi
              Dotyczy to nawet wyrobów galanterii drzewnej?
              tylko piwnej - galanterię drewnianą , mieszkania oraz samochody można sprzedawać za pośrednictwem tego forum bezpłatnie !!
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • Juby_piwosz
                Senior
                • 02-2006
                • 254

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                Proponuję skontaktować się z Administratorem strony w celu ustalenia warunków reklamy.
                Wydaje mi się, że należy odróżnić informację na forum osób zainteresowanych tematem od reklamy. Podstawowym wyróżnikiem jest to, że za informację będącą reklamą trzeba płacić. Gdyby więc Adimn umieścił taki anons biorą za to kasę, bądź czerpiąc jakiekolwiek inne korzyści, mielibyśmy do czynienia z reklamą. Tak to jest tylko informacja

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Juby_piwosz Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wydaje mi się, że należy odróżnić informację na forum osób zainteresowanych tematem od reklamy. Podstawowym wyróżnikiem jest to, że za informację będącą reklamą trzeba płacić. Gdyby więc Adimn umieścił taki anons biorą za to kasę, bądź czerpiąc jakiekolwiek inne korzyści, mielibyśmy do czynienia z reklamą. Tak to jest tylko informacja
                  Ale co właściwie chciałeś powiedzieć? Bo z tego postu wynika, że skoro Art nie zamieścił anonsu, to nie ma i reklamy.

                  Gość w pierwszym swoim poście na forum wychwala kufle drewniane konkretnego producenta, więc chyba nie ma co się dziwić, że komuś to wygląda na reklamę. Nie byłby to pierwszy taki przypadek.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #24
                    Już miałem gromić, ale tak szczerze - czym różni się informacja handlowa od bezprawnej reklamy na tym forum? Czasem ciężko określić tę granicę.
                    Istotnym jest, że z drewnianego kufla kiepsko się pije.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      #25
                      Część entuzjastów boazerii zakupiła drewniane kufle na zlocie w Przywidzu, a konkretnie podczas bielkowskich Koźlaków. Był tam taki jeden rękodzielnik i sprzedawał. Moim zdaniem, ekologia ma swoje granice .

                      Comment

                      • coachu
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 225

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ale co właściwie chciałeś powiedzieć? Bo z tego postu wynika, że skoro Art nie zamieścił anonsu, to nie ma i reklamy.

                        Gość w pierwszym swoim poście na forum wychwala kufle drewniane konkretnego producenta, więc chyba nie ma co się dziwić, że komuś to wygląda na reklamę. Nie byłby to pierwszy taki przypadek.
                        No z postu raczej wynika, że w Polsce istnieje jeden producent kufli drewnianych (przy zachowaniu należytej staranności w ich szukaniu) i autor daje jego namiary. To, że producent jest konkretny wynika z tego, że jest jeden.

                        Jeśli już krytykować kussitofu za reklamę na tym forum, to raczej za reklamowanie google. To, że google ma dominujący udział w rynku wyszukiwarek wcale nie wynika, że tylko go należy używać i tylko on spełnia funkcję wyszukiwania informacji. Postuluję, by każąc komuś coś wyszukać w internecie bądź pisząc o znalezieniu czegoś ciekawego, nie używać nazwy konkretnej firmy "google" tylko lepiej "wyszukiwarka internetowa". Po co reklamować konkretną wyszukiwarkę i sugerować, że jest jedyną bądź najlepszą?
                        golonka – główny powód, dla którego Bóg stworzył świnię

                        (...) do gospody wszedł Szwejk, który kazał sobie podać ciemne piwo, dodając znacząco:
                        - Bo w Wiedniu też dziś mają żałobę.

                        Comment

                        • kussitofu
                          Junior
                          • 10-2010
                          • 3

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika M-kwadrat Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ja sobie kiedyś sprawiłem i doświadczenia mam negatywne - piwo strasznie się pieniło, zapach drewna i wosku dominował nad zapachami piwnymi. Do tego główne zastosowanie kufla czyli picie na imprezach rekonstrukcji historycznej upadło bo tego typu naczynia nie mają, z tego co się dowiedziałem, potwierdzenia w źródłach historycznych. Jak ma być historycznie i smacznie to polecam jednak glinę a z późniejszych epok zdobione szkło.
                          Dzięki, właśnie uratowałeś moje 50 złociszy. Skoro taki kubełek zepsuje mi smak piwa to nie ma sensu kupować. A gliniany i tak chcę kupić. Zbliżają się święta i na Krakowskich targach na Rynku Głównym na pewno będą takie sprzedawane. W zeszłym roku widziałem ciekawe gliniane kufle w kształcie rogu. Ups mam nadzieje, że nit mnie znowu nie posądzi o reklamowanie Krakowa
                          Last edited by kussitofu; 30-10-2010, 22:23.

                          Comment

                          • tagmen
                            Junior
                            • 11-2002
                            • 7

                            #28
                            a ktos zna jakis internetowy sklep z drewnianymi kuflami ??
                            ...lubie kiedy się zieleni, lubie gdy się piwo pieni...

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎