Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pivovar Svijany - wizyta w długi weekend

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Pivovar Svijany - wizyta w długi weekend

    2 maja dane mi było odwiedzić Svijany, malutką miejscowość (wioskę właściwie) w której znajduje się browar warzący wyśmienite niepasteryzowane piwo. Pod browar podjechaliśmy samochodem kilka minut przed 11:00 AM w poniedziałek. Obok parkingu Pivovarska Prodejna, czyli sklep z piwem, szkłem i gadżetami (jak sądzę) niestety w poniedziałki i wtorki - zavreno Nic to pomyślałem pójdziemy do przybrowarnianej gospody chociaż piwa się napiję i może uda się na miejscu kupić jakieś szkło. Aby nie wyjść na skacowanych alkoholików, co to czekają na otwarcie lokalu poszliśmy na kilkuminutowy spacerek aby obejrzeć browar z zewnątrz. Kilka minut po 11-tej, wchodzimy do gospody z obawą, ze będziemy jedynymi goścmi, a tam pełno ludzi - właściwie mężczyzn Podejrzewam, ze sporoą część stanowili pracownicy browaru, którzy traktują lokal jak stołówkę. W każdym badź razie ludzi sporo.
    Zamówiełm piwo kvasnicove, czyli po naszemu drożdżowe znaczy się niefiltrowane. Nie powiem, żeby mnie na kolana rzuciło, ale zawsze to niefiltrowane Kelnerka na pytanie czy moznaby zakupić u niej szklankę, albo kufel odpowiedziała, że można kupić w Pivovarskiej Prodejni, tyle ze jest nieczynna. Po dalszych namowach poszła zapytać zwierzchnika, czy może sprzedać szkło. okazało się, że w dniach kiedy wspomniany wyżej przybytek jest nieczynny można zakupić szkło i inne gadżety w biurze, które zajmuje się sprzedażą piwa. Podążyliśmy więc do drzwi z napisem Akvizyce Piva, gdzie oczom naszym ukazały się przebogaty wybór szkła, koszulek, i innych gadżetów. Ceny przystępne, szklanka 0,5l kosztowała 20 KC, pokal 0,3l ok. 40 KC, kufel z grubego szkła 75 KC. Były jeszcze T-shirty, czapki bejsbolówki, i bardzo fajne kamizelki polarowe za jedyne 230 KC. Gdyby nie to, że nie mieliśmy za dużo kasy to pewnie bym się skusił na ta kamizelkę. We wspomnianej Akvizyce Piva można kupić rzeczone piwo, tyle, ze na transportery, czyli po 20 szt. Wyjątek stanowią Svijansky Knize i Svijansky Maz, które można kupić w kartonowym ośmiopaku. Zakupiłem 4 wzory szkła i ośmiopak Księcia.
    Polecam wizytę w browarze, bo jest to dosłownie 5 minut jazdy od drogi Liberec-Praha, jakieś 10km za Turnovem w stronę Pragi.
    Na zdjęciu browar i ja z zakupionym pokalem i osmiopakiem Księcia
    Attached Files
    blog.kopyra.com
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Na kolejnym zdjęciu tankofermentator pomalowany tak, że przypomnia szklankę piwa.
    Attached Files
    blog.kopyra.com

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎