Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pijmy piwa z Lwówka Śląskiego.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
    Spoko, jakby rozpoczął, to już by tutaj wrzało
    Dzięki, już powolutku szykowalem się do podróży do lwówka a tu nici z tego
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      No niestety są jeszcze przeszkody, jak wiadomo, plany sobie, a życie swoje scenariusze pisze Browar gotowy do warzenia w każdym razie. Chcę się tam na dniach wybrać, to dam znać.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • pizmak666
        Senior
        • 12-2006
        • 1898

        - Warzelnia, fermentownia i leżakownia są już przygotowane na rozpoczęcie produkcji. Czekamy na pierwszą warkę - mówi Irena Galicka z Browaru Śląskiego w Lwówku. Ma być gotowa jeszcze w tym roku.

        „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

        "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

        Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10837

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
          - Warzelnia, fermentownia i leżakownia są już przygotowane na rozpoczęcie produkcji. Czekamy na pierwszą warkę - mówi Irena Galicka z Browaru Śląskiego w Lwówku. Ma być gotowa jeszcze w tym roku.

          http://dolnyslask.naszemiasto.pl/wyd...-gry,id,t.html
          Z tej wypowiedzi mozna wnioskować, że w grudniu będzie gotowana pierwsza warka a nie piwo dostepne w sklepach.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • fidoangel
            Senior
            • 07-2005
            • 3489

            Innym wystarczają dwa tygodnie od zacierania do butelkowania to czemu Lwówek miałby być gorszy?
            Jeszcze mają sporo czasu.
            Last edited by fidoangel; 30-11-2009, 14:39.
            "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

            Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

            Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
            Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
            Sprawdź >>>Przewodnik<<<

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
              Z tej wypowiedzi mozna wnioskować, że w grudniu będzie gotowana pierwsza warka a nie piwo dostepne w sklepach.
              Nikt tego nie powiedział.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                Pamietaj proszę o tym, że miesiac grudzień wbrew pozorom nie jest długim okresem roboczym. Zbyt dużo świąt i dni "wolnych" czynią go mało produktywnym miesiącem.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  A o butelkowaniu lwówskiego piwa w Ciechnowie już nic nie słychać?

                  Wspomnień czar...
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                  Druga sprawa to butelkowanie w Ciechanowie (?) "w okresie przejściowym". Opłacalność możliwa tylko w przypadku, jeżeli Ciechan jest w stanie sprzedać więcej niż wynoszą jego zdolności produkcyjne w "kwaterze głównej". Wątpliwe.
                  Myślę, że to marketingowa gatka-szmatka.
                  Nie wierzę, że z Lwówka wyjedzie jakaś cysterna zanim znajdzie się kasa na butelkownie. Pojawią się problemy techniczne i takie tam.
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                  Co do moich sądów:
                  Wierzę, że produkcja w Lwówku ruszy. Nie bardzo wierzę, że w przyszłym roku...
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12205

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Tekstami w periodyku, który robi błędy nawet przy nazwiskach swoich autorów /sprawdźcie/, to ja specjalnie się nie przejmuję.

                    Od początków września nie ma żadnych oficjalnych informacji na ten temat, a i te ze strony internetowej nie są szczególnie konkretne: "Na pierwszą warkę i jej degustację z niecierpliwością oczekujemy wszyscy"

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                      A o butelkowaniu lwówskiego piwa w Ciechnowie już nic nie słychać?
                      Browar nie warzy, więc nie ma co butelkować. W grudniu raczej nie ruszy, z tego co wiem.
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                        Browar nie warzy, więc nie ma co butelkować.
                        Bo to nie opłacalne...
                        Dlatego rok temu napisałem:
                        "Nie wierzę, że z Lwówka wyjedzie jakaś cysterna zanim znajdzie się kasa na butelkownie. Pojawią się problemy techniczne i takie tam."
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          Wiesz, ja rozmawiałam z Markiem Jakubiakiem na temat, dlaczego browar jeszcze nie warzy. Możemy oczywiście założyć, że kłamie (szczegółów rozmowy nie podam, bo zapomniałam się zapytać, czy mogę tę rozmowę upublicznić), ale po co? Chyba, że Ty masz jakieś lepsze źródła?
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            A do mnie doszły słuchy, że jednak coś tam uwarzyli. Może warkę próbną?
                            Ostatnio jednak dochodzą do mnie tylko nieprawdziwe plotki piwne, więc lepiej już zamilknę.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • baronmokotowa
                              Junior
                              • 09-2006
                              • 22

                              uwarzyli czy nie, ale przeciez czekamy na decyzje ze piwo jest juz na sprzedaz! wtedy zawrze i kazdy bedzie chcial ocenic lub porownac do "poprzedniego" lwowka.
                              zycze milego wieczoru

                              Comment

                              • Twilight_Alehouse
                                Chmielowisko.pl
                                • 06-2004
                                • 6310

                                Po sobotnim wręczeniu nagrody Złoty Chmiel dla Marka Jakubiaka mogę podać kilka zasłyszanych informacji.
                                W kwestii tego, dlaczego Lwówek nie warzył, mówił zapewne podobne rzeczy co Marusi, ale skoro mówił je publicznie, to spokojnie mogę je przytoczyć.
                                Otóż browar jest w pełni przygotowany do warzenia, ale nie może tego robić, bo nie ma oficjalnie zatwierdzonego zasilania gazowego. Miasto stara się podobno pomóc jak może, ale niestety sprawa się ślimaczy i Jakubiak z oczywistych przyczyn był tym mocno poirytowany.
                                Po drugie, oficjalnie jest już podobno zatwierdzona receptura Królewskiego i ono będzie warzone pierwsze. Później dojdzie Dobre Mocne, ale nie wiem kiedy. Nie wiem też czy będą funkcjonować te nazwy, ale raczej będą to te same receptury co dawniej, bo w browarze będzie znowu pracować pani Irena Galicka.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎