Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mark33
    Idę po piwo do piwnicy.
    • 04-2005
    • 3283

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
    Czy już wiadomo jak będzie się nazywał browar w Raciborzu?
    Browar Rynek

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10838

      Dzięki!
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • sienioo
        Senior
        • 12-2008
        • 177

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
        Browar Rynek
        Już lepszej nazwy nie mogli dać Nazwa nic nie wnosi, odnosi się do ogółu miejsca, z marketingowego punktu porażka...

        Comment

        • beerek62
          Senior
          • 04-2010
          • 1037

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sienioo Wyświetlenie odpowiedzi
          Już lepszej nazwy nie mogli dać Nazwa nic nie wnosi, odnosi się do ogółu miejsca, z marketingowego punktu porażka...
          Czy nie można z krytyką czegokolwiek poczekać aż napijemy sie piwa z tego browaru? Może chociaż raz warto byłoby nie malkontencić tylko najpierw poznać przyczyny nadania takiej a nie innej nazwy? Nowy browar w Chorzowie nazywa się Reden i nie widziałem jakoś negatywnych komentarzy na temat tej nazwy - chyba tylko dlatego, że malkontenci nie wiedzą do czego to przyczepić. Podpowiadam - może coś z : http://pl.wikipedia.org/wiki/Reden
          No i co - dalej nic nie wiadomo. Czy z marketingowego punktu widzenia to też porażka ?
          Last edited by beerek62; 29-03-2013, 09:12.
          Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
          Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            No proszę bardzo. Rynek mamy wszędzie a Reden to ...tylko kilka przypadków
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • noodles
              Senior
              • 09-2005
              • 700

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
              Podpowiadam - może coś z : http://pl.wikipedia.org/wiki/Reden
              No i co - dalej nic nie wiadomo.
              Znalazłeś wWikipedii skąd wzięła się nazwa Reden. Czego jeszcze nie wiadomo ?
              Moja kolekcja podstawek

              Comment

              • Pankracy
                Senior
                • 10-2007
                • 2771

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
                Nowy browar w Chorzowie nazywa się Reden i nie widziałem jakoś negatywnych komentarzy na temat tej nazwy
                Minibrowar w Chorzowie wziął swoją nazwę od Wzgórza Redena i od miejscowego określenia "na Redenie". Związki z osobą hrabiego von Reden są więc drugorzędne.

                Comment

                • noodles
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 700

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Minibrowar w Chorzowie wziął swoją nazwę od Wzgórza Redena i od miejscowego określenia "na Redenie". Związki z osobą hrabiego von Reden są więc drugorzędne.
                  Nie sprawdzałem, ale czy nie jest tak , że wzgórze Redyna wzięło swoja nazwę od hrabiego Redena ?
                  Moja kolekcja podstawek

                  Comment

                  • TomX
                    Senior
                    • 09-2004
                    • 1035

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie sprawdzałem, ale czy nie jest tak , że wzgórze Redyna wzięło swoja nazwę od hrabiego Redena ?
                    Tak, w Chorzowie znajduje się pomnik Hrabiego Redena. Pierwotnie znajdował się właśnie na rzeczonym wzgórzu (stąd jego nazwa), zniszczony po wojnie w 2002 roku został odbudowany na chorzowskim Rynku.
                    Last edited by TomX; 29-03-2013, 10:17.
                    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                    Comment

                    • Promil03
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 2833

                      Nazwa browaru w Chorzowie jak najbardziej jest związana z osobą hrabiego von Reden.
                      Społeczeństwo jest podzielone co do jego osoby, ale jego wkład w rozwój przemysłu i całego regionu jest niepodważalny.

                      Comment

                      • sienioo
                        Senior
                        • 12-2008
                        • 177

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czy nie można z krytyką czegokolwiek poczekać aż napijemy sie piwa z tego browaru? Może chociaż raz warto byłoby nie malkontencić tylko najpierw poznać przyczyny nadania takiej a nie innej nazwy?
                        Ja odniosłem się do browaru w Raciborzu. Bardzo kibicuje każdemu browarowi restauracyjnemu w Polsce - obecnie super piwo to nie wszystko, by się przebić na rynku. Browary restauracyjne powstają jak grzyby po deszczu. Marketing i reklama też są ważną kwestią, a nazwa powinna przyciągać i być charakterystyczna dla danego miejsca. Rynek mamy wszędzie, w każdym mieście.

                        Comment

                        • noodles
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 700

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sienioo Wyświetlenie odpowiedzi
                          nazwa powinna przyciągać i być charakterystyczna dla danego miejsca. Rynek mamy wszędzie, w każdym mieście.
                          Nie bardzo rozumiem. Nazwa powinna być charakterystyczna dla miejsca. Browar jest na rynku i nazywa się Browar Rynek. Jaka nazwa będzie bardziej charakterystyczna dla tego miejsca ? Grill de Brasil ?
                          Moja kolekcja podstawek

                          Comment

                          • sienioo
                            Senior
                            • 12-2008
                            • 177

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nie bardzo rozumiem. Nazwa powinna być charakterystyczna dla miejsca. Browar jest na rynku i nazywa się Browar Rynek. Jaka nazwa będzie bardziej charakterystyczna dla tego miejsca ? Grill de Brasil ?
                            Browar Rynek może być wszędzie, bo słowo rynek jest uniwersalne, nic nie wnosi. Nazwy typu Reden, Słociak, Widawa odnoszą się do konkretnego miejsca, są charakterystyczne dla danego miejsca jeśli dodamy słowo browar. Po drugie taka nazwa do celów reklamowych jest po prostu słaba.
                            Czekamy na piwo z Rynku Oby im się udało

                            Comment

                            • noodles
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 700

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sienioo Wyświetlenie odpowiedzi
                              Browar Rynek może być wszędzie, bo słowo rynek jest uniwersalne, nic nie wnosi.
                              Rynek jest wszędzie ale browaru Rynek nie ma nigdzie więc póki co to bardzo oryginalna nazwa.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sienioo Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nazwy typu Reden, Słociak, Widawa odnoszą się do konkretnego miejsca, są charakterystyczne dla danego miejsca jeśli dodamy słowo browar.
                              Słociak to nazwisko właścicieli. W jaki sposób są charakterystyczne dla miejsca ? Czy jeśli zamiast nazwy Browar Rynek będzie nazwa Browar Pierdzimąka bo tak się będzie nazywał właściciel to będzie OK ?
                              Moja kolekcja podstawek

                              Comment

                              • danio_145
                                Senior
                                • 02-2005
                                • 723

                                Z pewnością przykuje uwagę

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎