Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak otworzyć Mini Browar?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika przemo70 Wyświetlenie odpowiedzi
    Jacer nie czepiaj się, mają już certyfikat PSPD więc się znają
    To za mało niestety Muszą być studia.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • przemo70
      † 1970-2019 Piwosz w Raju
      • 05-2007
      • 1501

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
      To za mało niestety Muszą być studia.
      No to kicha, jak tak mówisz a myślałem, że już w tym roku napijemy się artezjańskiego piwa
      Save water, drink beer ...

      http://www.parowozy.com.pl/
      http://www.kamery.wolsztyn.pl/
      https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        No , trzeba będzie znów swoje pić
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          Ci od BrewDoga też nie mieli jakiejś okazałej praktyki, zaczeli w wieku 24 lat.

          Comment

          • darko
            Senior
            • 06-2003
            • 2078

            Głowa do góry, będzie dobrze

            Comment

            • hasintus
              Senior
              • 07-2006
              • 850

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
              A właśnie Hasintus zapisaliście się już na dwuletnie studia w Niemczech, i gdzie będziecie pracować kilka lat, zdobywając praktykę? Oczywistym jest chyba, że bez takiego przygotowania otwieranie przez Was browaru nie ma sensu
              Ja tam tylko sprzątam, ale są tacy co mają odpowiednie wykształcenie i trochę praktyki albo sławę doświadczonego piwowara medalisty, bez nich sam bym się na to nie porywał

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10738

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hasintus Wyświetlenie odpowiedzi
                Ja tam tylko sprzątam, ale są tacy co mają odpowiednie wykształcenie i trochę praktyki albo sławę doświadczonego piwowara medalisty, bez nich sam bym się na to nie porywał
                A kto to taki?
                Last edited by anteks; 11-01-2012, 22:19.
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • Mason
                  Senior
                  • 02-2010
                  • 3280

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                  A kto to taki?
                  Jak to kto?

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hasintus Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ja tam tylko sprzątam, ale są tacy co mają odpowiednie wykształcenie i trochę praktyki
                  Darko

                  albo sławę doświadczonego piwowara medalisty,
                  Coder


                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Micho441 Wyświetlenie odpowiedzi
                  A zaczynają się wszystkie jednakowo:ukończyć minimum dwuletnią szkołę piwowarów najczęściej w Niemczech lub Belgii a nastepnie pięć czy sześć lat nabywał wiedzę pracując w browarach(bynajmniej nie w białej koszuli za biurkiem)Po tym czasie wracał do rodzinnych stron i otwierał browar
                  Wszystkie? BrewDog, Russian River Brewing Company, AleSmith Brewing Company, Brouwerij de Molen, Great Divide Brewing - poza pierwszym wszystkie są w pierwszej dziesiątce najlepszych browarów świata (brewDog jest na 52 pozycji) i w ich historii nie ma słowa o szkołach piwowarskich i wieloletniej pracy w browarach. Za to jest sporo o domowym piwowarstwie
                  JEDNO PIVKO NEVADI!

                  Comment

                  • darko
                    Senior
                    • 06-2003
                    • 2078

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hasintus Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ja tam tylko sprzątam
                    Nie bądź taki skromny. Wannę to kto rozpieprzył?

                    Comment

                    • minibrowary
                      Junior
                      • 05-2011
                      • 28

                      Widzę że często z przygodami

                      Comment

                      • coder
                        Senior
                        • 10-2006
                        • 1347

                        Na podstawie naszych doświadczeń, na stronie www.artezan.pl opracowujemy poradnik otwierania minibrowaru, cały czas aktualizowany:

                        Comment

                        • biker200
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 152

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
                          Na podstawie naszych doświadczeń, na stronie www.artezan.pl opracowujemy poradnik otwierania minibrowaru, cały czas aktualizowany:

                          http://artezan.pl/?page_id=47
                          Widzę, że kolega przerabiał decyzję środowiskową. Jak poszło ? wystarczyła karta informacyjna, czy zażądali pełnego raportu. Z doświadczenia wiem, że najbardziej upierdliwa jest RDOŚ, ale to pewnie co województwo to inny obyczaj. Ciekawi mnie też ta możliwość ominięcia procedury o środ. uwarunkowaniach zajmuję się tymi sprawami zawodowo (doradztwo w ochronie środowiska) i jestem ciekaw patentu

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
                            Na podstawie naszych doświadczeń, na stronie www.artezan.pl opracowujemy poradnik otwierania minibrowaru, cały czas aktualizowany:

                            http://artezan.pl/?page_id=47
                            Brawo! Świetnie, że informacje te pojawiły się w formie pisemnej. Aż się prosiło, by info przekazane przez hasintusa na prezentacji podczas WFDP pojawiło się w formie poradnika!
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • coder
                              Senior
                              • 10-2006
                              • 1347

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biker200 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Widzę, że kolega przerabiał decyzję środowiskową. Jak poszło ? wystarczyła karta informacyjna, czy zażądali pełnego raportu.
                              Wystarczyła karta informacyjna/ Z ciekawości: jak wygląda robienie pełnego raportu, kto to sporządza i jakim kosztem?

                              Ciekawi mnie też ta możliwość ominięcia procedury o środ. uwarunkowaniach zajmuję się tymi sprawami zawodowo (doradztwo w ochronie środowiska) i jestem ciekaw patentu
                              Niestety nie wiem nic pewnego, tylko plotki. Słyszałem o przypadku, że w gminie kazali: stawiać browar i nie przejmować się DUŚ, w razie czego oni to "wezmą na siebie".

                              Sam mogę wykoncypować tylko, żeby jakoś zmienić nazwę przedsięwzięcia, żeby nie miał "browar" w nazwie, przez co nie będzie podpadać pod rozporządzenie ministra o zakłądach wymagających DUŚ np. "Zakład wytwarzania kwasu chlebowego i piwa metodami tradycyjnymi", czy "Przedsiębiorstwo wytwarzania i fermentowania brzeczki słodowej", "Pub z produkcją napojów na na miejscu".
                              Ale to rodzi ryzyko, że w każdym momencie procesu inwestycyjnego mogą nas zawrócić po DUŚ.

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                W najnowszym Agro Industry jest też duży artykuł codera o tym jak walczyli z biurokratami.
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎