Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przeterminowane piwo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinMM
    Member
    • 06-2007
    • 43

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
    W małych sklepach często na półkach stoją obok siebie różne piwa (po 1 flaszce lub puszce) wraz z cenami ażeby po prostu pokazać jakie i ile kosztuje. Piwa te często są przeterminowane z uwagi właśnie na to iż - teoretycznie - są tylko na "pokaz" ale może się zdażyć ze np nieuczciwy sprzedawca chce się ich pozbyć i wciska klientowi albo zdaży mu się zrobić to przez pomyłkę i może takiego właśnie "pÓłkownika" Kipera wciśnięto koledze Cororo bo nie sądzę ażeby wszystkie Kipery w tym sklepie były z rocznika 2006. Często te wspomniane "piwa pokazowe" mają jeszcze stare wzory etykiet mimo że te w normalnej sprzedaży mają etykiety już nowe ale sprzedawca na to nie zwraca uwagi. Nie raz w ten sposób widziałem na sklepowych półkach pełne piwa z browarów które zostały już dawno zamknięte gdyż sprzedawca zapomniał je zdjąć np olsztyńskiego Dublina w Warszawie na początku stycznia tego roku czy też Okuniew we wspomnianym Piotrkowie bodajże na początku 2007 roku czyli pół roku po zamknięciu browaru.
    że tez ja nie mogę nigdy trafić na takie a chętnie bym popróbował piw których nie zdążyłem z racji wieku
    Last edited by MarcinMM; 07-05-2008, 00:19.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4592

      Ja ostatnio miałem okazję znaleźć przeterminowane różności w Auchan Wola. Rekordy biły Goolmany w "promocji"po 1,69 zł (około 1,5 miesiąca po terminie), Perła oraz Wojak Wszechmocne (około miesiąca)."Wojaki" to już chyba końcówka w oryginalnych butelkach. Pszeniczne Fratery, promocja 4-pak około 2 tygodni po terminie ale cena 10,99 skusiła. Ze znanych mi sklepów ten jest zdecydowanie na pierwszym miejscu pod względem "zabytków" na półkach.

      Comment

      • czarna_Czeremcha
        Junior
        • 05-2008
        • 9

        Kiedyś perłke wyciągnąłem! z osiedlowego marketu - 1,5 roku!

        Comment

        • toto
          Senior
          • 12-2006
          • 949

          Niedawno przy okazji porządków u teściów wpadł w moje ręce przeterminowany o 4 lata (trwałość do bodajże czerwca 2004) belgijski Duvel (8,5 % alk.). Miał piękny górnofermentacyjny, owocowy zapach i owocowo-drożdżowy smak (z nieco "mulistym" tłem). Czuć było w smaku jego nie pierwszą świeżość, ale smakował przyzwoicie. Wypiłem prawie całe 0,75 l, zostawiając jedynie trochę piwa z osadem na dnie. Po spożyciu nie miałem żadnych efektów ubocznych.

          Comment

          • Rycho_128
            Senior
            • 03-2007
            • 1039

            Rzecz dotyczy niepasteryzowanych. Nie powiem dokładnie, z jaka datą były te piwa, bo po prostu nie pamiętam, ale było to na przełomie jesieni i zimy 2007. Kupiłem Ciechana Mocnego na granicy (albo lekko po terninie), wypiłem 3 tygodnie po terminie, było wszystko w jak najlepszym porządku (czyli był wyśmienity, jak to zazwyczaj Ciechan). Dodam, że ze względu na datę był po 1,50. Z Noteckim (a konkretnie z piwem Czar) rzecz ma się nieco inaczej. Dwa dni po terminie - już stawało się mętne i nadmiernie gorzkie. Przedtem - oczywiście, jak to Noteckie - bardzo dobre. Dodam, że trzymałem w lodówce.
            Last edited by Rycho_128; 15-05-2008, 13:42. Powód: literówka :)
            Gdański Browar WaRy
            Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
            Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

            Comment

            • Rycho_128
              Senior
              • 03-2007
              • 1039

              Może dodam, że ten przeterminowany Ciechan nie był od Dyrektora (tam piw po terminie nie ma) a promocja wchodzi zanim piwo się przeterminuje
              Last edited by Rycho_128; 15-05-2008, 13:47.
              Gdański Browar WaRy
              Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
              Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

              Comment

              • Rycho_128
                Senior
                • 03-2007
                • 1039

                To znowu ja Mam jedną butelkę Ciechana Pszenicznego (zapewne to pierwsza, niezbyt udana warka) z datą... 23.11.2007. Na razie stoi. Jak otworzę, to powiem, czy zlew, czy szklanka
                Gdański Browar WaRy
                Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                Comment

                • snieguuu
                  Member
                  • 09-2010
                  • 50

                  12 przeterminowana o rok

                  Mam piwko uwarzone przez dziewczynę na cwiczeniach na uniwersytecie... wiem tylko tyle ze bylo warzone rok temu... eks. 12... i lezalo 7 miesiecy w lodowce pozniej w szafce
                  podobno bylo klarowne.... w chwili obecnej... hmm wyglada jak pszeniczne

                  skoro jest takie metne to znaczy ze juz zlew?? :] czy jest szansa ze jest w miare dobre
                  (nie wiem czy to zmetnienie nie jest spowodowane wzburzeniem drozdzy... ale raczej nie :F)

                  w najblizszych dniach sprobuje podejsc do konsumpcji! :F troche strach

                  pilem ostatnio Lubuskie 3 miechy po terminie (przechowywane w lodowce) i było pyszne ale tutaj to troche inna sprawa... ktos moze sie wypowiedziec na temat?

                  pozdrawiam

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    Spytaj się jej, czy dorzuciła czegoś do refermentacji. Jeśli nie, to po pół roku w szafce może być kwas.

                    Do odważnych świat należy. Spróbuj, a kiedy będziesz zdawał relację, zrób to z polskimi znakami.

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snieguuu Wyświetlenie odpowiedzi
                      Mam piwko uwarzone przez dziewczynę na cwiczeniach na uniwersytecie... wiem tylko tyle ze bylo warzone rok temu... eks. 12... i lezalo 7 miesiecy w lodowce pozniej w szafce
                      podobno bylo klarowne.... w chwili obecnej... hmm wyglada jak pszeniczne

                      skoro jest takie metne to znaczy ze juz zlew?? :] czy jest szansa ze jest w miare dobre
                      (nie wiem czy to zmetnienie nie jest spowodowane wzburzeniem drozdzy... ale raczej nie :F)

                      w najblizszych dniach sprobuje podejsc do konsumpcji! :F troche strach

                      pilem ostatnio Lubuskie 3 miechy po terminie (przechowywane w lodowce) i było pyszne ale tutaj to troche inna sprawa... ktos moze sie wypowiedziec na temat?

                      pozdrawiam
                      Koniecznie otwieraj to przy włączonej kamerce i nagrywaniu

                      Comment

                      • snieguuu
                        Member
                        • 09-2010
                        • 50

                        Właśnie spróbowałem piwka... przy otwieraniu strzeliło nieźle, przy nalewaniu praktycznie sama piana... zapach podobny jak w piwach pszenicznych, przyjemny , kolor również ładny podobny do pszenicznych tylko o wiele bardziej mętny... :F (przypominam że to był lager :F )
                        w smaku kwaskowość i taka jakaś sztuczna nieprzyjemna gorycz... generalnie smak jakby ktoś pszenice przepuścił przez dwie brudne szmaty

                        piwko poszło do zlewu... :F

                        Comment

                        • MaszynaDoPiwa
                          Junior
                          • 03-2011
                          • 27

                          A nie miałeś po tym żadnych turbulencji żołądkowych? Bo szczerze mówiąc to bałbym się próbować takiego przeterminowanego piwa

                          Comment

                          • snieguuu
                            Member
                            • 09-2010
                            • 50

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MaszynaDoPiwa Wyświetlenie odpowiedzi
                            A nie miałeś po tym żadnych turbulencji żołądkowych? Bo szczerze mówiąc to bałbym się próbować takiego przeterminowanego piwa
                            Spróbowałem tylko trochę. Nie wypiłem przecież połowy Później dla pewności zapiłem szklanką coli żeby się przeżarło

                            Skutków ubocznych brak

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10740

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snieguuu Wyświetlenie odpowiedzi
                              Mam piwko uwarzone przez dziewczynę na cwiczeniach na uniwersytecie... wiem tylko tyle ze bylo warzone rok temu... eks. 12... i lezalo 7 miesiecy w lodowce pozniej w szafce
                              podobno bylo klarowne.... w chwili obecnej... hmm wyglada jak pszeniczne

                              skoro jest takie metne to znaczy ze juz zlew?? :] czy jest szansa ze jest w miare dobre
                              (nie wiem czy to zmetnienie nie jest spowodowane wzburzeniem drozdzy... ale raczej nie :F)

                              w najblizszych dniach sprobuje podejsc do konsumpcji! :F troche strach

                              pilem ostatnio Lubuskie 3 miechy po terminie (przechowywane w lodowce) i było pyszne ale tutaj to troche inna sprawa... ktos moze sie wypowiedziec na temat?

                              pozdrawiam
                              Dlaczego piwo domowe uwarzone rok temu miało by sie zepsuć ? Ja ma 3-4 letnie i sa pijalne
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                Jak to dlaczego? kobita nie umie warzyć
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎