Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • emes
    Nadszyszkownik Chmielowy
    • 08-2003
    • 4275

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
    . Nie wiem co masz na mysli pisząc: "cała technologia z Niemiec" ...
    Nie wiem co tu wyjaśniać, przecież cała technologia jest z Niemiec. Jeśli nie jest, to tu napisz, że nie jest.

    Comment

    • emes
      Nadszyszkownik Chmielowy
      • 08-2003
      • 4275

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
      Co się dziwisz?

      Człowiek do wytwarzania piwa w domu uzywa ekstraktu gotowego, który trzeba rozrobic z wodą i zagotować i doprawić chmielem. Na tej podstawie mierzy swoją miarą.
      Tak, Krzysztof, broń się takimi argumentami i napisz jeszcze , że biję małe dzieci
      Jesteś dobrym piwowarem, ale klasy, to nie masz za grosz.
      Last edited by emes; 16-04-2011, 22:04.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie wiem co tu wyjaśniać, przecież cała technologia jest z Niemiec. Jeśli nie jest, to tu napisz, że nie jest.
        Tak podchodząc do sprawy, to cała technologia pochodzi z Mezopotamii.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Krzysztof
          Senior
          • 04-2001
          • 1689

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie wiem co tu wyjaśniać, przecież cała technologia jest z Niemiec. Jeśli nie jest, to tu napisz, że nie jest.
          Na technologie wpływaja rózne czynniki.

          Zatem nie ma postaw zeby przypisac jakiemu kolwiek Państwu technologię wytwarzania jakiegokolwiek piwa w konkretnym browarze. Są wzorce ale to nie jest technologia wypisana od "A" do "Z".

          Piszę żebyś zrozumiał jeszcze raz: "kazdy może miec browar kupiony gdzieś tam" ale piwo wytwarza człowiek.
          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
          www.twojmalybrowar.pl

          Comment

          • Krzysztof
            Senior
            • 04-2001
            • 1689

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
            Tak, Krzysztof, broń się takimi argumentami i napisz jeszcze , że biję małe dzieci
            Jesteś dobrym piwowarem, ale klasy, to nie masz za grosz.

            Nie masz doswiadczenia takiego jak Piwowarzy więc proszę nie wyciagaj pochopnych wnosków drogi Kolego.
            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
            www.twojmalybrowar.pl

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              emes, pomyśl, dlaczego jednym piwowarom domowym piwa wychodzą a innym nie?
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • fuliano
                Senior
                • 07-2010
                • 1825

                Sorry Panowie, ale która ostanich wypowiedzi jest o nowym browarze?
                post do skasowania, a powyższe chyba do wydzielenia

                Comment

                • skitof
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 2478

                  Widzę, że dyskusja o browarach restauracyjnych się tutaj przeniosła. , a emocje nie opadły.

                  Może rzeczywiście jest tak, że nie ma znaczenia kto jakie studia kończył i czy w ogóle zaczynał. Ja widzę po prostu z jakim zapałem i pasją piwowarzy domowi w Polsce zgłębiają tajniki warzenia piwa, jak się uczą różnych stylów, jak walczą o jak najlepsze piwo, wymieniają się doświadczeniami, wiedzą, spotykają, tworzą stowarzyszenie i zaszczepiają swoją miłość do piwa innym, rodzinie, znajomym, współpracownikom, obcym. Ta środowiskowa pasja widoczna jest gołym okiem, podobnie jak rosnąca z roku na rok wiedza. W Niemczech jest podobnie tylko nie dotyczy to piwowarów domowych lecz piwowarów zawodowych - tworzą stowarzyszenia, konkursy, organizują pokazy, seminaria, wydają czasopisma, zakładają strony internetowe, dbają o dobry wizerunek swojego piwa, łączą tradycją z innowacyjnością itp. Może czytaliście, że tytuł mistrza świata sommelierów piwnych zdobył tydzień temu właściciel browaru Riegele - a zawody łatwe nie były. Nie wiem dokładnie jak jest w Czechach, ale mam wrażenie, że podobnie jeżeli chodzi o piwowarską pasję i wiedzę.
                  U nas jest Krzysztof, marekj i może jeszcze ktoś - ale tego entuzjazmu, zaangażowania, zapału i wiedzy piwowarskiej na razie jeszcze nie widać - nie twierdzę, że jej nie ma, tylko że nie widać.
                  Jestem głęboko przekonany, że to się zmieni, ale też trzeba tworzyć właściwą atmosferę. Pewnie wszyscy byśmy chcieli, żeby było jak w Niemczech czy Czechach. Ale jak będzie tylko od nas zależy.
                  Na szczęście przynajmniej jeżeli chodzi o ilość browarów restauracyjnych to jest lepiej niż kilka lat temu - to w gruncie rzeczy świadczy o tym, że jest dobry moment to jakiegoś przełomu i ilościowego i jakościowego.

                  Comment

                  • emes
                    Nadszyszkownik Chmielowy
                    • 08-2003
                    • 4275

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie masz doswiadczenia takiego jak Piwowarzy więc proszę nie wyciagaj pochopnych wnosków drogi Kolego.
                    Ale ten komentarz odnosi do mojego stwierdzenia, że nie masz klasy, a to nie ma nic wspólnego z doświadczeniem jakie mają Piwowarzy. Po błędach wnioskuję, że się dziś sensownie nie dogadamy. Pozdrawiam

                    Comment

                    • Krzysztof
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 1689

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                      Widzę, że dyskusja o browarach restauracyjnych się tutaj przeniosła. , a emocje nie opadły.

                      Może rzeczywiście jest tak, że nie ma znaczenia kto jakie studia kończył i czy w ogóle zaczynał. Ja widzę po prostu z jakim zapałem i pasją piwowarzy domowi w Polsce zgłębiają tajniki warzenia piwa, jak się uczą różnych stylów, jak walczą o jak najlepsze piwo, wymieniają się doświadczeniami, wiedzą, spotykają, tworzą stowarzyszenie i zaszczepiają swoją miłość do piwa innym, rodzinie, znajomym, współpracownikom, obcym. Ta środowiskowa pasja widoczna jest gołym okiem, podobnie jak rosnąca z roku na rok wiedza. W Niemczech jest podobnie tylko nie dotyczy to piwowarów domowych lecz piwowarów zawodowych - tworzą stowarzyszenia, konkursy, organizują pokazy, seminaria, wydają czasopisma, zakładają strony internetowe, dbają o dobry wizerunek swojego piwa, łączą tradycją z innowacyjnością itp. Może czytaliście, że tytuł mistrza świata sommelierów piwnych zdobył tydzień temu właściciel browaru Riegele - a zawody łatwe nie były. Nie wiem dokładnie jak jest w Czechach, ale mam wrażenie, że podobnie jeżeli chodzi o piwowarską pasję i wiedzę.
                      U nas jest Krzysztof, marekj i może jeszcze ktoś - ale tego entuzjazmu, zaangażowania, zapału i wiedzy piwowarskiej na razie jeszcze nie widać - nie twierdzę, że jej nie ma, tylko że nie widać.
                      Jestem głęboko przekonany, że to się zmieni, ale też trzeba tworzyć właściwą atmosferę. Pewnie wszyscy byśmy chcieli, żeby było jak w Niemczech czy Czechach. Ale jak będzie tylko od nas zależy.
                      Na szczęście przynajmniej jeżeli chodzi o ilość browarów restauracyjnych to jest lepiej niż kilka lat temu - to w gruncie rzeczy świadczy o tym, że jest dobry moment to jakiegoś przełomu i ilościowego i jakościowego.
                      Myślę, że w Polsce jest trochę ambitnych ludzi zajmujących się piwem. Pojawiły się nowe gatunki piwa przed laty niedostępne. Pojawiły się nowe inicjatywy np. warzenie kontraktowe. To wzbogaca rynek piwny.

                      W swojej praktyce w minibrowarze rozpocząłem jako pierwszy warzenie kilku piw np. Dunkles Weizen, Weizen Bock, Altbier. Chciałem wyjść ponad standardowe trzy gatunki: Weizen, Pils i Ciemne. W Bierhalle ciemnych piw jest w ofercie cztery: Dunkel, Marcowe, Altbier i Dunkles Weizen. Przed "gwiazdką" pojawia się Koźlak. Był też Maibock.
                      Moim zdniem nie jest źle. Moi koledzy "po fachu" też mają swoje inicjatywy: Miodowe, Red i Imbirowe, itd.

                      Każdy nowy browar restauracyjny wnosi coś do rozwoju kultury piwa w Polsce. Każda nowa lokalizacja to nowy klient, który jak posmakuje piwa będzie wracał do piw z browarów restauracyjnych i regionalnych. Moim zdaniem ważne jest żeby piwa te były dobre. Czasem rozmawiam z ludzmi, który przyjechali z innych miast i mówią, ze starają się odwiedzać browary restauracyjne w miastach w których aktualnie przebywają. Nie podejrzewam ich o jakieś wielkie pasje ale dobrze że się tak dzieje. Gorzej jest jeżeli ktoś "sparzy" sie na jakimś piwie podczas pierwszej wizyty w małym browarze. Moim zdaniem taki "klient" nie wróci żadnego z browarów restauracyjnych przez długi czas.... Niestety takie sytuacje się zdarzają....
                      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                      www.twojmalybrowar.pl

                      Comment

                      • Krzysztof
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 1689

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ale ten komentarz odnosi do mojego stwierdzenia, że nie masz klasy, a to nie ma nic wspólnego z doświadczeniem jakie mają Piwowarzy. Po błędach wnioskuję, że się dziś sensownie nie dogadamy. Pozdrawiam
                        A mój komentarz odnosi się do do tego że zarzucasz mi brak inwencji w tym co robię.
                        A piwo samo się robi. Jakie jest - sprawdź lub niech ci Inni Klienci powiedzą.

                        Kup browar, uruchom i pokaż jakie piwa umiesz uwarzyć. Zapewniam, będę jednym z klientów, który przyjedzie i zdegustuje. Daj przykład.... Proszę.
                        Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                        www.twojmalybrowar.pl

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          No to fajnie a teraz napiszcie coś nt nowych browarów restauracyjnych w Polsce
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • Krzysztof
                            Senior
                            • 04-2001
                            • 1689

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                            No to fajnie a teraz napiszcie coś nt nowych browarów restauracyjnych w Polsce
                            Andrzej pisał wcześniej , o Bydgoszczy i Szymbarku.

                            Zajrzyj do jego postów. Nie chcę jego informacji powtarzać zwłaszcza że jest on najlepiej zorientowany w tym co robi.

                            Z potwiedzonych źódeł wiem, że pojawi się nowa instalacja gdzieś około 18 maja 2011 r.
                            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                            www.twojmalybrowar.pl

                            Comment

                            • milrys
                              Junior
                              • 09-2009
                              • 18

                              Browar restauracyjny w Cieszynie

                              Na stronie firmy obsługujacej takie browary wyczytałem, że w Cieszynie ma być otwarty taki browar. Czy ktoś wie gdzie dokładnie?!

                              Comment

                              • Pankracy
                                Senior
                                • 10-2007
                                • 2770

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                                No to fajnie a teraz napiszcie coś nt nowych browarów restauracyjnych w Polsce
                                Browar Korona Kaszubska
                                adres: CEPR w Szymbarku (część hotelowo-gastronomiczna)
                                data otwarcia: 14 maja 2011 (planowane)
                                asortyment: jasne, ciemne, pszeniczne, koźlak dubeltowy (ostatnie piwo w planach)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎