Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Akcja konsumencka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arzy
    Senior
    • 06-2002
    • 2814

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
    A podstawową jest, aby nie kupować tego, co nie pasuje. Reszta j est tylko czepianiem się.
    ale... jeżeli jest napisane że coś jest białe i mnie to pasuje bo jest białe, a w rzeczywistości jest czarne, to co...
    konsument musi znać prawdę, nie musi znać się na wszystkim
    "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    Bractwo Piwne
    Skład Piwa
    Piszę poprawnie po polsku!

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #17
      Jeszcze raz na tym samym przykładzie (z innego tematu):

      Jeżeli wolę Zwierzyńca zwierzynieckiego od lubelskiego, a browar utrudnia mi dostęp do informacji który jest który, to ciężko mi "kupować to, co mi pasuje".

      Comment

      • miodek
        Senior
        • 10-2005
        • 177

        #18
        Podpisuję się obiema rękoma pod inicjatywa, czy też projektem inicjatywy. Uważam podobnie jak Pawełek, że prasa mogłaby pomóc. Ze swej strony oferuję aktywne włączenie się w akcję zbierania podpisów - szable w dłoń piwosze!
        miodek

        Comment

        • Marcin_wc
          Senior
          • 09-2005
          • 2115

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
          ...2. Wszystkie działania reklamowe powinny być uczciwe...
          A może to jest jakiś punkt zaczepienia, bo kłamanie, lub zniekształcanie prawdy jest nieuczciwe.

          Zamieszczenie w mediach, prasie informacji o tym jakie przekłamania są zawarte w reklamach, odebrało by pewnie troche klijentów autorom tych reklam, a to byłby spory sukces.
          Last edited by Marcin_wc; 31-10-2005, 17:44.

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #20
            Też o tym myślałem, ale sformułowanie jest tak ogólnikowe, że nie wiem, czy da się z niego coś wycisnąć. Myślę, ze potrzeba nam szczegółowych przepisów prawnych. A najlepiej precedensów w Unii lub w Polsce.

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #21
              Najciekawsze akty prawne nas dotyczące znalazłem tutaj:


              Nie wklejam ich na forum bo są w pdf ale łatwo odnaleźć sobie to oco chodzi.

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • Shlangbaum
                Senior
                • 03-2005
                • 5828

                #22
                Z naruszeniem zbiorowych interesów konsumentów mamy do czynienia wówczas, gdy bezprawna praktyka przedsiębiorcy dotyka nieograniczonej liczby osób – to znaczy potencjalnie każdy może zostać przez nią poszkodowany. Tak więc zbiorowych interesów konsumentów nie będzie naruszać na przykład błędne naliczenie rozmów na rachunku telefonicznym bądź niejasne sformułowanie w konkretnej umowie – są to sprawy indywidualne. Natomiast z naruszeniem zbiorowych interesów konsumentów będziemy mieli do czynienia w przypadku takiego skonstruowania systemu obsługi klienta, które w praktyce uniemożliwia reklamowanie kwestionowanego rachunku lub stosowanie w umowach ze wszystkimi konsumentami wzorców zawierających niedozwolone postanowienia.

                Konsumenci, którzy chcą do UOKiK zgłosić skargę mogącą być podstawą do wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów, powinni złożyć ją na piśmie pod adresem Urzędu. Zgodnie z art. 63 par. 2 kodeksu postępowania administracyjnego, zarówno w przypadku skargi, jak i wniosków czy próśb o udzielenie odpowiedzi, wszelkie wystąpienia do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów powinny być opatrzone dokładnymi danymi teleadresowymi nadawcy. Zgłoszenia anonimowe nie będą przez Urząd rozpatrywane.

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nikita_banita
                  Ja mogę wspierać (nie tylko duchowo, ale również moją osobą) sprawę, ale należy się zastanowić, czy browar.biz nie ucierpi na całej sytuacji, bo jeśli raz zadrzemy, to później wielu nie będzie chciało z nami rozmawiać. Art co Ty na to?
                  Ja chętnie pomogę

                  Jeśli nawet oficjalna droga nie wypaliłaby z jakiś względów - myślę że w końcu na zakładkach z każdym takim piwem będzie trzeba umieszczać informacje wskazującą na nieprawidłowości związane z promowaniem/oznakowaniem danego piwa.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy
                    ale... jeżeli jest napisane że coś jest białe i mnie to pasuje bo jest białe, a w rzeczywistości jest czarne, to co...
                    To znaczy, że tzw. konsument jest idiotą i ja osobiście nie przyznawałbym się do tego ...

                    Comment

                    • arcy
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 7538

                      #25
                      Krzysiu, wnioskuję zatem że jesteś w stanie odróżnić Zwierza ze Zwierzyńca od lubelskiego na podstawie siły i kierunku wiatru, skoro na opakowaniu nie ma na ten temat informacji.

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #26
                        Na Zwierzu było kiedyś oznaczenie zakładu, gdzieś w numerze partii. Tylko czy to jest rzetelna informacja?

                        Kiedyś w reklamach prasowych bardzo często zdarzały się motywy typu cena wielką czcionką, przy cenie gwiazdka, a gdzieś w rogu lilipucim drukiem objaśnienie, że "bez VAT", "oferta ważna tylko..." itp. Od dłuższego czasu nie spotykam się z podobnymi numerami, więc może zostało to uregulowane. Co byłoby wodą na nasz młyn, jak sądzę.

                        Comment

                        • Czes
                          PremiumUżytkownik
                          • 06-2001
                          • 752

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
                          Poza tym Postępowanie przed Komisją prowadzone jest na wniosek co najmniej jednego z Browarów - sygnatariuszy. Czyli jako osoby z zewnątrz nic tam nie zdziałamy, chyba że zakulisowo.
                          Zapewniam, że Wasze żale i pretensje są czytane i mogą stanowić inspirację do wszczęcia postępowania przed Komisją ds. Kodeksu.
                          Najbliższe posiedzenie tej Komisji to 10 listopada.
                          O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            #28
                            To jest bardzo miła niespodzianka.
                            Last edited by żąleną; 31-10-2005, 21:42.

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                              Krzysiu, wnioskuję zatem że jesteś w stanie odróżnić Zwierza ze Zwierzyńca od lubelskiego na podstawie siły i kierunku wiatru, skoro na opakowaniu nie ma na ten temat informacji.
                              Nigdy tego nie twiedziłem, w przeciwieństwie do niektórych tzw. znawców.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
                              Na Zwierzu było kiedyś oznaczenie zakładu, gdzieś w numerze partii. Tylko czy to jest rzetelna informacja?...
                              Oczywiście, że nie. W przeciwieństwie do niektórych forumowiczów, wszyscy inni są ohydnymi kłamcami.

                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                #30
                                Krzysiu, nie ma sprawy. Specjalnie dla ciebie postaramy się o limitowane serie etykiet, na których producent, ekstrakt, zawartość alkoholu i sama nazwa piwa będą w tuszu, który da się odczytać tylko w podczerwieni.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎