Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Upadek Browaru Północnego?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jaroslav
    Senior
    • 10-2005
    • 967

    #76
    Napisałem już w galerii, ale powtórzę jeszcze tu. Na Wigierskiej
    nie ma szans na reaktywację warzenia. Całość aparatury została
    wywieziona. Teren i budynki wzięły w swoje władanie hurtownie.
    Ponoć gwoździem do trumny miała być inwestycja w nową linie rozlewu
    do puszek. Totalna klapa, która przekreśliła szansę na wyjście browaru
    z dołka.

    Comment

    • arcy
      Senior
      • 07-2002
      • 7538

      #77
      Pachnie mi to trochę "wrogim przejęciem". Upada browar, jego wyposażenie znika - czy przypadkiem nie odnajdzie się w innym browarze, powiązanym kapitałowo.

      Co do puszek - z nimi właśnie kojarzy mi się upadek jakościowy browaru. To, co oni lali do tych puch, to była tragedia. Ja ograniczałem się wyłącznie do piw butelkowych, głownie Wigier.

      Comment

      • Jaroslav
        Senior
        • 10-2005
        • 967

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
        Pachnie mi to trochę "wrogim przejęciem". Upada browar, jego wyposażenie znika - czy przypadkiem nie odnajdzie się w innym browarze, powiązanym kapitałowo.

        Co do puszek - z nimi właśnie kojarzy mi się upadek jakościowy browaru. To, co oni lali do tych puch, to była tragedia. Ja ograniczałem się wyłącznie do piw butelkowych, głownie Wigier.
        Nie chcę tak bezpośrednio pisać o tym na publicznym forum. Ale nastawianie
        w Suwałkach do pewnego wiadomego podmiotu gospodarczego nie
        nazwałbym serdecznym...

        Comment

        • arcy
          Senior
          • 07-2002
          • 7538

          #79
          Dla niewtajemniczonych - chodzi o browar Kiper z Piotrkowa Trybunalskiego.

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10838

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
            Pachnie mi to trochę "wrogim przejęciem". Upada browar, jego wyposażenie znika - czy przypadkiem nie odnajdzie się w innym browarze, powiązanym kapitałowo.
            (...)

            Myjka do butelek trafiła np. do browaru Zodiak.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #81
              W Le Clerku na Kwiatowej (W-wa) zakupiłem puszkowe Beczkowe Mocne produkowane wg opisu na puszcze w br Północnym w Suwałkach
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Jaroslav
                Senior
                • 10-2005
                • 967

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                W Le Clerku na Kwiatowej (W-wa) zakupiłem puszkowe Beczkowe Mocne produkowane wg opisu na puszcze w br Północnym w Suwałkach
                Gdzieś to już było opisane, ale dodam że to jedynie praktyka browaru Kiper,
                który likwiduje w ten sposób "zapasy" puszek z Suwałk.

                Comment

                • remfire
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 1334

                  #83
                  Dzisiaj kupiłem Polarne Mocne (puszka) z datą przydatności : 14.04.08
                  Wygląda na to że Północny zszedł do podziemi i nadal działa

                  Chyba jednak sprawcą tego życia po śmierci jest Kiper, bo obok stały piwa z tego browaru.
                  Nieładnie tak wprowadzać w błąd , można przynajmniej coś nakleic na puszkę , a nie tak oszukiwać klientów.
                  Swego czasu naklejano na puszki D7 etykietki z odpowiednimi informacjami i wszystko było ok , dlaczego więc teraz się tego nie robi ?
                  Bo jak ja mam teraz zapisac to piwo w DP ???

                  Comment

                  • robox
                    = kapslarz =
                    • 11-2002
                    • 8188

                    #84
                    Także ja naciąłem się na Polarne Mocne w Kauflandzie. Na puszce ani słowa o Kiperze, tylko informacje o Suwałkach. Z drugiej strony piwo znajdowało wśród piw z browaru w Piotrkowie.

                    Comment

                    • pawelek59
                      Senior
                      • 04-2003
                      • 195

                      #85
                      Na puszce jest napisane "piwo jasne, pełne,mocne - warzone w Browarze Północnym. Bez środków konserwujących i stabilizatorów. Pasteryzowane. Browar Północny Spółka z o.o. 16-400 Suwałki ul. Wigierska 10. tel 0-87 5667907...." , jeżeli nie było warzone w Suwałkach, to reszta, też nie musi być prawdą....aha na szczycie puszki napisano "polskie piwo".

                      Comment

                      • woosaa
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 1548

                        #86
                        Ja na moim Polarnym wczoraj kupionym mam datę ...12.09.2008. Czyżby Kiper miał aż taki duzy zapas suwalskich puszek .PZDR
                        mb WOS

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎