Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

sklep internetowy Browar Czarnków

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19168

    Też oczekuję takiej informacji na produkcie, który kupuję. Jeśli jednak organaleptycznie stwierdzam, że jest dobry nie dociekam za bardzo. W przemyśle spożywczym używa się sporej ilości różnych "dodatków" i niekoniecznie naturalnych. Znajomość składu kostek rosołowych (dowolnej firmy) nie zniechęca ludzi do ich stosowania.

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Znajomość składu kostek rosołowych (dowolnej firmy) nie zniechęca ludzi do ich stosowania.
      Jesteś pewien, że ludzie znają skład kostek rosołowych, bo ja w to szczerze wątpię.

      Ad rem nie był bym taki do przodu ze smakiem piwa z Czarnkowa. Obawiam się, że po zmianach jakie tam ostatnio zaszły jakość zacznie jechać po równi pochyłej. Obym się mylił.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19168

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
        Jesteś pewien, że ludzie znają skład kostek rosołowych, bo ja w to szczerze wątpię.
        słowo "glutaminian sodu" chyba już wszyscy znają. niektóre osoby są już wręcz na niego fizycznie uczulone. wystarczy przeczytać dowolną etykietę poduktu spożywczego o przedłużonej trwałości, by nabrać chęci wiedzy. prawda jest taka, że mądry pomyśli, że tak ma być, a głupi i tak nie zrozumie.
        Ad rem nie był bym taki do przodu ze smakiem piwa z Czarnkowa. Obawiam się, że po zmianach jakie tam ostatnio zaszły jakość zacznie jechać po równi pochyłej. Obym się mylił.
        może, ale nie mam go na codzień to i inne jest podejście.
        Last edited by e-prezes; 26-06-2007, 15:48.

        Comment

        • notecki
          Gość
          • 12-2006
          • 17

          Z tego co wiem to dawno, dawno temu wykożystywano to coś z kukurydzy, od wilu lat nie wykożystywano tej kaszki; jest to nowy pomysł aktualnego administratora, który na wszelkie możliwe sposoby próbuje zmienić i Browar i niestety piwo!!!

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika notecki Wyświetlenie odpowiedzi
            Z tego co wiem to dawno, dawno temu wykożystywano to coś z kukurydzy, od wilu lat nie wykożystywano tej kaszki; jest to nowy pomysł aktualnego administratora, który na wszelkie możliwe sposoby próbuje zmienić i Browar i niestety piwo!!!
            Obawiam, się, że właśnie straciliśmy (my, piwosze) kolejny browar.
            Last edited by kopyr; 26-06-2007, 18:30.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • magstroz
              Member
              • 05-2006
              • 75

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Obawiam, się, że właśnie straciliśmy (my, piwosze) kolejny browar.
              Myślę, że aż tak źle na razie nie jest, ale bardzo niepokoi mnie zmiana smaku obu piw, oraz brak odzewu na wszelkie pytania. Forum na stroni browaru pozostaje bez odpowiedzi. Ciekawe dlaczego. A co powiecie na temat propozycji nowego logo? (na stronie BCZ)

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19168

                No właśnie dlatego Kopyr może mieć rację. Istotą nie jest nowe logo tylko smak piwa.

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika magstroz Wyświetlenie odpowiedzi
                  Myślę, że aż tak źle na razie nie jest,
                  Mi nie chodzi o to, że Browar Czarnków zniknie. Ja sie obawiam, że nie będzie produkował nic ciekawego dla Piwoszy, będzie produkował dla szerszego targetu. Z innych powodów, ale stało się tak np. z Perłą z Lublina, co za tym idzie ze Zwierzyńcem, z Łomżą, z Zabrzem. Z jeszcze innych względów z Kormoranem, Raciborzem.

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika magstroz Wyświetlenie odpowiedzi
                  ale bardzo niepokoi mnie zmiana smaku obu piw, oraz brak odzewu na wszelkie pytania. Forum na stroni browaru pozostaje bez odpowiedzi. Ciekawe dlaczego.
                  Bo im to lata?

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika magstroz Wyświetlenie odpowiedzi
                  A co powiecie na temat propozycji nowego logo? (na stronie BCZ)
                  Dla mnie, choć to luźne skojarzenie, kojarzy się jakby było inspirowane logo jakiejś marki samochodów w typie Aston Martin czy inny Oldsmobile. Nie chodzi mi o logo tych konkretnych marek, tylko o skojarzenie z przedwojennym samochodem. Czcionka, + flaga z szachownicą, to już w ogóle. Generalnie szału nie ma.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • magstroz
                    Member
                    • 05-2006
                    • 75

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    Mi nie chodzi o to, że Browar Czarnków zniknie. Ja sie obawiam, że nie będzie produkował nic ciekawego dla Piwoszy, będzie produkował dla szerszego targetu. Z innych powodów, ale stało się tak np. z Perłą z Lublina, co za tym idzie ze Zwierzyńcem, z Łomżą, z Zabrzem. Z jeszcze innych względów z Kormoranem, Raciborzem.


                    Bo im to lata?



                    Dla mnie, choć to luźne skojarzenie, kojarzy się jakby było inspirowane logo jakiejś marki samochodów w typie Aston Martin czy inny Oldsmobile. Nie chodzi mi o logo tych konkretnych marek, tylko o skojarzenie z przedwojennym samochodem. Czcionka, + flaga z szachownicą, to już w ogóle. Generalnie szału nie ma.
                    Mnie się to kojarzy znacznie gorzej - bo z etykietą jakiejś margaryny z czasów głębokiego PRL-u; co do forum i w ogóle strony internetowej - to żal mi, że tak bardzo to zaniedbano ( żadnych nowości, aktualizacji i przede wszystkim odpowiedzi)

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19168

                      Zmiana wizerunku opakowania - OK, ale niepasteryzowane wciąż nie jest tak opisane i szczerze powiedziawszy smakuje tak sobie. Ciechany były pod tym względem nie do pobicia. Zamawiać będę tak czy inaczej, ale już tylko ciemne piwo.
                      btw, tym razem dotarło Opekiem (to już trzeci kurier).
                      Last edited by e-prezes; 26-07-2007, 21:26.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19168

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        Zmiana wizerunku opakowania - OK, ale niepasteryzowane wciąż nie jest tak opisane i szczerze powiedziawszy smakuje tak sobie. Ciechany były pod tym względem nie do pobicia. Zamawiać będę tak czy inaczej, ale już tylko ciemne piwo.
                        btw, tym razem dotarło Opekiem (to już trzeci kurier).
                        i dzięki za gratisy. dopiero teraz znalazłem.

                        Comment

                        • woosaa
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 1548

                          [QUOTE=e-prezes;697395]Zmiana wizerunku opakowania - OK, ale niepasteryzowane wciąż nie jest tak opisane

                          Niepasteryzowane jest opisane na etykiecie na środku.Oczywiście te zakupione w Czarnkowie przy browarze
                          mb WOS

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika woosaa Wyświetlenie odpowiedzi
                            Niepasteryzowane jest opisane na etykiecie na środku.Oczywiście te zakupione w Czarnkowie przy browarze
                            Opisane to może i jest, ale czy jest niepasteryzowane to już śmiem wątpić. Zakupiłem 3 sierpnia w Pile jasne piwo z Czarnkowa. Specjalnie piszę jasne piwo, a nie Noteckie, bo kupiłem z jednej wymieszanej skrzynki: Noteckie w starej szacie, Noteckie w nowej szacie oraz Pils Noteckie. Na Noteckim w nowej szacie była informacja, że jest niepasteryzowane, na pozostałych brak było info na ten temat. A teraz daty przydatności, bo to też ciekawe:
                            Noteckie (stara szata) - 18.09.
                            Noteckie (nowa szata) - niepasteryzowane - 29.09.
                            Pils Noteckie - 29.09 (przy czym to nacięcie dnia, było jakieś takie niewyraźne, ale wszystkie pozostałe dni oprócz okolic 29.09 gładziutkie).

                            W smaku nie wyczułem jakichś większych różnic pomiędzy tymi "trzema" piwami. Obstawiam, więc, że było to jedno piwo, tyle, że Noteckie w starej szacie było z wcześniejszej warki, pozostałe dwa były z jednej warki. Przy czym jedno było niepasteryzowane, a drugie nie dość, że pasteryzowane to jeszcze miało o 0,1% więcej alkoholu.
                            Oczywiście jest możliwe takie wytłumaczenie - w wyniku zaostrzenia reżimu higienicznego w browarze, wydłużono termin przydatności do spożycia piwa niepasteryzowanego do 8 tygodni, a Pils był pasteryzowany i to z dużo wcześniejszej warki. A jedynie zbieg okoliczności sprawił, że mają taką samą datę przydatności. Wspominając jednak na wcześniejsze praktyki browaru, w rodzaju zamieniania etykiet, raczej wątpię w tę wersję.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • woosaa
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 1548

                              Już na początku 2006r w sklepach w okolicy Czarnkowa było juz tylko piwo pasteryzowane,a jedyna dostępność do niepastera była przy browarze w pijalni(być może także w innym miejscu,proszę o pomoc miejscowych).Wczoraj przyjechałem z Czarnkowa z kartonami i na butelkach są 2 rodzaje etykiet:nowa NOTECKIE i CZAR,obie z napisami niepasteryzowane i datą ważności do 27/28.08.PZDR
                              mb WOS

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika woosaa Wyświetlenie odpowiedzi
                                Już na początku 2006r w sklepach w okolicy Czarnkowa było juz tylko piwo pasteryzowane,a jedyna dostępność do niepastera była przy browarze w pijalni(być może także w innym miejscu,proszę o pomoc miejscowych).Wczoraj przyjechałem z Czarnkowa z kartonami i na butelkach są 2 rodzaje etykiet:nowa NOTECKIE i CZAR,obie z napisami niepasteryzowane i datą ważności do 27/28.08.PZDR
                                Reasumując nie ważne co jest napisane na etykiecie, ważne gdzie się kupuje - wspaniała strategia .
                                Jakbym był złośliwy to bym postraszył PIH-em
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎