Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niepasteryzowane oszustwo?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
    Tak sie dzieje w niektorych sklepach, szczegolnie malych. Przez dzien sa schlodzone w lodowkach. Ale lodowki dla oszczednosci wylacza sie w nocy.
    Ten kto tak robi, nic nie zaoszczędzi na prądzie, a tylko straci. Wiadomo, że najwięcej energii idzie na schłodzenie piwa z temperatury otoczenia, do temperatury panującej w lodówce. Jeżeli wyłączy się zasilanie na noc, rano całą operację, choćby częściowo trzeba powtarzać od nowa. W lodówce prąd można oszczędzić jedynie przez wyłączenie żaróweczki na noc oraz w open frontach zasunięcie rolety.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • arcy
      Senior
      • 07-2002
      • 7538

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biermann Wyświetlenie odpowiedzi
      A pewny jesteś, że niepasteryzowane? Bo jakoś nie wydaje mi się by tak było.
      Jak ostatnio kupowałem to właśnie takie.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
        Jak ostatnio kupowałem to właśnie takie.
        Arcy, tak było napisane, ale to wcale nie znaczy, że było niepasteryzowane. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że nie było.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • arcy
          Senior
          • 07-2002
          • 7538

          #34
          Swoje zdanie opieram na:
          - rozmowie ze sprzedawcą
          - dacie przydatności
          - wrażeniach smakowych - było już lekko kwaśnawe na kilka dni przed upływem tejże daty.

          Comment

          • giudice
            Gość
            • 07-2005
            • 231

            #35
            Ja kupiłem Noteckie (podobno niepasteryzowane) w Joli na Koszykowej w poniedziałek.
            Datę przydatności miało do 10 września a było kwaśne, nie do wypicia.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #36
              Co oczywiście nie oznacza, że było niepasteryzowane. Pasteryzowane piwa z małych browarów również mają tendencję do kwaśnienia przed końcem terminu przydatności do spożycia, a czasem jeszcze wcześniej.

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #37
                A ja kupiłem w Pile, czyli rzut kamieniem od Czarnkowa, Noteckie z dopiskiem niepasteryzowane - w dniu 3 sierpnia z datą do 20 któregoś września. Na moją sugestię, że coś nie tak, Pani w sklepie odpowiedziała, że od jakiegoś czasu już przyjeżdżają z takim długim terminem. Wspominając na szopki z nagminnym naklejaniem etykiet z niepasteryzowanego na pasteryzowane i odwrotnie, które wyszły w kontekście sklepu internetowego i zostały potwierdzone, prze przedstawiciela browaru, uważam, że obecnie Noteckie niepasteryzowane jest niepasteryzowane podobnie jak było Książęce z Lwówka Śl.

                A w temacie głównym, właśnie wjechał mi do sklepu Svyturys Extra Draught - podobnoż niepasteryzowany - z datą do lutego lub marca przyszłego roku. To jest dopiero przekręt.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • krzem82
                  Senior
                  • 11-2005
                  • 113

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika perzan Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ja praktycznie nie znam smaku piwa niepasteryzowanego(nie bywam w browarach itp.)
                  Musisz iść do lokalu z minibrowarem i tam będziesz miał pewność, że piwo jest niepasteryzowane.

                  Comment

                  • krzem82
                    Senior
                    • 11-2005
                    • 113

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika phantom_ Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ktos doradzi gdzie i jakie niepasteryzowane piwo mozna kupic w Wielkopolsce? Najlepiej w Poznaniu lub Kościanie.

                    Z góry dzięki, pozdrawiam.
                    W minibrowarze Złoty Róg w Kaliszu.

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10738

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika phantom_ Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ktos doradzi gdzie i jakie niepasteryzowane piwo mozna kupic w Wielkopolsce? Najlepiej w Poznaniu lub Kościanie.

                      Z góry dzięki, pozdrawiam.
                      w Metrze na Górnej Wildzie jest lany Bartek , jak przyniesiesz butelke to będziesz miał na wynos
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • jerzy
                        piwoholik
                        • 10-2001
                        • 4705

                        #41
                        A Browar Bartek nie posiada pasteryzatora.
                        browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                        Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎