Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziwne, śmieszne, kontrowersyjne, pretensjonalne (itp.) nazwy polskich piw

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • And69
    Senior
    • 06-2002
    • 1487

    talrasha napisal/a


    No to ja jestem ciemniakiem bo też uważam, że czeskie piwa to jest coś - może wszystkie nie są 5/5 ale nie spotkałem się z piwem produkowanym przez Czechów, które by mi nie smakowało.
    Nie wiem jak ty ale ja piłem sporo piw czeskich czy słowackich które były gorsze od polskich .

    Comment

    • talrasha
      Senior
      • 11-2001
      • 685

      Chodzi mi o to, że jakbym wziął średniej jakości piwo Czeskie i Polskie to Czeskie byłoby lepsze.
      Catalunya es una nación y el Barça es un ejército

      Comment

      • And69
        Senior
        • 06-2002
        • 1487

        talrasha napisal/a
        Chodzi mi o to, że jakbym wziął średniej jakości piwo Czeskie i Polskie to Czeskie byłoby lepsze.
        Według mnie średniej jakości piwa polskie czy czeskie były by takie same . Jedynie mają więcej piw które można zaliczyć do tej wyższej klasy , ale nie można uogólniać że wszystko co czeskie to cacy a polskie be .

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23807

          przecież kolega nie wspomniał że polskie jest be, odniósł się tylko do czeskich.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • And69
            Senior
            • 06-2002
            • 1487

            A jak można inaczej rozumieć słowa że biorąc dwa średnie piwa lepszym będzie czeskie .
            Niestety nie jesteśmy społeczeństwem dumnym z tego co posiadamy , pokutuje opinia że wszystko co zagraniczne jest lepsze i nie tylko w kategorii piwa .

            Comment

            • darek99
              Senior
              • 04-2002
              • 2147

              piwa polskie

              Tu muszę się zgodzić z And69, nie doceniamy tego co posiadamy z piwnego asortymentu, gdzie człowiek nie pojedzie za granicę to spotyka się z piwoszami którzy zachwalają piwa z własnego kraju, nawet wtedy jeśli te piwa nie zasługują na takie pochwały, mistrzami w wychwalaniu oczywiście są Niemcy, ale ich nie można brać poważnie bo oni już mają taką mętalność że wszystko co niemieckie jest najlepsze
              Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
              Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
              skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
              Epikur z Samos.

              Comment

              • And69
                Senior
                • 06-2002
                • 1487

                Za piwami z Czech , Słowacji i Niemiec do wyobraźni przeciętnego polaka przemawia cena . Kto z nas robił by tak częste wypady do sąsiadów gdyby nasze piwa kosztowały by tyle samo co u nich lub były by tańsze . Niestety nasze browary zabijaja akcyza która jest jedną z najwyższych w Europie .

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  Re: piwa polskie

                  darek99 napisal/a
                  bo oni już mają taką mętalność
                  Mętalność - niezłe słowo. Myślę jednak, że większą mętalność mają Polacy.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23807

                    Re: piwa polskie

                    darek99 napisał(a)
                    Tu muszę się zgodzić z And69, nie doceniamy tego co posiadamy z piwnego asortymentu
                    szkoda że nie doceniacie...

                    choć z drugiej strony akurat gatunkowy asortyment piw jest u nas marny - nuda nuda nuda.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • And69
                      Senior
                      • 06-2002
                      • 1487

                      My doceniamy , nie zachwycamy się każdym czeskim piwem , a że nie ma dużego wyboru gatunków jest to niestety wina ludzi z tego okrągłego budynku na ulicy Wiejskiej w W-wie . Przy tych opłatach ( akcyzy , podatki itp. itd ) robi się to co przynosi cash i nie przejmuje niestety grupą osób która marzy o powrocie marcowych , koźlaków i innych piw które nie smakują masie bezsmakowej klienteli . I w tym tkwi cały ból .

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        Przydałoby się takie polskie tmave, co? Tylko z jakąś mądrą nazwą, żeby nie trafiło do tego działu...

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23807

                          And69 napisał(a)
                          My doceniamy , nie zachwycamy się każdym czeskim piwem , a że nie ma dużego wyboru gatunków jest to niestety wina ludzi z tego okrągłego budynku na ulicy Wiejskiej w W-wie . Przy tych opłatach ( akcyzy , podatki itp. itd ) robi się to co przynosi cash i nie przejmuje niestety grupą osób która marzy o powrocie marcowych , koźlaków i innych piw które nie smakują masie bezsmakowej klienteli . I w tym tkwi cały ból .
                          jestem zdania, że zrzucanie całej winy na rządzących jest najlepszą wymówką na nicnierobienie...

                          jeśli podążałbym takim tokiem rozumowania, to dalej byłbym bezrobotnym... a tak jest Browar(.pl)

                          a zarabianie dużych pieniędzy na "piwie" jest możliwe pomimo wspomnianych horendalnych podatków, akcyzy, etc. wystarczy spojrzeć na KP.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            And69 napisal/a
                            jest to niestety wina ludzi z tego okrągłego budynku na ulicy Wiejskiej w W-wie.
                            Mówisz o cyrku?

                            Art: w temacie zrzucania winy i niecnierobienia - może i masz rację, ale co MY możemy zrobić?? Co prawda zaistniał już taki wątek, ale jakby z lekkim przymrużeniem oka.
                            Last edited by żąleną; 10-07-2002, 00:20.

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              And69 napisal/a
                              ...wina ludzi z tego okrągłego budynku na ulicy Wiejskiej w W-wie . Przy tych opłatach ( akcyzy , podatki itp. itd ) ...
                              Tak się śmiesznie składa, że polskie podatki "piwne" należą do górnej strefy stanów średnich w Europie (wg danych Piwochmielu, a wiec publikowanych przez branżę).
                              Po raz kolejny proponuję nie dawać wiary labidzeniom wielkich browarów.
                              Last edited by Krzysiu; 10-07-2002, 07:59.

                              Comment

                              • albeertos
                                Senior
                                • 10-2001
                                • 2313

                                Tylko równie dobrze mogłyby należeć do dolnej strefy stanów średnich albo wogóle do jakiejkolwiek strefy stanów dolnych. Tak się składa że przy obecnej sytuacji w kraju płacąc średnie i wysokie podatki daleko nie zajdziemy. Isnieje coś takiego jak krzywa Laffera - po przekroczeniu pewnego poziomu stopy podatku dochody z niego spadają. Mam wrażenie że jesteśmy bardzo blisko tego poziomu, jeśli juz go nie przekroczyliśmy w przypadku piwa.
                                Uff, trochę zboczyłem z głownego tematu ale mam nadzieję że Art mi to wybaczy.
                                (_)>
                                Nigdy się nie poddawaj!!!
                                Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                                Lech jest tam gdzie jego wiara
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎