Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

KEGi poniżej 30l - czy któryś browar jeszcze stosuje?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23807

    KEGi poniżej 30l - czy któryś browar jeszcze stosuje?

    Dostałem kilka dni temu zapytanie mailowo - czy jakiś browar rozlewa swoje piwa w KEGi o pojemności mniejszej niż 30l? Z tego co pamiętam np. browar Mazowiecki (?) miał w ofercie 10-tki (a może 15stki?).

    mniejsze beczki lepiej nadają się jak można sobie wyobrazić do domowego baru, (gdy nie ma imprezy z udziałem szanownych Forumowiczów ) ale są droższe w eksloatacji dla browarów i rzadko spotykane. jeśli znasz jakiś browar, który stasuje (jeszcze) takie maluchy - daj tutaj znać proszę.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2868

    #2
    Pamiętam na ostatnim Zlocie jak zwiedzaliśmy browar Bielkówko to stało kilka małych kegów 10 lub 15 litrowych.
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Z tego, co się orientuję, takie kegi pakuje się tylko na specjalne zamówienie. Sobótka i Boguszów miały kegi 5, 10, 15 i 20 l - na telefon. Namysłów latem nie leje nawet w 30 l, bo tylko im opóźniają rozlew. Różne dziwne kegi ma Lwówek, ale i tam chyba nie leją w mniejsze porcje niż 30 l.

      Comment

      • Krzysztof
        Senior
        • 04-2001
        • 1689

        #4
        Kaiser

        Kaiser był lany do kegów o poj 25 L.
        Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
        www.twojmalybrowar.pl

        Comment

        • Makaron
          Senior
          • 08-2003
          • 2107

          #5
          grzeber napisał(a)
          Pamiętam na ostatnim Zlocie jak zwiedzaliśmy browar Bielkówko to stało kilka małych kegów 10 lub 15 litrowych.
          Też słyszałaem ,że mają KEG`i 10L, ale czy ich używają??
          "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            #6
            Na 100 procent takie beczki sprzedaje Czarnków. Widzieliśmy w browarze i rozmawialiśmy o nich. Nie pamiętam cen.
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • Krzysztof
              Senior
              • 04-2001
              • 1689

              #7
              kegi

              Tak naprawdę to w skali masowej stosuje się kegi o pojemności 30 i 50 litrów. Trzecią pojemnością jest keg 25 L do którego nalewano Kaisera i chyba Stefla.
              Pozostałe pojemności są dobre na imprezy i nie mają znaczenia w sensie handlowym.
              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
              www.twojmalybrowar.pl

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                jak na Chałubińskiego był Spiż to również serwowali piwko z 10 l beczek
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Jurand
                  Junior
                  • 01-2003
                  • 20

                  #9
                  BW-M Olsztyn leje piwo do KEG 15 l (nazywają to party - keg). W ogóle sama beczka jest śliczna, bo stylizowana na drewnianą. Tworzywo pokrywające KEGa jest tak dobre, że wiele osób jest przekonanych, że na pewno jest to oryginał produkt z materiału pozyskiwanego przez drwali!

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23807

                    #10
                    te "partykegi" mają jakieś znormalizowane "fittingi"?

                    (tak sobie czytam co napisałem i sobie myślę że brzmi to beznadziejnie )
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Andi
                      Senior
                      • 07-2001
                      • 1915

                      #11
                      Odp: kegi

                      Krzysztof napisał(a)
                      Tak naprawdę to w skali masowej stosuje się kegi o pojemności 30 i 50 litrów. Trzecią pojemnością jest keg 25 L do którego nalewano Kaisera i chyba Stefla.
                      Pozostałe pojemności są dobre na imprezy i nie mają znaczenia w sensie handlowym.
                      To dziwne ale wlasnie w Niemczech coraz czesciej mozna spotkac Kegi o pojemnosci 0d 10 do 30 Litröw-Wlasnie dla malych imprez sa one idealne
                      i chyba wlasnie ktos z marketingu wpadl na ten pomysl.
                      Nie möwiac juz ze prawie w kazdym specjalistycznym sklepie mozna wypozyczyc armature chlodzaca i do rozlewania skonczywszy na szklankach
                      Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                      http://www.andreas-kronkorken.de

                      Comment

                      • Krzysztof
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 1689

                        #12
                        Odp: Odp: kegi

                        Andi napisał(a)
                        To dziwne ale wlasnie w Niemczech coraz czesciej mozna spotkac Kegi o pojemnosci 0d 10 do 30 Litröw-Wlasnie dla malych imprez sa one idealne
                        i chyba wlasnie ktos z marketingu wpadl na ten pomysl.
                        Nie möwiac juz ze prawie w kazdym specjalistycznym sklepie mozna wypozyczyc armature chlodzaca i do rozlewania skonczywszy na szklankach
                        Dlatego pisałem "o masowej skali". W małych niemieckich browarach, gdzie dystrybucja jest dopracowana, że piwo z browaru szybko trafia do klienta można napełniac także małe beczki takie w sam raz na grila w ogrodzie.
                        Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                        www.twojmalybrowar.pl

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          #13
                          ART napisał(a)
                          te "partykegi" mają jakieś znormalizowane "fittingi"?
                          Mają znarmalizowane, ale inne, niż zwykłe kegi Raz dostałem ze Spiża 20 l., keg miał zawór mniejszej średnicy. Chociaż zapewne są rózne. Wspomniane przez mnie Sobótki i Boguszowy miały normalny zawór.

                          Comment

                          • Jurand
                            Junior
                            • 01-2003
                            • 20

                            #14
                            ART napisał(a)
                            te "partykegi" mają jakieś znormalizowane "fittingi"?

                            (tak sobie czytam co napisałem i sobie myślę że brzmi to beznadziejnie )
                            Z party-KEGa mozna sobie nalać pifko na dwa sposoby

                            - albo przez wstawienie specjalnego kranika (dostaje sie razem z beczką) - jest to sposób szczególnie przemiły na imprezce w gronie przyjaciół

                            - albo przez podłączenie do standartowej kego-złączki (jest na szczucie beczki) i "dystrybucję" np. prze roll-bar.

                            Zawartość jest mniamuśna, gdyż jest to Mazurski Pils (12,1 blg) niepasteryzowany. Ostatnio spożywałem na majowym weekendzie - w szóstkę wykonaliśmy egzekucję na zawartości w trzy godziny .....


                            ___

                            Comment

                            • kroko
                              Junior
                              • 02-2004
                              • 13

                              #15
                              keg do 30l

                              browar Czarnkowski posiada 10l i 15l w ciagłej sprzedaży
                              piekna sprawa a piwko za małe pieniadze kałcja za kega za to jest troszke wieksza niz za normalna 50l
                              pozdrawiam

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎