Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koniec z EB i Leżajskiem?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    #16
    Jak to promują nowe marki? Chodzi mi o Austriaków? Jak macie możliwość to kupcie sobie portera z Piasta, to już chyba ostatnia warka, zostanie tylko Full, Książ i Mocne/Magnum, to ma być rozwijanie lokalnych marek?
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • albeertos
      Senior
      • 10-2001
      • 2313

      #17
      pjenknik napisal/a
      Jak to promują nowe marki? Chodzi mi o Austriaków? Jak macie możliwość to kupcie sobie portera z Piasta, to już chyba ostatnia warka, zostanie tylko Full, Książ i Mocne/Magnum, to ma być rozwijanie lokalnych marek?
      Nie napisałem że promują nowe marki. Nie likwiduja tych które kupili a nawet w nie inwestują (vide: Królewskie). Mają taką strategię: kupują mniejsze regionalne i je rozwijają. Dzięki temu może się utrzyma kilka ciekawych piw. Żywiec też kupił kilka reginalnych (Leżajsk, Gdańsk, Łańcut) i zostanie nam tylko Żywiec i Warka. A Austriacy żadnej na razie nie wycofali.
      (_)>
      Nigdy się nie poddawaj!!!
      Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
      Lech jest tam gdzie jego wiara
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • yendras
        Senior
        • 12-2001
        • 2052

        #18
        Originally posted by ptc
        Oczywiscie jestem przeciwko

        ale uwazam tez ze kiepskie marki powinny ginac.
        [...]
        A "gdanskie piwa" z Elblaga (i inne tego typu wynalazki) nigdy sie udadza z powodu "innej" wody -- podstawowego surowca przy produkcji piwa.
        Kiepskie marki powinny się poprawiać, ew. powinny zostać zamienione nowymi - lepszymi, ale nie już istniejącymi
        A co do "gdańskich" piw z ELbląga to masz absolutną rację - tylko problem jest w tym, że te piwa miały być w dalszym ciągu produkowane w Gdańsku. Grupa Żywiec zobowiązała się zresztą w umowie kupna do inwestycji w tym browarze. Skończyło się zamknięciem zakładu.

        Albeertos - zgadza się. SAB to taki sam piwny chwast. Co dalej będzie robił Carlsberg - zobaczymy. Na razie byli dość pasywni. Heinekenizacja to takie moje hasło wywoławcze, które niestety nie odnosi się u nas tylko do Grupy Żywiec, a jest o tyle "pasowne", że heineken to taki piwny bigmac dostępny pod każdą szerokością geograficzną.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23807

          #19
          Originally posted by albeertos
          A Austriacy żadnej na razie nie wycofali.
          no nie byłbym tego pewien. w Warszawskich zostały już tylko 3 "marki" a było ich więcej.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23807

            #20
            Originally posted by yendras
            Co dalej będzie robił Carlsberg - zobaczymy. Na razie byli dość pasywni.
            hmmm, zniknął właśnie Magnum z Piasta i następny w kolejce jest Porter, (jak pienknik zauważył w innym miejscu) z tegoż browaru.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • albeertos
              Senior
              • 10-2001
              • 2313

              #21
              ART napisal/a


              no nie byłbym tego pewien. w Warszawskich zostały już tylko 3 "marki" a było ich więcej.
              hau, hau Art ma rację.
              Ale i tak są w likwidacji piw najbardziej pasywni
              (_)>
              Nigdy się nie poddawaj!!!
              Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
              Lech jest tam gdzie jego wiara
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #22
                Krzysiu napisal/a
                Wiem, że tak ma być - EB do odstrzału (próby reaktywowania marki nie powiodły się). Co do Leżajska planów nie znam, ale niedawno mówiło sie o zamknięciu browaru w Cieszynie (zniknęłoby, lub już zniknęło, Brackie).
                Co do Brackiego, to dopiero co piłem je z nowej butelki, z nową wersją etykiety. Zrobione było w Cieszynie więc narazie to piwo i browar jeszcze istnieją.

                EB mimo, że teraz tak na nie psioczę (fuj, nie dobre) będe wspominał z łezką w oku, bo ratowało mi życie na żołnierskim zesłaniu na Mazurach. Parę lat wstecz było po prostu dobre.

                Co do likwidacji marek i zamykania browarów, toż to zbrodnia na żywym organizmie piwosza. Sztuką jest poprawić to co złe, niedobre (tego nauczyli się w browarze Romus). Zamknąc i zlikwidować jest łatwo.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • Kudłaty
                  Senior
                  • 09-2001
                  • 1972

                  #23
                  A Piasta premium beczkowego też nie będzie

                  Właśnie się tego obawiałem ,że jak Carlberg przejmie browar to będzie powoli wycofywał piwa, żeby nie robić sobie konkurencji.

                  Powiem nawet, że pieprze Hainekena i Carlsberga

                  Przepraszam za określenie jeżeli kogoś uraziłem, ale myśle że nikogo.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23807

                    #24
                    potraktuję to jako wypadek przy pracy. naśladowców nie będę traktował pobłażliwie.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • ANDRO
                      Senior
                      • 10-2001
                      • 640

                      #25
                      No więc nie naśladuję. Powiem tylko , że chrzanię Carlsberga,Heinekena a lubię "wynalazki" NIEZALEŻNYCH.
                      I jak tylko pojawia się coś nowego na wyspie to kupuję.
                      Ostatnio wspierałem Krajana ale się z dostępnością zrobiło krucho...
                      Andro z wyspy jednej takiej.
                      http://www.bahama.uznam.net.pl/

                      Comment

                      • albeertos
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 2313

                        #26
                        Kudłaty napisal/a
                        A Piasta premium beczkowego też nie będzie
                        Ja uwielbiałem tego Piasta, dla mnie to potwarz
                        (_)>
                        Nigdy się nie poddawaj!!!
                        Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                        Lech jest tam gdzie jego wiara
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • Maja
                          Senior
                          • 05-2001
                          • 1170

                          #27
                          a ja z tej okazji wczoraj zakupiłam EB i wyrażę pogląd tu odosobniony, że wcale nie było takie paskudne!! nie krzywiłam się, całe wypiłam i niczym nie zagryzałam...

                          Comment

                          • yendras
                            Senior
                            • 12-2001
                            • 2052

                            #28
                            Maja ma rację !
                            EB przez tę parę lat niewątpliwie się zepsuło, ale nadal jest zupełnie przyzwoitym piwem i kupuje się je bez ryzyka.

                            Comment

                            • Maja
                              Senior
                              • 05-2001
                              • 1170

                              #29
                              yendras napisal/a
                              i kupuje się je bez ryzyka. ...
                              ... w przeciwieństwie do wielu ohydnych piw, które jakoś nie schodzą z rynku..

                              Comment

                              • Żywiec
                                Senior
                                • 12-2001
                                • 1571

                                #30
                                Browar w Cieszynie

                                Originally posted by Krzysiu
                                Wiem, że tak ma być - EB do odstrzału (próby reaktywowania marki nie powiodły się). Co do Leżajska planów nie znam, ale niedawno mówiło sie o zamknięciu browaru w Cieszynie (zniknęłoby, lub już zniknęło, Brackie).
                                Bracki Browar w Cieszynie na szczęście się wybronił Udało się nawet wprowadzić nową etykietę i nową puszkę. Poza tym piwo Brackie jest rozlewane do firmowej butelki Grupy Żywiec a nie jak do tej pory, do butelki typu Euro. Cieszy mnie to niezmiernie ponieważ browar cieszyński jest jednym z ostatnich browarów na polskiej ziemi (nie piszę, że jest Polski bo nie jest...), który warzy piwo w tradycyjny sposób. Byłem, widziałem, próbowałem..

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎