Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo w TV

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arzy
    Senior
    • 06-2002
    • 2814

    Na discovery science o godz. 10.00 leciał program "O co tu chodzi? Browar".
    Powtórka o 1.00.
    "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    Bractwo Piwne
    Skład Piwa
    Piszę poprawnie po polsku!

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      Piwo w radio

      Wprawdzie radio to nie TV, ale nie mam czasu szukać, czy taki wątek był, bo za chwile w Radio Wrocław będą mówili o browarze w Lwówku Śląskim.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        Mówili o Festiwalu, o tym, że póki co piwa jeszcze nie zrobili, bo trwa remont, było też parę słów od pani Ireny Galickiej, piwowarki. Mało mówili
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
          było też parę słów od pani Ireny Galickiej, piwowarki. Mało mówili
          Czy to ta pani warzy w Spiżu?
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            W Spiżu warzy pani Basia, siostra pana Spiża. Chyba Cię oczadziło z takimi pomysłami
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • Pankracy
              Senior
              • 10-2007
              • 2773

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
              Czy to ta pani warzy w Spiżu?
              Nie. Ztego co się orientuje Pani Irena Galicka pracowała kiedyś w Browarze Dolnośląskim Piast we Wrocławiu. Do Lwówka Śląskiego trafiła w czasach Wolfganga Bauera gdy odszedł z niego piwowar niemiecki Heinz Henning.

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                W Spiżu warzy pani Basia, siostra pana Spiża. Chyba Cię oczadziło z takimi pomysłami
                uffff, ulga. Coś mnie się pokiełbiło
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • Maidenowiec
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 2287

                  Właśnie na Discovery leci Brudna Robota i Rowe zbiera chmiel na jankeskiej plantacji.
                  Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                  Thou shallt not spilleth thy beer!

                  Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                  Comment

                  • Tumry
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 204

                    Ostatnio w TV leciała/leci reklama piwa zaczynająca się od scen zbioru chmielu - statyści noszą jakieś deski-pojemniki z zielonymi pędami, a w tle leci tekst o znaczeniu "świeżości chmielu". Coś mi w tym obrazie nie gra, bowiem mając kilka lat (ok. 1955 roku) odwiedziłem na Ukrainie (czyli byłych, polskich terenach) odnalezionego po wojnie dziadka (przed jego powrotem do Polski). Wówczas dziadek pracował w chmielarni, więc zaprowadził mnie do niej (wtedy jeszcze była czynna) i tam była taka parowa prasa przez 2 piętra, która sprasowywała szyszki chmielowe do parcianych, cylindrycznych worków o wysokości 1 metra i średnicy 60 cm. Taka sprasowana rolka była później ręcznie zaszywana, a następnie malowano na niej jakiś opis czarną farbą przez blaszane szablony. To szczegóły - ważne że w całej okolicy CUDNIE pachniało, bowiem w środku były szyszki SUSZONE a nie ZIELONE. Pojechaliśmy także na plantację. Zbiór polegał na zrywaniu pędów dojrzałych - one nie były jeszcze zupełnie suche, ale na pewno nie były takie "zieloniutkie" jak w kwestionowanej reklamie. W chmielarni oskubywano je z łodyg i suszono na górnych piętrach. To było w RÓWNYM. A wspomniana chmielarnia nie istnieje (budynek ... maszyny) od co najmniej 40 lat.
                    Tumry
                    sasiad47@gmail.com.pl
                    (gdyby wszyscy piwosze dobrej woli ...)

                    Comment

                    • a1410
                      Senior
                      • 08-2003
                      • 613

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tumry Wyświetlenie odpowiedzi
                      one nie były jeszcze zupełnie suche, ale na pewno nie były takie "zieloniutkie" jak w kwestionowanej reklamie.
                      To jest kolejne koncernowe oszustwo, takie samo jak czysta źródlana woda/z instalacji uzdatniającej/, czy tradycyjne warzenie/ metodą HGB

                      Comment

                      • TomX
                        Senior
                        • 09-2004
                        • 1035

                        Dziś na Discovery Travel & Living w programie "Kiedy cie nie było" (chodzi o to, że rodzina i przyjaciele robią kogoś w bambuko, wyprawiają go z domu na jakiś czas, a ekipa coś tam ulepsza w domu - taki surprise) zrobili kolesiowi w piwnicy mini-browar i pub. Rzecz jasna nie komercyjną browarorestaurację, tylko klimatyczny kącik do warzenia i spożywania piwa w domu. Był to niejaki Richard, właściciel Elizabeth Street (Home) Brewery gdzieś w USA (nie oglądałem od początku, więc nie wiem gdzie dokładnie). Fajne w tym programie było bardzo entuzjastyczne podejście do browarnictwa amatorskiego i przedstawienie podstawowych założeń tego procesu.

                        Edit: San Francisco Mają nawet stronę http://elizabethstreetbrewery.com/ z której wynika, że planują komercjalizację biznesu.
                        Last edited by TomX; 11-07-2009, 18:21.
                        Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                        I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                        Comment

                        • Pankracy
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 2773

                          Dzisiaj w TVN24 został wyemitowany kilkuminutowy reportaż
                          Polak nie wypije więcej?

                          Wypowiadali się m.in.: technolog Browaru Konstancin, menadżerka BrowArmii, rzecznik KP i przedstawiciel zarządu CP.

                          Comment

                          • Borysko
                            Senior
                            • 02-2004
                            • 1144

                            To chyba odpowiednie miejsce na poniższy link:
                            Channel 4 (TVS region) -- 30 December 1983Del Monte Pure Orange JuiceNew Rowenta Tapmaster Iron (Leaves The Rest Behind)Silkience Anti-Dandruff ShampooOracle...

                            polecam oglądać od 6:27

                            Comment

                            • adam16
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 9865

                              Nic się nasz Art nie chwali (chyba że nie doczytałem któregoś wątku), a jutro (tj. 15.11.2009) będzie na TVN TURBO.
                              Last edited by adam16; 14-11-2009, 11:05.
                              Browar Hajduki.
                              adam16@browar.biz
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                              Comment

                              • Rycho_128
                                Senior
                                • 03-2007
                                • 1039

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nic się nasz Art nie chwali (chyba że nie doczytałem któregoś wątku), a jutro (tj. 15.11.2009) będzie na TVN TURBO.
                                A o której, to bym sobie obejrzał, pewno nie tylko ja
                                Gdański Browar WaRy
                                Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                                Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎