Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    Ok 200 zł. to jest kosmos jak na polskie zarobki i nie wiem skąd to zdziwienie?
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • kony
      breweriarz
      • 08-2005
      • 1701

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TTOP Wyświetlenie odpowiedzi
      no tak, ale prawie 2 stówy jak na Hrubieszów to sporo. W Krasnymstawie podczas Chmielaków mniej chcieli za dwójkę, a jednak to byłgorący okres dla tego miasta.
      Nie widziałem hotelu w Hrubieszowie ale obstawiam w ciemno, że porównywanie go z którymkolwiek płatnym miejscem do spania w Krasnymstawie nie ma najmniejszego sensu. Inna sprawa, że Hrubieszów faktycznie nie jest jakimś wybitnie atrakcyjnym miejscem turystycznie ani nawet komunikacyjnie z Ukrainą dlatego czas pokaże czy te ceny mają rację bytu.

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        200 zł w Polsce to suma bardzo zbliżona do limitu noclegowego obowiązującego w wielu firmach. Tędy szukałbym wytłumaczenia.

        Comment

        • beaviso
          Senior
          • 02-2010
          • 215

          Nad racją bytu to i ja się zastanawiam - nie tylko hotelu, również restauracji i samego browaru. Takiego zaj.... hotelu jak Koronny w Zamościu jeszcze nie widziałem, a co nieco widziałem. Forsa władowana w detale zupełnie jakby ktoś chciał tę forsę na siłę wydać. Teraz ta inwestycja w Hrubieszowie - szczerze mówiąc, kompletnej pipidówie, w dodatku ludzie tam piją Ukrainę z PETów za 3 zł/litr... Nie mi wnikać w intencje inwestorów.
          A w takim Hrubieszowie nocleg jest przecież dla turystów. Więc cena musi być pod turystów, a nie pod możliwości mieszkańców regionu. Jedym starcza agroturystyka z białymi drzwiami pomalowanymi olejną, inni chcą ciut lepiej

          M.

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10838

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            Kościerzyna też nie otworzy się 31 sierpnia... z przyczyn technicznych.
            Piszą co prawda o niecałkowitym otwarciu, cokolwiek to znaczy. Pewnie o obiekt jako całość.
            A może akurat browar otworzą?
            Otwarcie browaru przesunięto, w okolice drugiego weekendu października.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • Arco
              Junior
              • 11-2012
              • 9

              Tak. Rozmawiałem wczoraj ale pani była tak niepewna w głosie, że stawiam na grudzień. Ciekawe co zrobili z piwem. Festyny? Wesela?
              Za to dzisiejszy Hrubieszów bardzo dobrze wypadł. Pan Tomasz klasa. Gość z pasją!
              A.

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
              Otwarcie browaru przesunięto, w okolice drugiego weekendu października.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                Ktoś gdzieś rzucił hasło, że kilka wesel skorzystało.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10838

                  Opieram się na słowach Tomka, tamtejszego piwowara.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • Arco
                    Junior
                    • 11-2012
                    • 9

                    229 wyszło ostatecznie
                    pierwsza propozycja była 300 (dotyczyła pokoju na 3 os.)

                    cena jest bardzo ok za oferowany standard
                    bardzo przyzwoity hotel
                    pozdrowienia dla rodziny Sulewskich

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                    200 zł w Polsce to suma bardzo zbliżona do limitu noclegowego obowiązującego w wielu firmach. Tędy szukałbym wytłumaczenia.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      Watra Zakopane otwiera się dla publiczności 24.X.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        Tak z ciekawości zrobiłem sobie rozmieszczenie ilościowe browarów restauracyjnych po województwach i wyszło co wyszło

                        Śląsk piwnie triumfuje, a trzy województwa nadal w czarnej......rzopie Ciekawe czy i kiedy się tam coś zmieni. Przykładowo Podkarpackie wyskoczyło z początkiem tego roku z zerowym dorobkiem na już dwa działające, uruchomione w tym roku.

                        1. Śląskie - 11
                        2. Mazowieckie - 8
                        3-5. Lubelskie/Małopolskie/Pomorskie - 4
                        6. Wielkopolskie - 3
                        7-10. Dolnośląskie/Kujawsko-Pomorskie/Podkarpackie/Zachodniopomorskie - 2
                        11-12. Łódzkie/Opolskie - 1

                        13-15. Podlaskie/Świętokrzyskie/Warmińsko-Mazurskie
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • robox
                          = kapslarz =
                          • 11-2002
                          • 8188

                          Brakuje mi Lubuskiego - 1 .

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            Fakt, uciekło mi lubuskie z Haustem

                            1. Śląskie - 11
                            2. Mazowieckie - 8
                            3. Lubelskie/Małopolskie/Pomorskie - 4
                            4. Wielkopolskie - 3
                            5. Dolnośląskie/Kujawsko-Pomorskie/Podkarpackie/Zachodniopomorskie - 2
                            6. Lubuskie/Łódzkie/Opolskie - 1

                            Podlaskie/Świętokrzyskie/Warmińsko-Mazurskie - 0
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4326

                              Przy czym nie do końca to zestawienie odzwierciedla specyfikę regionalną bo taki na przykład Radom to tylko administracyjnie Mazowsze.
                              Stawiam na to, że ostatnim województwem (jeśli już tego się trzymamy), w którym powstanie browar restauracyjny, będzie podlaskie.

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                W pomorskim to chyba jest już 5. Wg niektórych wpisów Kościerzyna już serwuje piwo. Kwestia czy ich własne.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎