Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Upadające Browary / sytuacja niezależnych browarów w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Samoglow
    Senior
    • 07-2007
    • 606

    Mogliby zbudować jedno porządne, wielki muzeum krętactwa i oszustw w branży piwowarskiej! To by było na co patrzeć. Pan prezes Perły mógłby zostać jego kustoszem.

    Comment

    • a1410
      Senior
      • 08-2003
      • 613

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
      Mogliby zbudować jedno porządne, wielki muzeum krętactwa i oszustw w branży piwowarskiej!
      Kłania się globalizacja! Takie działania nie są dzisiaj wyjątkiem, ale raczej regułą większości branż...

      Comment

      • Samoglow
        Senior
        • 07-2007
        • 606

        Chciałem sobie odwiedzić stronkę browaru Gościszewo (z tego co pamiętam, nic na niej prawie nie było), a tu niespodzianka - nie ma jej? Czyżby miało to oznaczać coś niedobrego? Aż się boję.
        Last edited by Samoglow; 14-12-2008, 13:18.

        Comment

        • robox
          = kapslarz =
          • 11-2002
          • 8188

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
          Chciałem sobie odwiedzić stronkę browaru Gościszewo (z tego co pamiętam, nic na niej prawie nie było), a tu niespodzianka - nie ma jej? Czyżby miało to oznaczać coś niedobrego? Aż się boję.
          Stronki już przynajmniej od października nie ma (wspominałem to w temacie "Strony browarów"), ale czy ma to byc zwiastun złych wiadomości?
          Last edited by robox; 14-12-2008, 15:31.

          Comment

          • Pankracy
            Senior
            • 10-2007
            • 2772

            Od połowy listopada 2008 roku w internecie znajduje się oferta sprzedaży browaru w Raciborzu.
            Oferta

            Z tego artykułu wynika jednak, że jeszcze walczą o przetrwanie.
            raciborz.com.pl

            Comment

            • zgroza
              Senior
              • 03-2008
              • 3597

              Ktoś wie, co się dzieje z Grudziądzem?
              Lotna ekspozytura browaru

              Też Was kocham.

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10838

                A co ma sie z nim dziać? Nie działa już od roku. W galerii zamieściłem fotki już nieczynnego browaru.
                Last edited by abernacka; 25-02-2009, 20:50.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • zgroza
                  Senior
                  • 03-2008
                  • 3597

                  Wiesz, mieli wznawiać produkcję.
                  Lotna ekspozytura browaru

                  Też Was kocham.

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10838

                    Mylisz browary kolego.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      Pewnie zgrozie chodzi o to, że mieli robić downgrade do wersji restauracyjnej.
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10838

                        Jak dla mnie, te plany to SF. Lata świetlne dzielą Grudziadz od browaru restauracyjnego.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • delvish
                          Senior
                          • 11-2004
                          • 3508

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jak dla mnie, te plany to SF. Lata świetlne dzielą Grudziadz od browaru restauracyjnego.
                          Nie no, jasna sprawa. Prędzej w Szczyrzycu powstaną obok siebie dwa browary niż w Grudziądz się zmniejszy do browaru restauracyjnego
                          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                          (Frank Zappa)

                          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                          Comment

                          • Samoglow
                            Senior
                            • 07-2007
                            • 606

                            Byłem wczoraj na wycieczce w Kwidzynie, więc pomyślałem, że zajdę do jakiegoś wiejskiego sklepiku nieopodal Gościszewa, że by poszukać piwa. Wlazłem do jedynego otwartego sklepu (niedziela wieczór) kilka kilometrów od Gościszewa i pytam o piwa z Gościszewa. Odpowiedź: "Z Gościszewa?? Nic takiego nie mamy, ale oni już chyba od jakiegoś czasu nie rozlewają". Czy ta babka miała choć trochę racji, czy gada 3 po 3, bo nigdy u niej go nie było?

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23807

                              Zalecałbym wielką ostrożność w traktowaniu poważnie takich rewelacji
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                W przypadku Gościszewa sprawdza się niestety fakt, że u nas nie ma sprzedaży "wokół komina". Im dalej od komina tym lepiej... Nie dostaniesz go w Gościszewie (poza browarem), Malborku, Tczewie, Kwidzynie... Za to bez problemu w specjalistycznych sklepach piwnych w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi czy Lublinie. W Gdańsku jest w 2 sklepach i jednym lokalu z beczki (o ile jeszcze Stańczyk go sprowdza).
                                Last edited by Pendragon; 02-03-2009, 11:27.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎