Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Upadające Browary / sytuacja niezależnych browarów w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pankracy
    Senior
    • 10-2007
    • 2773

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
    Kurcze,a ja bez problemów kupowałem piwa z Grudziądza w okolicach Wałcza i nic nie słyszałem ,że pada.
    Informacja krąży od jakiegoś miesiąca. Zasłyszałem ją w pewnym sklepie w Warszawie.
    Plotka głosi, że Browary Grudziądz Sp. z o.o. są zainteresowane sprzedażą swoich terenów pod budowę hipermarketu. Firma ma zamiar ograniczyć produkcję piwa do minimum, zaprzestać dystrybucji i sprzedawać swoje produkty tylko w lokalu (klubie-restauracji), który będzie działał na terenie wybudowanego w miejscu dotychczasowego zakładu centrum handlowo-rozrywkowego.

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
      Firma ma zamiar ograniczyć produkcję piwa do minimum, zaprzestać dystrybucji i sprzedawać swoje produkty tylko w lokalu (klubie-restauracji), który będzie działał na terenie wybudowanego w miejscu dotychczasowego zakładu centrum handlowo-rozrywkowego.
      Ciekawy pomysł. Taki downgrade z małego browaru do browaru restauracyjnego.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • Pankracy
        Senior
        • 10-2007
        • 2773

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
        Ciekawy pomysł. Taki downgrade z małego browaru do browaru restauracyjnego.
        Tylko, że polskie realia pokazują, że takie pomysły kończą się zwykle tylko na obietnicach inwestorów (patrz: browar w Rybniku, browar w Gdańsku-Wrzeszczu).

        Zresztą od dwóch lat firma Polskie Pierze i Puch stara się bezskutecznie o wybudowanie browaru restauracyjnego w Grudziądzu. I jak na razie budynek w centrum pod lokal i hotel ma, ale zgody władz miejskich nie.

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
          Tylko, że polskie realia pokazują, że takie pomysły kończą się zwykle tylko na obietnicach inwestorów (patrz: browar w Rybniku, browar w Gdańsku-Wrzeszczu).
          To nie są wcale tak podobne sytuacje jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Mnie ciekawym wydaje się pomysł downgrade’u, a nie samego uruchomienia browaru restauracyjnego na terenie po byłym browarze
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • Rycho_128
            Senior
            • 03-2007
            • 1039

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rokor Wyświetlenie odpowiedzi
            Niestety wygląda na to że to nie plotka i Browar Grudziądz kończy produkcje piwa. Szkoda że w tym blisko 100-tysięcznym mieście nie ma odpowiedniej liczby zwolenników własnego piwa tylko wszechobecne koncerniaki i tanie piwa z marketów wypierają niepasteryzowane grudziądzkie dobre piwo.
            No właśnie, daj, kolego, jakieś niezbite dowody. Ja na razie w ploty nie wierzę.
            Gdański Browar WaRy
            Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
            Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

            Comment

            • rokor
              Junior
              • 04-2005
              • 10

              Niezbitych dowodów na razie nie ma i mam nadzieję, że nie będzie. Informacje są nieoficjalne i pochodzą od osób związanych z browarem.

              Comment

              • tomek35
                Senior
                • 02-2007
                • 497

                Prawdą jest, że w centrum Grudziądza nie można się napić piwa grudziądzkiego z kija , dostępne są tylko koncerniaki. Pytanie, dlaczego tak się dzieje, że żaden bar czy pub nie decyduje się na sprzedaż tego piwa? tylko tyskie, żywiec, lech i inne świństwa

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  Ale Kasztelan Ci smakował, aż się uszy trzęsły Rozumiem, że to pytanie było retoryczne.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • tomek35
                    Senior
                    • 02-2007
                    • 497

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ale Kasztelan Ci smakował, aż się uszy trzęsły Rozumiem, że to pytanie było retoryczne.
                    Kasztelan i owszem , ale musieliśmy przejśc całe centrum miasta i wylądowaliśmy w barze tuż przy samej rzece.

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4579

                      Ja też nie wierzę w plotki. Ciągle pijam grudziądzkie piwa i na szczęście w Warszawie nie mam kłopotów z ich kupieniem. Jak już ktoś wcześniej zasugerował - głosujmy gardłem a Browar Grudziądz będzie nam dalej warzył swoje piwa.

                      Comment

                      • kamilh
                        Junior
                        • 06-2006
                        • 2

                        Niestety,ale jednak plotki okazały się prawdą:

                        Comment

                        • Ahumba
                          Senior
                          • 05-2001
                          • 8962

                          Ponieważ teksty na stronach gazet często się zmieniają pełen tekst zamieściłem w prasówce tutaj:

                          Last edited by Ahumba; 20-07-2008, 17:10.
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                          Comment

                          • Ahumba
                            Senior
                            • 05-2001
                            • 8962

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ponieważ teksty na stronach gazet często się zmieniają pełen tekst zamieściłem w prasówce tutaj:

                            http://www.browar.biz/forum/showthre...082#post771082
                            oszukiwałem, on jest już tutaj:

                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                            Comment

                            • stefek02
                              Junior
                              • 12-2006
                              • 2

                              Byłem dzisiaj w Grudziadzu. Faktycznie browar nie warzy już piwa . Sprzedaje stany magazynowe. Załoga na wypowiedzeniu.Szkoda. Był to ostatni browar w woj. kujawsko-pomorskim.

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika stefek02 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Byłem dzisiaj w Grudziadzu. Faktycznie browar nie warzy już piwa . Sprzedaje stany magazynowe. Załoga na wypowiedzeniu.Szkoda. Był to ostatni browar w woj. kujawsko-pomorskim.
                                Kiedy to się skończy?

                                A Krajan jest w jakim województwie? Chyba w kujawsko-pomorskim właśnie. Jakby nie było, to strata Grudziądza jest mocno dotkliwa, bo był to browar, który próbował warzyć ciekawe piwa. Szło to w dobrym kierunku. I pomyśleć, że znowu upada browar, który miał zbyt na swoje piwo.
                                Last edited by kopyr; 20-07-2008, 20:46.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎