Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakość Polskich opakowań

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cocobango
    Senior
    • 04-2002
    • 818

    #46
    burar napisał(a)
    (...)Pojedźcie na Białoruś, a powrót będzie piękny...
    O ile oczywiście nie zostaniemy uznani za wroga ludu i państwo białoruskie pod przewodnictwem:"cesarza słowian", "Oka narodu"' "Dobroczyńcy ludzkości" i "Słońca Mińska" nie zafunduje na wakacji na koszt państwa.

    Comment

    • burar
      Senior
      • 09-2003
      • 238

      #47
      Co jest dziwne - temat brzmi "Jakość polskich opakowań", a nie "Zła jakość polskich opakowań". Temat nie sugeruje więc, że powinniśmy pisać jedynie o usterkach. Niestety nasze cechy narodowe pozwalają wyłącznie narzekać, gdyż nie zauważamy tego co dobre w naszym kraju. I to jest smutne
      Grodziski Browar Domowy

      Comment

      • Cocobango
        Senior
        • 04-2002
        • 818

        #48
        burar napisał(a)
        Co jest dziwne - temat brzmi "Jakość polskich opakowań", a nie "Zła jakość polskich opakowań". Temat nie sugeruje więc, że powinniśmy pisać jedynie o usterkach. Niestety nasze cechy narodowe pozwalają wyłącznie narzekać, gdyż nie zauważamy tego co dobre w naszym kraju. I to jest smutne
        Gdybym napisał w temacie: "Zła jakość polskich opakowań". sugerowałbym że wszystkie polskie opakowania są złe, a nie są o czym pisałem wcześniej.
        Nie sa to nasze "cechy narodowe" tylko cechy ludzkie. Gdy wszystko jest dobrze to poprostu niezauważamy tego. Nie rób z Polaków "debili".

        Comment

        • JAckson
          Senior
          • 05-2004
          • 6122

          #49
          Nie mogę znaleźć na forum tematu o rodzajach (typach) butelek stosowanych obecnie przez polskie browary. Wiedza ta umożliwiłaby mi np. bardziej precyzyjne określenia w rozmowach o "nowościach piwnych". Wiem, że są butelki typu Euro (stare 0,5) oraz NRW.
          Przeglądając stronkę browaru Ciechanów dowiedziałem się, że ich piwa leją w butelki 0,5 typu Amber oraz 0,33 typu Steinie II. Czy ktoś wie coś więcej na temat stosowanych obecnie typów butelek na piwo??
          MM961
          4:-)

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #50
            Najlepiej by było gdyby ktoś sfotografował butelki używane obecnie przez polskie browary i je fachowo ponazywał bo sam się już w tym gubię, oczywiście bez Heinekenów, Carlsbergów czy napojów "piwopoobnych" typu Buddys, no i bez petów
            I tak oprocz wyżej wymienionych to jest ponad 10 różnych opakowań
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              #51
              I to grubo ponad 10...
              - typ Amber (znany też jako PP: Polskie Piwo) - używany przez Amber i inne średnie i małe browary, a także przez browary Grupy Żywiec, z racji dużego podobieństwa
              - EURO
              - NRW - Amber, ostatnio Okocim do Palonego (nie wiedzieć czemu)
              - klasyczne bączki (Z-3) 0,33 l
              - mniej klasyczne bączki z ostro ściętą szyjką (Amber)
              - Steinie II 0,33 - Ciechanów, Krajan - w dwóch odmianach kolorystycznych
              - cienkościenne butelki podobne kształtem do EURO (chyba nazywają się "piknik") - Dublin z Juranda, kiedyś też Ciechanów i Męcka Wola (acz te ostatnie miały chyba bardziej wydłużoną szyjkę?)
              - Zwierzyniecki "granat ręczny" 0,33
              - Grupa Żywiec - dwa typy butelek: klasyczna i "porterowa" 0,33
              - Carlsberg też ma swój typ butelki
              - KP ma chyba najwięcej - 0,33, 0,5 i 0,65 brązowe do Tyskiego oraz zieloną 0,5 (a może i 0,33 do Lecha i Redd'sa)
              - Van Pur również; nie wiem, czy nie jest to typ "odziedziczony" po Brau Union
              - niedawno jeszcze były małe zielone buteleczki 0,25 (Krajan), ale już ich nie widuję
              - no i pewnie o czymś jeszcze zapomniałem... Zajrzę do piwnicy, może coś się jeszcze znajdzie. I może wezmę aparat, pouwieczniam te typy.
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23809

                #52
                - Łomża / Perła - 0,5l brązowe / zielone (te z "brzuszkiem" na szyjce )
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • zgrredek
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 315

                  #53
                  Ciekawe czy Polska jest krajem gdzie jest najwięcej rodzajów butelek zwrotnych? Tych zwrotnych ja naliczyłem 10. Do niedawna było 12, ale Królewskie leją już do żywieckich, a Żubra do lechotyskich. No jak przy takiej ilości rodzajów ma nie być kłopotów w sklepie? Dla pani ekspedientki nie jest ważne, że butelka jest żywiecka. Dla niej jest ważne, że etykieta jest ciechanowska, a ona przecież tego piwa nie prowadzi.
                  www.collections.pl
                  Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #54
                    a zwrotnego Heinekena 0.5 l liczyłeś?
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • JAckson
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 6122

                      #55
                      Ale Wujciu zaszalał. Dzięki za info

                      Na stronie EB wyczytałem, że używają butelki 0,5 Master.

                      Reasumując - opakowań jest tyle, że warto by było jakoś to uporządkować
                      MM961
                      4:-)

                      Comment

                      • Maremali
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 1955

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
                        Ale Wujciu zaszalał. Dzięki za info
                        Na stronie EB wyczytałem, że używają butelki 0,5 Master.
                        Reasumując - opakowań jest tyle, że warto by było jakoś to uporządkować
                        Czyżbyś planował otworzyć skup butelek?
                        http://maremali.web-album.org/

                        Comment

                        • robox
                          = kapslarz =
                          • 11-2002
                          • 8188

                          #57
                          Bosman ma jeszcze swoje butelki, jeszcze Carslberg ich nie wymienił na swoje.

                          Comment

                          • JAckson
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 6122

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maremali
                            Czyżbyś planował otworzyć skup butelek?
                            Nie. To zbyt skomplikowane

                            Moje zainteresowanie tym tematem ma prozaiczną przyczynę - kupiłem dwa tygodnie temu Porter Boss w butelce innej niż Euro (a tak było do tamtej chwili) i nie potrafiłem jej opisać konkretnie jednym słowem. Nawet nie wiedziałem czy jest uznawana jako zwrotna. Oceniając piwo na forum również dobrze by było napisać jakie konkretnie opakowanie oceniamy.
                            Poza tym mam już na szafkach w kuchni ze 100 butelek na własne piwo i chciałbym jakoś usystematyzować zbiory. Nie ukrywam, ze obecnie najbardziej cenię NRW i wszelkie grubościenne bączki. Ale i typ Amber gęsto zalega mi szafki
                            MM961
                            4:-)

                            Comment

                            • Pepek
                              Senior
                              • 04-2003
                              • 1499

                              #59
                              Zapomnieliście jeszcze o najpiękniejszej polskiej - wg mnie oczywiście - zwrotnej, 12-kątnej półlitrowej butelce "głubczyckiej".

                              Comment

                              • zgrredek
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 315

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox
                                Bosman ma jeszcze swoje butelki, jeszcze Carslberg ich nie wymienił na swoje.
                                Zapomniałem o Bosmanie. Ale Głubczyce liczyłem. To daje wynik 11. Bałagan z butelkami powiększa się przez sporą ilość butelek bezzwrotnych. Na przykład Ciechanów leje Ciechana i Beczkowe no Amberów i żywieckich, ale Miodowe do bezzwrotnych, które są bardzo podobne do Ambera, tylko trochę niższe. Wiele sklepów żąda paragonów, że piwo zostało zakupione w ich sklepie - inaczej butelek nie przyjmą. Ale znam dwa sklepy gdzie można oddać bączki i Ambery po dowolnym piwie nawet z drugiego końca Polski.
                                www.collections.pl
                                Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎