Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Drastyczne podwyżki cen piwa po zamknięciu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Warzywo
    Senior
    • 08-2016
    • 955

    Drastyczne podwyżki cen piwa po zamknięciu

    Nie wiem jak jest w innych miastach ale w Warszawie można zaobserwować drastyczne podwyżki cen piw (nie wszędzie ale jednak granica poszła mocno w górę). O ile wcześniej w miejscach takich jak Pod Kopytem czy Czeska Piviarnia piwa kosztowały około 7 złotych , dzisiaj poszły do 10 zł, W Pincie najtańsze piwo to Kryształ bodajże za 14 (czy 15) zł, a piwa za 20 nie są ewenementem, W Hopito w zasadzie piwa od 16 zł.
    Czy w innych miastach też nastąpiły podwyżki cen jedzenia (bo to też poszło mocno w górę) i piwa?
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    #2
    W Opolu jeszcze badanie rynku Delikatesy - "standardy" ok 8 zł, krafty ok. 14-16zł, Pod Arkadami inauguracyjna cena za PanIPani 10 zł (0,4), Rychtar u Blauta dalej 5,60. Spodziewaliśmy się nawału ludzi, ale nie było. Pod Arkadami było oblężone w piątek a reszta miała miejsca z marszu dostępne. Dramatu nie ma jeszcze. Ale wisi w powietrzu. Drewno do góry, pomidory do góry, tektury brak itepe.
    Last edited by ART; 23-05-2021, 22:28.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • muchor
      Junior
      • 04-2019
      • 12

      #3
      No ale przecież wszyscy restauratorzy ponieśli ogromne straty podczas pandemii. Mnóstwo osób, poprzednio pracujących w HoReCa, musiało się przekwalifikować. Pomoc rządowa to pikuś i dobrze wygląda tylko w TVPiS. No to czego oczekujesz? To po prostu koszt złego zarządzania państwem podczas epidemii.

      Comment

      • Shedao
        Senior
        • 09-2007
        • 900

        #4
        Mnie martwi jedno. Odbijanie strat rozumiem, gastro oberwało bardzo ciężko i każdy potrzebuje sobie to jakoś odrobić. Natomiast coś czuję, że dla zdecydowanej większości nie jest to tymczasowa podwyżka celem podreperowania budżetu, tylko nowa rzeczywistość - i nagle okazuje się, że 15 zł za piwo to nowa norma, wszędzie, już na zawsze (znaczy, do kolejnej podwyżki). I wśród obrońców wysokich cen będzie się ciągle przejawiał argument "bo pandemia"... nawet w 2025 No bo i kto obniży ceny w momencie, kiedy okaże się, że przy nowych ludzie też kupują?

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          #5
          Pytanie, kiedy przestaną kupować. Bo na razie jest szturm na knajpy.
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            Shedao, ale czego nie rozumiesz? Reguł popytu i podaży nie łapiesz? Jakby nie były chętnych to by nie było piwa. Proste jak budowa cepa. A że boli? No musi... życie.

            Comment

            • Shedao
              Senior
              • 09-2007
              • 900

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Shedao, ale czego nie rozumiesz? Reguł popytu i podaży nie łapiesz? Jakby nie były chętnych to by nie było piwa. Proste jak budowa cepa. A że boli? No musi... życie.
              Skąd wnioski, że czegoś nie rozumiem i mała przemowa o popycie i podaży? Z jakiej, konkretnie, części mojej wypowiedzi wywnioskowałeś, że są one dla mnie niejasne?

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎