Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koniec... Browaru Warszawskiego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
    Ty szukasz dziury tam gdzie jej nie ma.
    Powiem jak krzysiu.Trzeba było wykupić browar i prowadzic dalej produkcję a nie teraz ciskać gromy na wszystkich dookoła.
    Powiedz mi i zacytuj mnie, w ktorym miejscu ciskam na kogokolwiek gromy. Jak zwykle Kiszot co potrafi to odbijać na zasadzie "to Ty..." Szkoda, też, ze nie potrafisz niczego wyrazić juz swoimi słowami, tylko mówisz jak inni. Pewnie jest to za trudne.
    Jeśli nie rozumiesz wprost powtórzę, w którym miejcu w tym temacie ja ciskam gromy.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • szefunio
      Senior
      • 01-2007
      • 481

      W roku 2003, kiedy ważyły się jeszcze losy tego browaru, byłem jego pracownikiem. Podobnie jak Krzysztof. Na początku roku, w lutym, uczestniczyłem w konferencji na temat strategii na rok 2003. Pokazywano wtedy nowe stroje dla pracowników, projekty nowego oklejenia samochodów itp. Nic się nie mówiło o sprzedaży. Firma miała dużo różnych planów rozwoju. Po raz pierwszy usłyszałem o niej w maju lub czerwcu. Nie znaliśmy szczegółów. Potem okazało się, że Heineken odkupił część udziałów grupy BBAG, która była właścicielem Brau Union. W tych udziałach było zawarte 100% akcji polskiej spółki. Dostałem również informację, że nowy właściciel sprzeda trzy świeżo kupione browary. Browar Van Pur dlatego, że leży zbyt blisko Leżajska, browar Kujawiak - bo leży w centrum miasta i nie można go rozbudować oraz browar Warszawski - bo po drugiej stronie Grzybowskiej już zaczęłą się budowa Hiltona, więc można uzyskać doskonałą cenę za działkę. Zresztą browar leżał zbyt blisko unowocześnianej Warki. Problemem były tylko budynki wpisane na listę zabytków - ale jak widać niewielkim. Heineken, kupując polską spółkę od razu wiedział co z nią zrobi. Chodziło tylko o zakup marki Królewskie. Nikogo nie obchodził los browaru i jego pracowników. Zresztą spółka Brau Union jest teraz udziałowcem Grupy Żywiec.
      Robię to co lubię - produkuję piwo.

      Comment

      • elmacho
        Junior
        • 08-2007
        • 27

        No nie ma na to rady.
        Widocznie ludzie chcą pić takie piwo.

        Właściciel nie może się kierować sentymentami, chocdzi tylko o kasę.

        Dlaczego w Niemczech jest wiele browarów i ludzie pija tylko lokalne piwo?

        W Polsce widać też, że w sklepach jest coraz więcej różnych piw i taka będzie tendencja.

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
          (...) odsprzedali je grupie BrauUnion która jak wiemy okazała się niebawem forpocztą wiadomo kogo(...)
          Tego, którego imienia nie można wymawiać?
          Sorki - musiałem... Tak tu poważnie było...
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            Można ale przynajmniej ja staram się nie przeklinać publicznie używając słów na "h".
            Czy ktoś ma może AKTUALNĄ fotę (wystarczy jedna żeby nie było stresingu jak w poprzednej dodanej serii) pokazującą to co zostało na działce ? Myslę że najlepsze było by ujęcie od ul. Wroniej. W drugiej połowie czerwca gdy byłem tam trwała rozbiórka dużego budynku będącego kiedyś (jak zakładam bo nigdy w nim nie byłem) magazynem słodu i z rozmowy z kierownikiem firmy zajmującej się tą rozbiórką dowiedziałem się iż zostają (a przynajmniej nie bedzie rozbierać ich jego firma) budynek warzelni (ten przed którym stały sfinksy) , budynek w rogu działki (ten z płaskorzeźbą sfinksa na elewacji) i tzw Willa Haberbuscha od strony Grzybowskiej. Nie zapytałem o dawny budynek biurowy gdzie kiedyś znajdowały się kasy browaru a który w czasie wyburzania nadal pełnił funkcję biurowca firmy prowadzącej rozbiórkę ale podejrzewam że zostanie on niestety rozebrany gdy jego pomieszenia opuści firma. Być może jednak rozbiórka posuneła się dalej. Wiem iż firma dokonująca tych robót już dawno opuściła teren i jak to powiedzial mi kierownik "przekazali teren właścicielowi". Poniżej tak jak to wyglądało pod koniec czerwca.
            Attached Files
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • kiszot
              Senior
              • 08-2001
              • 8081

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              Powiedz mi i zacytuj mnie, w ktorym miejscu ciskam na kogokolwiek gromy. Jak zwykle Kiszot co potrafi to odbijać na zasadzie "to Ty..." Szkoda, też, ze nie potrafisz niczego wyrazić juz swoimi słowami, tylko mówisz jak inni. Pewnie jest to za trudne.
              Jeśli nie rozumiesz wprost powtórzę, w którym miejcu w tym temacie ja ciskam gromy.
              Cos mi się poprzestawiało,cały tekst był do Coopera nie do ciebie,sorry.
              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
              So von Natur, Natur in alter Weise,
              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

              Comment

              • pamroz
                Junior
                • 10-2003
                • 15

                Od ostatnich fotek nic sie nie zmieniło. Dzięki uprzejmosci kolegów z Grzybowskiej zdjecie ponizej
                Attached Files

                Comment

                • arcy
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 7538

                  Przy utrzymaniu obecnej sytuacji na rynku nieruchomości w Polsce i Hiszpanii jeszcze długo nic nie ruszy.

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    I bardzo dobrze
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • pieczarek
                      zwykle cham i prostak
                      • 06-2001
                      • 5011

                      Piękne zdjęcie industrialne z terenów warszawskiego browaru.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23799

                        Zdjęcie jednak sprzed końca
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • pieczarek
                          zwykle cham i prostak
                          • 06-2001
                          • 5011

                          Arturze, wiem, że zdjęcie pochodzi z czasów funkcjonowania browaru. Nad zdjęciem jest data umieszczenia go w sieci, pod zdjęciem jest opis fotografa, który także nie mógł przeboleć likwidacji browaru. Właśnie ten podpis spowodował, że zdjęcie umieściłem w tym temacie. Jeśli to błąd, przenieś je gdzie indziej.

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23799

                            Nie musisz mi się tłumaczyć, zdjęcie przecież świetne i pasujące
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • NECROphagus
                              Junior
                              • 02-2010
                              • 2

                              Lekka odgrzewka ale co tam ja tutaj w koncu nowy

                              Swego czasu pilem piwo ze stajni "Krolewskie" a zwlaszcza Zlotego Krola - nie bylo niczego innego o podobnym smaku, po prostu wtedy to bylo dla mnie piwo wybitne. Nic nawet nie wiedzialem o tarapatach Browarow Warszawskich i nieswiadomie nabywalem produkt dalej ("zwykle" krolewskie) juz po przejeciu marki przez GŻ az nie trafilem na jedno a potem drugie zepsute piwo. Smierdzialo i smakowalo jak podloga szpitalna tuz przed dezynfekcja. To mnie troche poruszylo i zaprzestalem koncumpcji produktu definitywnie. No i pare dni temu znalazlem u Was ten temat... zalamka.

                              Majac w pamieci ten dawny wspanialy smak a i wzruszony historia zapale swieczke na grobie zwanym Browary Warszawskie.

                              Pozdrawiam

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9733

                                He, abstrahując od muzyki, to Twój nick nawet tu pasuje .
                                Poza tym pokombinuj w kierunku polskich czcionek. Twoje

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎