Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomek35
    Senior
    • 02-2007
    • 497

    W Trójmieście miały być 3 browary restauracyjne, 2 w Gdańsku i 1 w Gdyni, a póki co stanęło na jednym browarze-no ale dobre i to.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      Czy jest gdzieś gotowa mapa polskich browarów restauracyjnych? Nie chce mi się rysować samemu.

      Comment

      • fidoangel
        Senior
        • 07-2005
        • 3489

        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

        Comment

        • PiwowarAG
          Member
          • 09-2007
          • 54

          Złoty Jelonek

          Jeden z nowo powstających minibrowarów ma się nazywać "Złoty Jelonek" co o tym myślicie?
          Właściciel na pewno przeczyta Wasze opinie i weźmie je pod uwagę. Proszę o opinie. Więcej informacji nie mogę udzielić.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwowarAG Wyświetlenie odpowiedzi
            Jeden z nowo powstających minibrowarów ma się nazywać "Złoty Jelonek" co o tym myślicie?
            Bardzo fajna i oryginalna, zdecydowanie lepsza od tych wszystkich pivo- i bro-varii.
            Gzie ten browar ma się znajdować, o ile to nie tajemnica?
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              Na pewno dobrym pomysłem jest wyjście poza schemat pivo/piwo/bro-waria/varnia/warnia. Domyślam się, że nazwa ta nawiązuje do czegoś - mnie kojarzy się trochę ze swojskim lokalem jak z opowiadań Wiecha , ale jeśli jest ona jakoś zakorzeniona lub dobrany zostanie ładny szyld i logo na szklankach, to może pasować i do browarorestauracji.

              Comment

              • Pankracy
                Senior
                • 10-2007
                • 2780

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                wyjście poza schemat pivo/piwo/bro-waria/varnia/warnia.
                Puławski minibrowar miał się nazywać Bawaria. Obecnie na stronie KS figuruje jako Trzy Korony.
                Ja bym widział dla browaru nazwę 5 Zeta.

                Comment

                • mwa
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 5071

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Puławski minibrowar miał się nazywać Bawaria. Obecnie na stronie KS figuruje jako Trzy Korony.
                  Ja bym widział dla browaru nazwę 5 Zeta.
                  5Zeta? Chyba Dycha albo 10 Zeta.
                  Pozdrawiam Cię !!!!

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13951

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                    Puławski minibrowar miał się nazywać Bawaria. Obecnie na stronie KS figuruje jako Trzy Korony.
                    Ja bym widział dla browaru nazwę 5 Zeta.
                    Trzy Korony w Puławach? Troszku daleko od Pienin. Chyba, że to cena kaucji za butelkę

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Pankracy
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 2780

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwowarAG Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jeden z nowo powstających minibrowarów ma się nazywać "Złoty Jelonek" co o tym myślicie?
                      Nazwa ciekawa. Bardzo wyszukana w gąszczu polskich nazw minibrowarów. Jeżeli lokal będzie w jakimś urokliwym miejscu i "na widoku" na pewno będzie ściągał rzesze swoją nazwą (może też wyeksponowanym logo).

                      Comment

                      • Piecia
                        Senior
                        • 02-2002
                        • 3307

                        mnie osobiście bardziej pasowało by "Złoty Jeleń" - bo jelonek pasuje bardziej do sklepu z zabawkami

                        Koniec i bomba,
                        Kto nie pije ten trąba !!!
                        __________________________
                        piję bo lubię!

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piecia Wyświetlenie odpowiedzi
                          mnie osobiście bardziej pasowało by "Złoty Jeleń" - bo jelonek pasuje bardziej do sklepu z zabawkami

                          Był taki knyf, że siedzą sobie goście, robią kolejne półlitry. Nagle jeden znudzony bierze do ręki nakrętkę, wygina resztki obrączki w kształt rogów i mówi "i dla dziecka jelonek".

                          Także też mi się wydaje, że Złoty Jeleń brzmi lepiej, albo Pod Złotym Jeleniem.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • grzeber
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2869

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                            Także też mi się wydaje, że Złoty Jeleń brzmi lepiej, albo Pod Złotym Jeleniem.
                            Dużo zależy gdzie będzie ten lokal (region, miasto, okolica, budynek) i do kogo głównie ma być profilowany. Nazwa "Pod Złotym Jeleniem" kojarzy się bardzo z myślistwem, kniejami i podobną tematyką, kiepsko by to wyglądało w nowoczesnym centrum handlowym, myślę też, że taka nazwa mogłaby nie być strakcyjna dla "modnej" młodzieży.

                            "Złoty Jeleń" też może mieć negatywne skojarzenia. Za słownikiem języka polskiego jeleń: pot. mężczyzna łatwo dający się oszukać.
                            pozdrawiam
                            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                              "Złoty Jeleń" też może mieć negatywne skojarzenia. Za słownikiem języka polskiego jeleń: pot. mężczyzna łatwo dający się oszukać.
                              I to jest piękne podsumowanie tego, w jakim kierunku zmierzają polskie browarorestauracje.

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                                Dużo zależy gdzie będzie ten lokal (region, miasto, okolica, budynek) i do kogo głównie ma być profilowany. Nazwa "Pod Złotym Jeleniem" kojarzy się bardzo z myślistwem, kniejami i podobną tematyką, kiepsko by to wyglądało w nowoczesnym centrum handlowym, myślę też, że taka nazwa mogłaby nie być strakcyjna dla "modnej" młodzieży.
                                Masz rację dużo zależy gdzie to będzie, ale mnie złoty jeleń nie kojarzy się łowiectwem, to raczej coś w klimacie starych kamienic "Pod Niebieskim Psem", czy "Pod kogutem". Coś w tym stylu. Z kolei "Złoty Jelonek" mnie nieustannie kojarzy się ze złotym kielonkiem.

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                                "Złoty Jeleń" też może mieć negatywne skojarzenia. Za słownikiem języka polskiego jeleń: pot. mężczyzna łatwo dający się oszukać.
                                Przemknęło mi to przez myśl.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎