Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dobre, tanie piwo.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • AaLeX
    Senior
    • 07-2011
    • 575

    Dobre, tanie piwo.

    Ja wiem, że temat sam siebie wyklucza, ale skoro Niemcy potrafią zrobić dobre piwo w cenie 30ct, to dlaczego u nas tak się nie da? Nie oczekuję już tak niskiej ceny, ale ciekaw jestem Waszego zdania drodzy Piwosze, jakie piwo w cenie powiedzmy 2-2,5zł jest Waszym zdaniem najlepsze. U mnie na przód wysuwają się niemieckie produkty w ALDI, LIDLU (Perlenbacher, Schultenbrau) ale także niezły w tej cenie jest Natur z Netto. Niestety, to wszystko piwa marketowe... co o nich sądzicie? Znacie inne ciekawe w tej cenie ? Pozdrawiam.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    Na początek pytanie: po co? Potem przyjrzyj się, kto robi te piwa w Niemczech. jaki ma udział w rynku, etc., a na koniec przypomnij sobie ile kosztuje rzemieślniczy pils u nas. OK Tenczynek też sprzedawał się bardzo tanio po kupnie browaru przez Palikota, ale była to cena mocno promocyjna.

    Zatem kto miałby to robić? Koncerny, którym zależy na maksymalizacji zysków przy minimalizacji nakładów czy rzemieślnikom, których grupą docelową nie są "taniopijcy"? Średniaki? Czyli kto? Staropolski? Połczyn Zdrój? Witnica? BRJ, który już nie istnieje?
    Last edited by e-prezes; 18-12-2019, 16:06.

    Comment

    • AaLeX
      Senior
      • 07-2011
      • 575

      #3
      Dobra odpowiedziałeś na początek mojej wiadomości, ale na dalszą część nie... czyli nie pijasz piw w tym przedziale cenowym ?

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        Szczerze, nie! Nie smakują mi koncernowe pilsy, a i wymienionych średniaków też nie trafiłem na dobre.

        Comment

        • LESNICZYy
          Senior
          • 01-2018
          • 950

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Szczerze, nie! Nie smakują mi koncernowe pilsy, a i wymienionych średniaków też nie trafiłem na dobre.
          Też nie , właśnie konczę Kraftwerk 12 O'CLOCK i mi smakuje .
          Kilka piw za 2,.. zł zdarzy się w ciągu roku głownie w sytuacji na jakiś imprezach u zwykłych ludzi (nie birgików ) .

          Comment

          • AaLeX
            Senior
            • 07-2011
            • 575

            #6
            LESNICZYy to wtedy jakie kupujesz na te imprezy? a do Prezesa, to jakie pijesz ? Jakie jest twoje ulubione?

            Comment

            • Gringo
              Senior
              • 07-2007
              • 2151

              #7
              Dla mnie Perła Chmielowa za 2,20 PLN znajduje się w widełkach przyzwoitego taniego piwa. Takiego po które coraz częściej sięgam w czasach perfumowania piw wszystkim co zmieści się w kotłach

              Comment

              • LESNICZYy
                Senior
                • 01-2018
                • 950

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX Wyświetlenie odpowiedzi
                LESNICZYy to wtedy jakie kupujesz na te imprezy?
                Idziesz na urodziny i pijesz Tyskie czy Żubra .
                Nie będę specjalnie obrażać gospodarza bo nie wszyscy interesują się dobrym piwem lub ich na to nie stać .

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #9
                  Jak już idę na imprezę to biorę spory zapas piwa dla siebie Akceptowalny jest Miłosław. Ja piję porter.

                  Comment

                  • Admirador
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 431

                    #10
                    Ja ostatnio zauważyłem, że coraz rzadziej kupuję kraftowe piwa. Po części na pewno z przyczyn finansowych, bo jakoś mam opory, żeby wydać za piwo, które ma - powiedzmy - poniżej 16 blg, więcej niż 8 złotych. Ale główna przyczyna jest chyba jednak taka, że coraz bardziej cenię powtarzalność. Innymi słowy, wolę kupić piwo, które wiem, że nie będzie wybitne, ale też nie będzie bardzo złe. Niż grać w ruletkę piwną
                    Stąd też ostatnio jak coś kupuję to raczej z zestawu Fortuna/Grodzisk/Kormoran.
                    No, ale to jednak półka cenowa 4-5 zł.
                    Kolega pytał, czy za 2-2.5 coś się da wypić bez skrzywienia. Ciężka sprawa, nie bardzo widzę kandydatów.
                    A do Perlenbachera mam trochę sentymentalny stosunek . Dawno, dawno temu spróbowałem tego piwa i wydało mi się (oczywiście na tle naszych Tyskich and co.) bardzo wyraziste i goryczkowe. Aż muszę sprobować po latach, jak smakuje. Ale jednak nie spodziewam się wiele.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #11
                      Niejako, pokłosiem sporu Kopyra z adwersarzami ponownie wracam do pytania kto miałby takie piwa warzyć u nas? No, bo jak nikt nie uwarzy to się nie pojawią. U nas nawet Grybów podniósł ceny widząc, że można sprzedawać drożej. Tam, u sąsiada jest duża konkurencja mocnych browarów, więc mogą schodzić z ceny. Kontrakty i kraft to jeszcze plankton to takie ceny.
                      Dlatego solidne średniaki to jedyna alternatywa. I ja to kupuję.

                      Comment

                      • Gdina
                        Senior
                        • 08-2014
                        • 109

                        #12
                        Perlenbachera po dłuższej przerwie spróbowałem ponownie. Ono było pijalne, latem gdzie prawie wszystko wchodzi podczas upałów, i do grila. Niestety to ostatnie, wypiłem ze wstrętem. Strasznie cienkie było, może dlatego ,że ostatnio Apy degustuję. Nawet żywieckie, w przerwach Perła Eksport, być może ze względu na butelkę bezzwrotną Cena niestety, też ma jakiś wpływ na mój wybór.

                        Comment

                        • Shedao
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 900

                          #13
                          Ja polecam Argusa Portera. Bdb stosunek cena/jakość. Ogólnie tak jak pisali poprzednicy, niezłe i tanie piwo (a przynajmniej AŻ tak tanie) to obecnie chyba tylko market. Satysfakcja jak sobie popatrzę na cenę takiego 4paka i pomyślę, że w tej cenie ktoś ma jedną butelkę jakiegoś kraftowego żuru (albo i nie!) - bezcenna

                          Comment

                          • Warzywo
                            Senior
                            • 08-2016
                            • 955

                            #14
                            W cenie do 2,5 nie ma nic co by nadawało się do picia.

                            Comment

                            • LESNICZYy
                              Senior
                              • 01-2018
                              • 950

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
                              W cenie do 2,5 nie ma nic co by nadawało się do picia.
                              Czasami za taką cenę jest Milosław w promocji, ale przeważ drożej. Kiedyś Pinte kupiłem poniżej 2.5 , miesiąc ważne było.
                              Last edited by LESNICZYy; 21-12-2019, 11:34.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎