Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slawekkazek
    Senior
    • 01-2003
    • 544

    Wydaje mi się, że takich "przyczajonych" - działających od jakieś czasu - browarów jest więcej. Od ok. dwóch lat działa takowy w Fojutowie (Zajazd Fojutowo w Borach Tucholskich). Na stronie Zajazdu brak o nim informacji, na FB takoż. W ogóle żadnych informacji o tym browarku w sieci nie znalazłem. Malutka instalacja (100 litrów!?) w budynku obok parkingu, do obejrzenia przez okna. W restauracji niewielka reklama w formacie A4 zachęcająca do skosztowania własnego piwa (pils).

    Comment

    • Pankracy
      Senior
      • 10-2007
      • 2768

      A są takie. Np. Browar Bieszczadnik w Sanoku.
      Do dzisiaj nie udało mi się zweryfikować czy robią komercyjnie czy nadal tylko domowe. Coś tam działo się w sprawie w zeszłym roku. Zbudowali sobie sami mini warzelnię. Knajpa w Sanoku, o której słyszałem że miała sprzedawać ich piwa zamknięta do odwołania.

      Goście ponoć równie zakręceni na punkcie produkcji garażowej jak Bartłomiej Bogdański z Sobótki.
      Last edited by Pankracy; 20-04-2021, 16:00.

      Comment


      • Jaroslav
        Jaroslav commented
        Editing a comment
        Mają ruszyć ze sprzedażą latem.
    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9732

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox Wyświetlenie odpowiedzi
      Brieger, nowy browar restauracyjny w Brzegu:

      http://www.nto.pl/strefa-biznesu/wia...owar,12053236/
      Z tym Brzegiem to jest różnie. Kupiłem trzy różne flaszki na wynos, na dwóch etykietach jest napis, że warzone w Dżoan w Częstochowie (?). Byłem tam w czwartek, 22.04...

      Comment

      • beerek62
        Senior
        • 04-2010
        • 1036

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi

        Z tym Brzegiem to jest różnie. ...warzone w Dżoan w Częstochowie (?) ...
        Tutaj masz powiązania.

        Warzone chyba tylko na papierze.
        Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością — Prezes Zarządu: Jolanta Mielczarek — KRS: 0000564874 — Siedziba: Częstochowa — Kapitał zakładowy: 10 tys. zł
        Last edited by beerek62; 26-04-2021, 19:03.
        Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
        Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

        Comment

        • grzeber
          Senior
          • 05-2002
          • 2867

          Ostatnio w mediach pojawiły się kolejne informacje o browarze restauracyjnym na terenie dawnych Browarów Warszawskich. Nazwa "Browar Warszawski". Na miejscu nie widać za bardzo prac a konkretów jednak brak. Czy ktoś z Was wie może więcej?
          pozdrawiam
          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

          Comment

          • Pankracy
            Senior
            • 10-2007
            • 2768

            Browar przy ul. Grzybowskiej realizuje ukraiński inwestor - Kumpel Group.
            Instalacja już jest na miejscu. Trwają prace wykończeniowe w lokalu.

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2837

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi

              Z tym Brzegiem to jest różnie. Kupiłem trzy różne flaszki na wynos, na dwóch etykietach jest napis, że warzone w Dżoan w Częstochowie (?). Byłem tam w czwartek, 22.04...
              Na etykietce którą otrzymałem w browarze widnieje faktycznie : "Wyprodukowane przez Dżoan sp.z o.o. - i dalej - Hotel Browar Brzeg ul. Wrocławska 5".
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4552

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                Ostatnio w mediach pojawiły się kolejne informacje o browarze restauracyjnym na terenie dawnych Browarów Warszawskich. Nazwa "Browar Warszawski". Na miejscu nie widać za bardzo prac a konkretów jednak brak. Czy ktoś z Was wie może więcej?
                Praktycznie już wszystko gotowe, lada chwila rozpocznie się warzenie (możliwe że już w tej chwili trwa). Zatrudnieni są dobrze znani i cenieni piwowarzy, na otwarcie poczekamy najwcześniej do okolic przełomu maja i czerwca.
                Last edited by dadek; 07-05-2021, 02:54.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9732

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi

                  Na etykietce którą otrzymałem w browarze widnieje faktycznie : "Wyprodukowane przez Dżoan sp.z o.o. - i dalej - Hotel Browar Brzeg ul. Wrocławska 5".
                  Też takąż otrzymałem, a nawet trzy. Każda była owinięta i przyklejona do szklanej flaszki . A swoją drogą... ZJADŁEM TAM OBIAD!!!

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ostatnio w mediach pojawiły się kolejne informacje o browarze restauracyjnym na terenie dawnych Browarów Warszawskich. Nazwa "Browar Warszawski". Na miejscu nie widać za bardzo prac a konkretów jednak brak. Czy ktoś z Was wie może więcej?
                    "Browar Warszawski" ?????
                    Mowiło się już chyba z rok temu że na terenie ŚP BW pojawi się restauracyjny ukraiński "Kumpel" i to właśnie jego logo na szybach jednego z jeszcze wyposażanych lokali w okolicy schodów do piwnic widziałem już chyba ze 2-3 miesiące temu. O browarze o nazwie jaką wymieniłeś nic nie słyszałem i nie widziałem.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • yavo
                      • 03-2009
                      • 909

                      Lineczka

                      W skrócie:
                      Na terenie dawnych Browarów Warszawskich między Grzybowską a Chłodną powoli dobiegają końca prace nad budową kompleksu biurowo-mieszkaniowo-usługowego, m.in. wylewanie placu przed budynkiem Warzelni, przy ulicy Haberbuscha i Schielego. Oficjalne otwarcie kompleksu nastąpi latem.

                      Browar będzie się nazywał Browar Warszawski (jako restauracja), mają zamiar warzyć osiemnaście gatunków piwa.

                      Comment

                      • grzeber
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2867

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi

                        "Browar Warszawski" ?????
                        Mówiło się już chyba z rok temu że na terenie ŚP BW pojawi się restauracyjny ukraiński "Kumpel" i to właśnie jego logo na szybach jednego z jeszcze wyposażanych lokali w okolicy schodów do piwnic widziałem już chyba ze 2-3 miesiące temu. O browarze o nazwie jaką wymieniłeś nic nie słyszałem i nie widziałem.
                        Inwestor jest cały czas ten sam, może w międzyczasie zmieniła się koncepcja i nazwa? Nadruk "Kumpel" nie jest na szybach tylko na wewnętrznych płachtach zasłaniających lokal, zatem zmiana nazwy dużo nie przeszkadza.

                        pozdrawiam
                        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                        Comment

                        • grzeber
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2867

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi

                          Praktycznie już wszystko gotowe, lada chwila rozpocznie się warzenie (możliwe że już w tej chwili trwa). Zatrudnieni są dobrze znani i cenieni piwowarzy, na otwarcie poczekamy najwcześniej do okolic przełomu maja i czerwca.
                          Z tym "wszystko gotowe" to jednak za duży optymizm. Została cała wykończeniówka wnętrza, sporo pracy. Ale jako, że już z niecierpliwości przebieram nogami to zrobiłem już osobny wątek:
                          Inwestorem jest ukraińska grupa gastronomiczna Kumpel, reprezentowana przez pana Marka Zarkhina. Poza browarem we Lwowie posiada ona sieć pizzerii na całek Ukrainie (jedna będzie sąsiadować z browarem w Warszawie) oraz posiada (lub posiadała) kila restauracji w Warszawie. Pierwotnie nazwa browaru miała być także
                          pozdrawiam
                          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                          Comment

                          • Pankracy
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 2768

                            Browar w Ostrowcu Świętokrzyskim gotowy. Warzelnia - 10 hl.
                            Szukają ludzi do pracy.

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              Mają browar, nie mają piwowara?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎