Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • D0mel
    Junior
    • 05-2004
    • 9

    W/g barmana z toruńskiej "Krajiny Piwa" minibrowar w 1231 nie powstanie i nigdy nie miał powstać, tam fizycznie ponoć nie ma prawa zmieścić się armatura warzelnicza. Na pocieszenie można dodać, że właściciel 1231 właśnie wziął w dzierżawę toruński Polmos i planuje tam produkcję wódki oraz... piwa. Czyli świeże piwo tak czy inaczej ma szansę w 1231 zagościć.
    Socjalizm to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju /S.Kisielewski

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      Za stroną Gastro-Stylu, który jest przedstawicielem austriackiego SALMa. Cytuję, bo zdanie dość ekwilibrystyczne.
      "Nowy browar SALM
      Na przełomie roku zaplanowane jest uruchomienie następnego po BROVARI w Poznaniu browaru restauracyjnego firmy SALM w Polsce."
      blog.kopyra.com

      Comment

      • darko
        Senior
        • 06-2003
        • 2078

        Może Toruń?

        Comment

        • Maidenowiec
          Senior
          • 07-2004
          • 2287

          Nie sądzę, widziałem części instalacji, która tam miała być. Są do sprzedania.
          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

          Thou shallt not spilleth thy beer!

          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13951

            A nie czasami Częstochowa? Tam za chwilkę lub dwie otwierają. Tyle, że nie wiem na jakim sprzęcie...

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19176

              Częstochowę realizuje A.Gołasiewicz i jego firma. Może właściciel toruńskiego dogadał się z panem Duszą i realizują nowy projekt.

              Comment

              • arzy
                Senior
                • 06-2002
                • 2814

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                A nie czasami Częstochowa? Tam za chwilkę lub dwie otwierają. Tyle, że nie wiem na jakim sprzęcie...
                Otwarcie częstochowskiego browaru przesunęło się o miesiąc
                "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                Bractwo Piwne
                Skład Piwa
                Piszę poprawnie po polsku!

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika D0mel Wyświetlenie odpowiedzi
                  W/g barmana z toruńskiej "Krajiny Piwa" minibrowar w 1231 nie powstanie i nigdy nie miał powstać, tam fizycznie ponoć nie ma prawa zmieścić się armatura warzelnicza. Na pocieszenie można dodać, że właściciel 1231 właśnie wziął w dzierżawę toruński Polmos i planuje tam produkcję wódki oraz... piwa. Czyli świeże piwo tak czy inaczej ma szansę w 1231 zagościć.
                  No to widać wyszła chyba jakaś kaczka dziennikarsko-brobizowa z tym 1231 lub była to jakaś perfidna ściema ze strony inwestora a szkoda bo budynek pokazany kiedyś na naszym forum mogłby być jednym z najładniejszych brewpubów w Polsce
                  Jesli zaś chodzi o warzenie m.in. piwa w toruńskim Polmosie to sprawa wygląda bardzo ciekawie ale ja już taki informacje traktuje bardzo ostrożnie - jak uwarzą to uwierzę
                  Nawiasem mowiąc czy przypadkiem toruński Polmos nie znajduje się w budynkach któregoś z pw toruńskich browarów ?
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                    Może Toruń?
                    A to się uśmiałem... z siebie. Po tej notce byłem przekonany, że chodzi o drugi browar w Poznaniu. Interpunkcja jednak się przydaje. Poprawnie zdanie powinno chyba brzmieć:

                    Na przełomie roku zaplanowane jest uruchomienie następnego, po BROVARI w Poznaniu, browaru restauracyjnego firmy SALM w Polsce.

                    A ja to sobie zrozumiałem...
                    Na przełomie roku zaplanowane jest uruchomienie następnego, po BROVARI, w Poznaniu browaru restauracyjnego firmy SALM w Polsce.

                    i się zastanawiałem, nad czym Wy deliberujecie.
                    Last edited by kopyr; 04-09-2009, 07:38.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      Tez myślałem, że chodzi o drugi browar w Poznaniu
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19176

                        Ja mam nadzieję, że to jednak błąd w interpunkcji. Po kiego grzyba drugi browar tej samej firmy w Poznaniu?

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ja mam nadzieję, że to jednak błąd w interpunkcji. Po kiego grzyba drugi browar tej samej firmy w Poznaniu?
                          Zależy jak rozumiemy tej samej? Przecież jeśli ktoś inny otworzyłby browar, to czy on ma SALMa czy Kaspara to nie ma znaczenia. Jest to inny browar, który może warzyć inne piwa.
                          Aha, czyli rozumiem, że w Brovari jest SALM?
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19176

                            Tak wynika ze strony, a 2 browary w Poznaniu to nie zbytek

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                              Tak wynika ze strony, a 2 browary w Poznaniu to nie zbytek
                              No tak wy Krakusy i Poznaniacy macie inne podejście.

                              Jak w Płocku mogą być dwa, to czemu nie w takim mieście jak Poznań. Tam powinny być 3 lub 4 browary.
                              Last edited by kopyr; 04-09-2009, 09:03.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19176

                                to już zakrawa na jakiś spisek Bierhalle nie chce w Krakowie, Salm też... to może Kaspar albo A.G.?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎