Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Upadek Browaru Północnego?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    #16
    tylko, że teraz produkuje bezpłciową masówkę dla żuli.
    nawet piwo bezpłciowe czy podjeżdżające spirytusem bedzie miało swioch amatorów; ale jak browar będzie robił piwo, które jest kwaśne albo podjeżdza szmatą lub rzygami to nawet żule nie będą tego pić; i prędzej czy poźniej taki browar padnie
    Last edited by Sokół83; 13-08-2006, 23:18.
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23805

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83
      nawet piwo bezpłciowe czy podjeżdżające spirytusem bedzie miało swioch amatorów; ale jak browar będzie robił piwo, które jest kwaśne albo podjeżdza szmatą lub rzygami to nawet żule nie będą tego pić; i prędzej czy poźniej taki browar padnie
      nie wiem jak to się stało ale mi jeszcze takie przeżycia zostały oszczędzone... i z dość dużym zainteresowaniem poznaję impresje szanownych Kolegów i Koleżanek dot. tych ciężkich przeżyć z różnymi piwami...
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • zAjkA
        Senior
        • 12-2004
        • 1089

        #18
        Wielka szkoda gdyż lubiłem piwa z tego browaru. Był to jedyny browar jaki miałem okazję pić który oferowałby znakomitą słodową paletę smaków. Naprawdę lubiłem choćby Beczkowe Mocne czy też Kórkowe.
        Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16
          ...Czy już nikt nie zasługuje na szansę?
          Jaką szansę? DOstali szansę pod nazwą 16 lat kapitalizmu. Jedni sobie poradzili, inni nie. Dlaczego taki Lwówek daje sobie radę, a Suwałki zdechły? Bo jeden robi dobre piwo, a drugi nie. Oba miały taką samą szansę.

          Comment

          • slavoy
            Senior
            • 10-2001
            • 5052

            #20
            Szkoda...
            Nie wiem co tak psioczycie na jakość produktów z Północnego. Nie piłem co prawda ichnich piw zbyt często (dostępność), ale mogę powiedzieć że kilka skrzynek w życiu chyba przechyliłem i tylko raz piwo wylałem - był to jakiś reprezentant "super mocnych" siekier, które i tak mi baaardzo słabo podchodzą, kto by ich nie robił.
            Piwo beczkowe dostępne kiedyś w Warszawie (Bar Wędkarski) było rewelacyjne, pite jeszcze w tym roku w Siedlcach też całkiem niezłe.
            Tak więc... trzymam kciuki za przejęcie! (o w mordę, jak to brzmi )
            Dick Laurent is dead.

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
              Jaką szansę? DOstali szansę pod nazwą 16 lat kapitalizmu. Jedni sobie poradzili, inni nie. Dlaczego taki Lwówek daje sobie radę, a Suwałki zdechły? Bo jeden robi dobre piwo, a drugi nie. Oba miały taką samą szansę.
              Lwówek według mnie warzył dobre piwo,teraz jest co najwyżej przeciętne,a dystrybucja dalej jest na poziomie lat osiemdziesiątych.
              Browar Północny był przez jakiś czas dostepny w Szczecinie,ale się nie przyjął.Moje podniebienie też jakoś niezbyt ciepło przyjęło ichnie wyroby.


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • pulas
                Senior
                • 08-2001
                • 965

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                Dlaczego taki Lwówek daje sobie radę, a Suwałki zdechły? Bo jeden robi dobre piwo, a drugi nie.
                Zawsze mnie uczono, że gusta są rzeczą bardzo subiektywną i raczej niewarto o nich dyskutować. To co dla niektórych jest "dobre" dla innych może być "niedobre". Załamuje mnie, jak ktoś pisze "Jednak nie szkoda mi browarów których piw nie mogę dopić do końca lub wypijam je bez przekonania i smaku." takie samo podejście mają marketingowcy z fabryk piwa - zróbmy coś, co nie będzie budziło kontrowersji i dogodźmy wszystkim. Z takiego podejścia, jakie reprezenuje becik czy Krzysiu wg. mnie wynika, że najlepiej by było, gdyby istaniał jeden, jedynie słuszny browar produkujący piwo im odpowiadające. Wszyskie inne mogą upaść. A to że piwo z tego "cudownego" browaru może innym niesmakować? - e tam, cicho być...
                pułaś
                ---------------------------------
                "(...)W kącikach flechtów wieczór już
                Lśni jak porzeczka krwawa
                Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
                I między bajki wkładam"

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pulas
                  Zawsze mnie uczono, że gusta są rzeczą bardzo subiektywną i raczej niewarto o nich dyskutować. To co dla niektórych jest "dobre" dla innych może być "niedobre". Załamuje mnie, jak ktoś pisze "Jednak nie szkoda mi browarów których piw nie mogę dopić do końca lub wypijam je bez przekonania i smaku." takie samo podejście mają marketingowcy z fabryk piwa - zróbmy coś, co nie będzie budziło kontrowersji i dogodźmy wszystkim. Z takiego podejścia, jakie reprezenuje becik czy Krzysiu wg. mnie wynika, że najlepiej by było, gdyby istaniał jeden, jedynie słuszny browar produkujący piwo im odpowiadające. Wszyskie inne mogą upaść. A to że piwo z tego "cudownego" browaru może innym niesmakować? - e tam, cicho być...
                  Wskaż mi gdzie napisałem, że jestem za tym aby istniał jeden słuszny browar? Wydawało mi się, że piszę jasno i wyraźnie, że jestem za istnieniem tych browarów na rynku, których piwa są po prostu dobre. Również jak i Ty często powtarzam, że o gustach się nie dyskutuje, czy ja neguję istnienie wszystkich browarów których piw nie pijam? Nie, tylko tych które warzą gnioty. Przykład Stary Kraków/Relakspol, Smoczej Głowy raczej często pić nie będę bo to nie jest mój smak, tak samo jest z kilkoma innymi browarami, których piw nie pijam ale wiem że są to dobre jakościowo produkty i smakują innym.
                  Czy Tobie naprawdę odpowiadają piwa z Jabłonowa, Suwałk, Głubczyc czy z ostatnio omawianego Okuniewa? Oczywiście, idąc Twoim tokiem myślenia zapewne tak skoro stajesz w ich obronie pisząc o kontrowersyjnych smakach. W sumie jabłonowski Wind był bardzo kontrowersyjny. Postaraj się być bardziej obiektywny nim zarzucisz mi ingerowanie w smaki i gusta innych osób. Popatrz się na oceny piw z tych browarów i pomyśl czy to są naprawdę tak oryginalne smakowo produkty czy są to po prostu bardzo miernej jakości piwa.
                  W sumie każda "potwora" znajdzie amatora, a z piwami jest tak samo. Każdy ma swój gust.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Ahumba
                    Senior
                    • 05-2001
                    • 8962

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                    Wiem o co chodzi
                    Sentymenty do browarnictwa nie mają w moim przypadku znaczenia. Produkowaniem "byleczego" się nie przekonam.
                    Dla mnie piwo ma byc arcydzielem sztuki piwowarskiej, takim które mi smakuje i daje radość z jego picia.
                    Zgadzam się z becikiem, dlatego wnoszę o natychmiastowe zamknięcie wszystkich fabryk piwa i zostawienie na rynku tylko browarów.
                    Wzystkim tym Żywcom, Tychom czy innym Okocimiom DALEKO do arcydzieł
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy
                      Nie wiem co tak psioczycie na jakość produktów z Północnego.
                      Ja Północnego też niewiele razy miałam okazję próbować, ale za każdym razem było to piwo dobre, zwłaszcza właśnie w "Wędkarzu" lane było smakowite.

                      A Lwówka ostatnio w ogóle nie pijam, bo raz, że smak nie ten, a dwa, że kac po nim przestraszny.
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • robox
                        = kapslarz =
                        • 11-2002
                        • 8188

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                        A Lwówka ostatnio w ogóle nie pijam, bo raz, że smak nie ten, a dwa, że kac po nim przestraszny.
                        Po Mocnym Dobrym to z tym kacem się zgadzam .

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #27
                          Tak sobie myślę, że ta sytuacja (upadek Okuniewa i Pólnocnego) wcale nie musi być zły...
                          To jest szansa dla innych browarów (małych i średnich) z ich regionów do zagospodarowania rynku po nich. Taki Kormoran czy Regina, bądź Łomża w rej. półn.-wsch. i Ciechanów czy Konstancin w okolicach Warszawy.
                          Last edited by e-prezes; 14-08-2006, 09:16.

                          Comment

                          • dkrasnodebski
                            cymbał
                            • 05-2003
                            • 2316

                            #28
                            Jaką szansę?
                            Onegdaj w Siedlcach knajpy były podzielone między Dojlidy a Łomżę z większym udziałem w rynku tego pierwszego browaru. Po tym jak białostockie piwo zniknęło z szynków, co zrobiła Łomża? Otóż zupełnie nic. Teraz tam gdzie był lany Żubr i Magnat, jest Warka albo jakieś inne dziadostwo.
                            Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                            www.radoslawstolar.pl

                            Comment

                            • pulas
                              Senior
                              • 08-2001
                              • 965

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                              Czy Tobie naprawdę odpowiadają piwa z Jabłonowa, Suwałk, Głubczyc czy z ostatnio omawianego Okuniewa?
                              Owszem, bardzo lubię belfasta z Jabłonowa, lubiłem wigry z Suwałk oraz pijałem czasami piwa z Okuniewa (stanowczo nie "z musu")
                              Nie lubię zaś lecha, tyskiego, żywca - i idąc Twoim tokiem rozumowania powinien chcieć je wszystkie pozamykać.

                              Nie znam sytuacji ani Browaru Pólnocnego ani Okuniewa, nie wiem jakie były przyczyny ich upadku. Piszemy tutaj o tym, że upadły, bo warzyły kiepskie piwa. Ale powiem szczerze, patrząc na polską rzeczywistość zastanawiam się, czy nikt im w tej upadłości niei "pomógł".
                              pułaś
                              ---------------------------------
                              "(...)W kącikach flechtów wieczór już
                              Lśni jak porzeczka krwawa
                              Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
                              I między bajki wkładam"

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pulas
                                ad.1 Owszem, bardzo lubię belfasta z Jabłonowa, lubiłem wigry z Suwałk oraz pijałem czasami piwa z Okuniewa (stanowczo nie "z musu")
                                Nie lubię zaś lecha, tyskiego, żywca - i idąc Twoim tokiem rozumowania powinien chcieć je wszystkie pozamykać.

                                a.d 2 Nie znam sytuacji ani Browaru Pólnocnego ani Okuniewa, nie wiem jakie były przyczyny ich upadku. Piszemy tutaj o tym, że upadły, bo warzyły kiepskie piwa. Ale powiem szczerze, patrząc na polską rzeczywistość zastanawiam się, czy nikt im w tej upadłości niei "pomógł".
                                ad 1, tylko Belfasta? myślałem, że pozostałe produkty także Idąc moim tokiem rozumowania - po prostu nie zrozumiałeś tego co napisałem i tego co miałem na myśli.

                                ad. Kiedyś, w połowie lat 90-tych piwo suwalskie było dla mnie jednym z najlepszych w kraju, można wtedy było w Warszawie dostać ich serie z misiami, tego wędzone smaczku nigdy nie zapomnę.
                                Kiedyś jak juz to napisałem, piłem wiele innych piw, któych obecnie nie pijam z jednego prostego powodu - nie piję ideologicznie, bo małe nie zawsze równa się dobre.
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎