Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Upadające Browary / sytuacja niezależnych browarów w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • emes
    Nadszyszkownik Chmielowy
    • 08-2003
    • 4275

    Małe browary chyba zabija coraz większy fiskalizm i biurokracja. Z tym radzą sobie dużo lepiej koncerny. Dla mnie przykre było przebranżowienie się Reginy z produkcji piwa na produkcję mięsa, ktoś już chyba miał dość tej biurokracji, składów celnych, akcyz itp. Ostatnio tydzień temu kupiłem z Reginy zgrzewkę piwa niepasteryzowanego, było wyśmienite. Wydawałoby się, że prościej i lepiej jest produkować piwo niż mięso, ale w socjaliźmie jest wszystko na odwrót w zależności na co władza stawia i na co stosuje większe dopłaty i ulgi w ramach "słusznej sprawy" i "interesu społecznego".

    Comment

    • Scriptus
      Senior
      • 04-2006
      • 189

      Byłem dziś, sklep rzeczywiście doskonały, jest piwko z Lwówka Śląskiego, jest Ciechanów, Łomża, Jabłonowo
      Ale... sklep zmienił nazwę z Michasia na Kubusia.
      Nic lepszego od Brackiego :)

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iommi
        Mylisz pojecia Krzysiu. Dziennikarz nie ma obowiazku autoryzacji, bo to prawo rozmowcy. I jesli rozmowca sobie takowej zazyczy, dziennikarz ma obowiazek jej dokonac...
        Potrafisz wskazać mi stosowny artykuł odpowiedniej ustawy? Tak numeru i tytułu?

        Comment

        • Bombadil13
          • 05-2005
          • 2479

          W temacie "przychylność browawrów" zamieściłem taki oto post. Jako, że problem wydaje mi się odpowiedni także i do tego tematu, bardzo proszę dobrze poinformowanych o odpowiedź na postawione przeze mnie pytanie.
          Poszukuję

          Comment

          • arcy
            Senior
            • 07-2002
            • 7538

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
            Potrafisz wskazać mi stosowny artykuł odpowiedniej ustawy? Tak numeru i tytułu?
            Ustawa Prawo prasowe, art. 14, pkt. 2.

            Comment

            • Wielki_B
              Senior
              • 02-2005
              • 1968

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
              Potrafisz wskazać mi stosowny artykuł odpowiedniej ustawy? Tak numeru i tytułu?
              Prawo prasowe. Rozumiem, że resztę sobie już znajdziesz, bo to dość króciutka ustawa. Zresztą przyda ci się znajomość całej, bo dowiesz się przy okazji o prawidłach instytucji sprostowania, obowiązkach dziennikarzy, naczelnych redaktorów i wielu innych przydatnych sprawach z punktu widzenia "udzielającego wypowiedzi".

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                A zauważyliście w tym art. 14, p.2 kwestię "...cytowanej dosłownie..."? Prosta sprawa - jak dziennikarz nie "cytuje dosłownie", nic nie musi autoryzować.

                Mało sprytne z waszej strony, wysilcie się trochę.

                Comment

                • Wielki_B
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 1968

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                  A zauważyliście w tym art. 14, p.2 kwestię "...cytowanej dosłownie..."? Prosta sprawa - jak dziennikarz nie "cytuje dosłownie", nic nie musi autoryzować.

                  Mało sprytne z waszej strony, wysilcie się trochę.
                  Jeśli dziennikarz zamieści twoją wypowiedź (np. kursywą czy w cudzysłowiu), to jeśli coś jest nie tak, a on nie ma twojej autoryzacji, to przed sądem leży na łopatkach.

                  A jako NIEOMYLNY, zadaj sobie pytanie, czy można cytować kogoś NIEdosłownie...
                  Zamiast próśb o "wysilanie się", zasiądź może do lektury ustawy i orzecznictwa - oszczędzimy zaśmiecania tego wątku.

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10838

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                    Byłem dziś w Konstancinie, browar ma się dobrze, nawet warzy juz dwa kolejne nowe piwa
                    Czy ja wiem czy ma sie tak dobrze Jeżeli browar zaoferował wyprzedaż swojego parku maszyn innym browarom. Na razie działa, ale jak długo tego na razie nikt nie wie. Może rok, może miesiąc a może...
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10838

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baklazanek
                      Żnin działa dalej! Z tym, że na zasadach, o których wspomniałem w wiadomościach. Po prostu gazeta i browar hmmm pisząc delikatnie, nie przyjaźnią się.
                      (...)
                      Faktycznie działa aż furczy Robotnicy są w trakcie demontażu urządzeń. Nastroje w załodze są przygnębiającę. Z ich słów wynikało, że szybciej doczekamy się żnińskiej oranżadki niż piwa .
                      Last edited by abernacka; 25-03-2007, 16:04.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10838

                        Jest jeszcze jeden news, którego aż się boję napisać. Tą wiadomość otrzymałem z dwóch różnych źródeł branżowych, więc coś w tym musi być. Pewien browar właśnie przestawia się na produkcje wina. Może ktoś z was, o jakim browarze pisze?
                        Ps. Dla ułatwienia napiszę, ze nie jest to żaden browar z aktualnie typowanych do zamknięcia.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          Wiesz co Marcin, po cholerę sobie tę wycieczkę robiliście, mogliśmy jeszcze pożyć w błogiej nieświadomości, a tu takie hiobowe wieści
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10838

                            Na pocieszenie napiszę, że Łask ma się dobrze, Zodiak wyśmienicie a Fortuna przymierza się nowego piwa. Będzie to coś bardzo słodkiego. Mniam
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10838

                              Acha. Bartek zmienia swoja recepturę piwa. Mniejszy baling ze słabszą goryczką. Tyle wiem. Za tydzień rozlew do kegów.
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                                Jest jeszcze jeden news, którego aż się boję napisać. Tą wiadomość otrzymałem z dwóch różnych źródeł branżowych, więc coś w tym musi być. Pewien browar właśnie przestawia się na produkcje wina. Może ktoś z was, o jakim browarze pisze?
                                Ps. Dla ułatwienia napiszę, ze nie jest to żaden browar z aktualnie typowanych do zamknięcia.
                                Ale rozumiem, że Ty wiesz. A nie jest to jakiś rebus.
                                Tak przy okazji, czy to będzie wino gronowe czy pospolite mózgotrzepy.
                                A najlepiej by było jakbyś napisał o który browar chodzi. Skoro powiedziało się A, trzeba powiedzieć B.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎