Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Czy są jakieś nowe wieści z minibrowaru w Cieszynie? Będzie otwarcie pod koniec września?
    Moim zdaniem termin nierealny. Z zewnątrz jeszcze sporo prac. W środku również, przez okna widać wiszące kable, paczki z płytkami do kafelkowania, kuchnia czeka na montaż. Tanki już są na miejscu, zamontowano dodatkowo klimatyzację w tym pomieszczeniu . Ważne natomiast jest to,że ciągle do przodu i w tym roku pewnie będzie już otwarcie.

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      Czyżby szykowało nam się otwarcie nowego browaru w Krakowie?

      Dzisiaj Gazeta Krakowska opublikowała artykuł pod tytułem "Adam Gessler buduje imperium pod Wawelem". Oprócz informacji o przejęciu restauracji w Hotelu Francuskim, pojawiła się też wzmianka o otwarciu warzelni piwa w przejętej przedwczoraj kamienicy Pod Pawiem przy ul. św. Jana 30.

      Oto interesujący nas fragment:

      Hotel Francuski ma 42 pokoje. Restauracja może gościć 150 osób, ale dopiero po dołączeniu do niej tych pomieszczeń kamienicy Pod Pawiem, gdzie do niedawna funkcjonowała restauracja Polskie Jadło Jana Kościuszki. - Ta kamienica to największy skarb - utrzymuje Gessler. - Szczególnie cieszę się z piwnic, gdzie zamierzam odtworzyć warzelnię piwa. Działała tu od 1463 do 1897 roku, bazując na wodzie z Prądnika. Piwo będzie tu produkowane i sprzedawane w limitowanych certyfikowanych butelkach oraz beczkach.
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        Mnie bardziej zdziwiło to, że Gessler wchodzi do Krakowa. Jak na warszawskich restauratorów wypadło, to do tej pory pozą jedną filią w Londynie nie wychodzili poza miasto. W każdym bądź razie na pewno będzie smacznie. Życzę im powodzenia
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9735

          Wpadła mi właśnie w ręce lokalna "gazetka" mego rodzinnego miasta, pt. "Moje miasto. Pabianice".
          W ostatnim numerze, na okładce, a jakże, jest wielki tytuł: "Będzie pabianickie piwo!" .
          Piszą, że Andrzej Furman, właściciel "Aflopy", bawił w Gdańsku i się mu spodobał pomysł.
          Jego wizją jest, aby browar otwarty został w 2013, w (od)budo(wy)wanym właśnie "Centrum Fabryka", na poziomie -1.
          Browar miałby rozlewać (?) dziennie 1000-1500 litrów piwa, które miałoby się nazywać... "Trzy Korony" (to herb miasta).
          Przy okazji "gazetka" zamieszcza info o historii browarów pabianickich (od XIV w. do lat 20-tych XX w.) i o stanie browarów w woj. łódzkim (sztuk sześć).

          Moja uwaga: co do nazwy piwa, miałbym tutaj pewne obawy i wątpliwości...

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            Ktoś kiedyś pisał, że w Niemczech jest co najmniej kilka browarów używajacych nazwy "drei kronen" i się nie gryzą, więc może i u nas jakoś to będzie
            Last edited by pioterb4; 28-08-2011, 08:20.

            Comment

            • volodos
              Senior
              • 09-2008
              • 717

              U nas się skończy pewnie bezsensownym zajmowaniem czasu jakiemuś sędziemu. Przeca Poloki się nie dogadają - wystarczy wspomnieć sprawę z etykietą Lwówka Piastowskiego i powiązaną z tym interwencję CP.

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                Ktoś kiedyś pisał, że w Niemczech jest co najmniej kilka browarów używajacych nazwy "drei kronen" i się nie gryzą, więc może i u nas jakoś to będzie
                Dokładnie trzy.

                Trzy korony
                Trzy korony
                Trzy korony

                Dwa odwiedzone
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ktoś kiedyś pisał, że w Niemczech jest co najmniej kilka browarów używajacych nazwy "drei kronen" i się nie gryzą, więc może i u nas jakoś to będzie
                  A u nas większość brewpubów ma nazwy będące wariacjami słów zaczynających się na "Piv../Brov..." lub kończących na "...varia/varnia" i też jakoś to funkcjonuje.
                  Tam nazwę Drei Kronen ma powiedzmy 3 promile ilości browarów a u nas wspomniane nazwy ile procent ?
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • dryx
                    † 1966-2017 Piwosz w Raju
                    • 04-2002
                    • 1735

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dokładnie trzy.

                    Trzy korony
                    Trzy korony
                    Trzy korony

                    Dwa odwiedzone
                    Ee nie przesadzaj, jest/było znacznie więcej
                    Ja w swojej kolekcji ( a Niemiec nie zbieram od wielu lat) mam jeszcze podstawki z browarów:
                    Drei Kronen Strassgiech
                    Drei Kronen Bräu Leo Hummel Merkendorf
                    Drei Kronen Bräu Zapfendorf
                    Aichinger Drei Kronen

                    Comment

                    • paput
                      Junior
                      • 10-2009
                      • 26

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Fala Wyświetlenie odpowiedzi
                      czekam na relację, jak tylko ... ochłoniesz
                      ja byłem, wg mnie Pils lepsze od Waizena, chociaż mojej kobiecie Waizen przypadł bardziej do gustu, no ale to kwestia samku oczywiście. Lokal duży, ładny, brakuje jednak kilku smaczków bo wydaję się być tam pusto. Obsługa jeszcze trochę zakręcona, menu ubogie, mam nadzieję że w przyszłości to się poprawi
                      Last edited by paput; 29-08-2011, 09:06.

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        Ludzie ze Starej Komendy w końcu się odezwali na FB i rzucili termin otwarcia, który ma nastąpić "w połowie września".
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                          ... Moja uwaga: co do nazwy piwa, miałbym tutaj pewne obawy i wątpliwości...
                          Zaprotestuje ambasada Szwecji.

                          Comment

                          • crocco
                            Senior
                            • 12-2010
                            • 590

                            Gościu z minibrowaru cieszyńskiego zapowiadał otwarcie na początek października.

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              Właśnie we wrocławskich Faktach zapowiedziano otwarcie browaru w Świdnicy w przyszłym roku. Marek Kurzawa chce wskrzesić tradycje piwowarskie w Świdnicy.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • wasyll
                                Senior
                                • 09-2008
                                • 1823

                                Teraz to mnie zaskoczyłeś! Wspaniałe wieści
                                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎