Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
    Przy czym nie do końca to zestawienie odzwierciedla specyfikę regionalną bo taki na przykład Radom to tylko administracyjnie Mazowsze.
    Stawiam na to, że ostatnim województwem (jeśli już tego się trzymamy), w którym powstanie browar restauracyjny, będzie podlaskie.
    Specyfika regionalna już dawno się zatarła i wymieszała regionalnie poprzez obecny podział administracyjny.
    Spodziwałem się już dawno jakiegokolwiek browaru w Warmińsko-Mazurskim czy Świętokrzyskim, tu mnie dziwi ich brak jak nagłe "obudzenie" Podkarpackiego.
    Dziwi mnie też mała ilość w Dolnośląskim.

    Co do Podlaskiego to zgodze się z Prusakiem, tam chyba prędko nic nie powstanie, a szkoda
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      Rozumiem że z szumnej zapowiedzi (a była taka) że zostanie przywrócona pełna funkcja małego zamkniętego 60 lat temu browaru przemysłowego w Kościerzynie ostatecznie pozostało jedynie uruchomienie typowego brewpubu w pobrowarnianych budynkach zaadaptowanych na centrum handlowe ?
      Dobre i to na pocieszenie
      A tak przy okazji zofftopuję wątek (jeśli mod będzie chciał to wydzielić jako osobny temat to proszę bardzo): który browar przemysłowy został uruchomiony po najdłuższej przerwie w produkcji ? Bojanowo, Ciechanów, Lwówek, (powiedzmy że) Zwierzyniec ? Może jakiś inny ? W przypadku tych wymienionych okres przestoju żadnego z nich chyba nie był dłuższy niz raptem 5 lat.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Pankracy
        Senior
        • 10-2007
        • 2772

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
        Spodziwałem się już dawno jakiegokolwiek browaru w Warmińsko-Mazurskim czy Świętokrzyskim, tu mnie dziwi ich brak jak nagłe "obudzenie" Podkarpackiego.
        Dziwi mnie też mała ilość w Dolnośląskim.
        Mnie woj. podkarpackie raczej nie dziwi. Sporo dofinansowania płynie tam ze środków UE. "Rzeszowskie" na tym nieźle korzysta. Mieszka tam poza tym grupka obrotnych milionerów, których raczej "mainstream" nie widzi. Oni poza tym też się swoim bogactwem medialnie nie chwalą.
        Warmińsko-Mazurskie
        No przecież stoi już w Elblągu. A drugi w przyszłym roku postawią w Olsztynie i zapewne jeszcze w jednym miejscu
        Dolnośląskie
        Spoko, spoko. Budują Panie, budują.
        Podlaskie
        Wódczany to kraj...
        Świętokrzyskie
        Szkoda gadać.

        Comment

        • Pankracy
          Senior
          • 10-2007
          • 2772

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
          który browar przemysłowy został uruchomiony po najdłuższej przerwie w produkcji?
          Chyba Niechanowo.
          Ale został bardzo szybko po uruchomieniu zamknięty. Coś tam uwarzyli i zaraz potem zaprzestali produkcji.
          Last edited by Pankracy; 21-10-2013, 15:03.

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            Nic nie słyszałem ażeby ich wyroby pojawiły się na rynku. Odpowiedź niezaliczona
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • Pankracy
              Senior
              • 10-2007
              • 2772

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
              Nic nie słyszałem ażeby ich wyroby pojawiły się na rynku. Odpowiedź niezaliczona
              Bo nie pijasz chyba wyrobów Vin-Konu.

              Comment

              • Pankracy
                Senior
                • 10-2007
                • 2772

                Nie pamiętam czy było wspominane?
                Otwarcie Starej Kablowni w C-D jest zaplanowane na 24 października 2013.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Bo nie pijasz chyba wyrobów Vin-Konu.
                  To co wyszło przerobili na cydr?

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                    No przecież stoi już w Elblągu. A drugi w przyszłym roku postawią w Olsztynie i zapewne jeszcze w jednym miejscu
                    Mnie nie interesuje co, gdzie, jak i komu stoi tylko czy warzy już piwo

                    Takich "stójkowo-plotkowych" nie liczę, za dużo było już tych lada-chwila-moment-będzie
                    Fakty są najistotniejsze
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • baklazanek
                      † 2014 Piwosz w Raju
                      • 08-2001
                      • 3562

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                      który browar przemysłowy został uruchomiony po najdłuższej przerwie w produkcji ? Bojanowo, Ciechanów, Lwówek, (powiedzmy że) Zwierzyniec ? Może jakiś inny ? W przypadku tych wymienionych okres przestoju żadnego z nich chyba nie był dłuższy niz raptem 5 lat.
                      Janów Lubelski

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        Można by już dodać kolejne browary restauracyjne do naszej bazy.
                        W czwartek otwiera się Watra Zakopane, a dzień później Bierhalle Nowy Sącz.
                        Nie wiem jak z browarem Dziedzice. Starą Kablownię otwierają w czwartek, ciekawe czy razem z browarem.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4326

                          Ktoś wspomniał w którymś z wątków (niestety, wyszukiwarka na browar bizie ma wiele wad), że nowy browar restauracyjny w Lublinie będzie otwarty na Bronowickiej. Hotel, restauracja Lwów. Nie wiem, czy w związku z tym, poza umieszczeniem instalacji, właściciele projektują jakieś zmiany, ale piwnej atmosfery tam raczej nie uświadczysz. Dziwne to trochę...

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Temat o browarze w Lublinie jest widoczny na pierwszy rzut oka na głównej stronie (nie forum). Co do samej instalacji to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu (nie znam się, to moje przypuszczenia), ale wydaje mi się pomyślana bez głowy. Warzelnia ledwie 160 litrów, a tanki 400 lub 450 litrów. Dwie warki na tak to 320 litrów - chyba za duży zapas = marnotrawstwo? Trzy warki to 480 litów, więc za dużo. Można zrobić mniejsze warki, ale uwzględniając zapas musiały by mieć ledwie jakieś 120-140 litrów. Strasznie mało.
                            Last edited by Pendragon; 23-10-2013, 19:46.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              Czechowice-Dziedzicie. Dziś otwarcie Starej Kablowni. Piwo już się warzy, ale na jego konsumpcję będzie trzeba jeszcze trochę poczekać.
                              Last edited by Pendragon; 24-10-2013, 08:59.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • kony
                                breweriarz
                                • 08-2005
                                • 1701

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                                Chyba Niechanowo.
                                Ale został bardzo szybko po uruchomieniu zamknięty. Coś tam uwarzyli i zaraz potem zaprzestali produkcji.
                                Z tego co wiem to nic nie uwarzyli. Robili tylko brzeczkę.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎