Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bierhalle Arkadia Warszawa - teraźniejszość

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wielki_B
    Senior
    • 02-2005
    • 1968

    #31
    Wspaniały pomysł na browar restauracyjny!
    A co z fermentacją? - Pewnie przebiegała będzie w innych zbiornikach, które ze względu na potrzebę utrzymania właściwych temperatur nie są zbyt "widowiskowe".
    Dla komercyjnego sukcesu kwintesencją tak wspaniałych instalacji (pod względem estetyki i edukacji, o której napisał Czes), muszą być pyszne piwa - zwłaszcza na otwarciu.
    Ale oczywiście ktoś, kto tyle zainwestował z restauracyjny browar, pomysł na pyszne piwa ma nie od wczoraj.
    W ramach "chrzciń" lokalu proponuję pierwszy litr piwa (z KAŻDEGO rodzaju) dla przybyłych forumowiczów browaru.biz GRATIS. Może i własny tyłek ruszę....
    Hehehe... ciekawe, co na to reszta forumowiczów....

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
      Hehehe... ciekawe, co na to reszta forumowiczów....
      Ja jestem za

      Comment

      • peter007
        Senior
        • 06-2004
        • 2820

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
        Ja jestem za
        Chyba trudno by było wyszukać osobę, która byłaby przeciw
        Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

        Comment

        • Krzysztof
          Senior
          • 04-2001
          • 1689

          #34
          Dobrze by było, żeby entuzjaści piwni mogli mieć swoje miejsce przy warzelni po jego rezerwacji.
          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
          www.twojmalybrowar.pl

          Comment

          • Ahumba
            Senior
            • 05-2001
            • 8962

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof
            Dobrze by było, żeby entuzjaści piwni mogli mieć swoje miejsce przy warzelni po jego rezerwacji.
            Chyba nie przesadzę, jeśli napiszę że jesli podasz pierwszy możliwy do obserwacji termin, to my go już rezerwujemy i nie powinieneś martwić się o frekwencję.
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

            Comment

            • Krzysztof
              Senior
              • 04-2001
              • 1689

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba
              Chyba nie przesadzę, jeśli napiszę że jesli podasz pierwszy możliwy do obserwacji termin, to my go już rezerwujemy i nie powinieneś martwić się o frekwencję.
              Jak będę go znał to sam zrobie rezerwację i Was powiadomię...
              Last edited by Krzysztof; 28-09-2005, 12:03.
              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
              www.twojmalybrowar.pl

              Comment

              • emes
                Nadszyszkownik Chmielowy
                • 08-2003
                • 4275

                #37
                Ja tak może niekoniecznie zgodnie z tematem, ale kiedyś miałem takie fermentory z Biowinu, bardzo prześwitujące. Dokładnie było widać co się dzieje wewnątrz brzeczki i musze przyznać, że widoki były przepiękne. Potem dowiedziałem się, że światło żle wpływa na dojrzewanie piwa, ale mimo tego dalej robiłem w tych fermentorach piwo. Kres tych pięknych wizualnych warzeń spowodowała dopiero kiepska jakość fermentorów, po prostu popękały mi zaczepy pokryw.

                Comment

                • piwowar2
                  Senior
                  • 11-2001
                  • 588

                  #38
                  Bardzo sie ciesze, ze browar wreszcie ruszyl. Sprzet ogladalismy juz rok temu na targach w Norymberdze. Jest to powod, by odwiedzic Stolyce i przegustowac tam kilka piwek. Na mnie osobisciwe wieksze wrazenie optyczne robia kadzie miedziane, jezeli caly wystroj lokalu jest z nimi zcharmonizowany. Gag jest tu taki, ze widac co prawda zawartosc kotla podczas warzenia. Ale czy te kotly nie stoja wiekszosc czasu puste? Jak czesto planujecie warzyc?

                  Comment

                  • Krzysztof
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 1689

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwowar2
                    Bardzo sie ciesze, ze browar wreszcie ruszyl. Sprzet ogladalismy juz rok temu na targach w Norymberdze. Jest to powod, by odwiedzic Stolyce i przegustowac tam kilka piwek. Na mnie osobisciwe wieksze wrazenie optyczne robia kadzie miedziane, jezeli caly wystroj lokalu jest z nimi zcharmonizowany. Gag jest tu taki, ze widac co prawda zawartosc kotla podczas warzenia. Ale czy te kotly nie stoja wiekszosc czasu puste? Jak czesto planujecie warzyc?
                    W zeszłym roku ogladalismy warzelnię z jednym kotłem szkalanym a dokładniej z kotłem zacierno/warzelnym wykonanym ze szkła. Poza tym kopuły naczń są wykonane z polerowanej miedzi podobnie jak rury nad naczyniami.
                    Ludziom, którzy odwiedzili mnie warzelnia się podobała. Wystrój lokalu również.
                    Obecnie produkuję piwo żeby móc poczęstować Gości "własnym" piwem.
                    Gotowanie w naczyniach będzie odbywało się w takim czasie, zeby jak naj więcej ludzi mogło to zobaczyć.
                    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                    www.twojmalybrowar.pl

                    Comment

                    • Krzysztof
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 1689

                      #40
                      Jakie piwa Będą przez Was mile widziane?
                      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                      www.twojmalybrowar.pl

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #41
                        Jak bym doppelbocka się napił. A w ofercie stałej pszeniczne i stout.

                        Comment

                        • darko
                          Senior
                          • 06-2003
                          • 2078

                          #42
                          No i naprawdę DOBRY pils. Może jakieś piwa sezonowe? Zimą porter bałtycki, latem jakieś owocowe. Trochę obawiam się o ceny...

                          Comment

                          • piwowar2
                            Senior
                            • 11-2001
                            • 588

                            #43
                            Wg.mnie, to dobrze miec staly sortyment pewnych piw(jasne, ciemne, pils evtl. weizen) no i sezonowo warzyc jakies tam bocki i doppelbocki, märzen itp. Kolo Norymbergi pewien browar restauracyjny oferuje piwa np. kawowe lub z innymi dodatkami(dopingujacymi jak Hanf), ale dla mnie to zabawa. Jestem chyba zbyt tradycyjnym piwoszem(nie konserwatywnym). Piwo ma byc piwem, a jak smakuje, to zadnych dopingow nie potrzebuje.

                            Comment

                            • piwowar2
                              Senior
                              • 11-2001
                              • 588

                              #44
                              No i oczywiscie piwa nie filtrowane i nie pasteryzowane, warzone rzemieslniczo, wg. bay. Reinheitsgebotu.

                              Comment

                              • Simon
                                † 1964-2008 Piwosz w Raju
                                • 02-2001
                                • 993

                                #45
                                Precz z Reinheitsgebot !
                                Fantazji niech Wam nie brakuje !
                                Simon

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎