Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dori
    Senior
    • 10-2004
    • 320

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zeko Wyświetlenie odpowiedzi
    W Cieszynie lokal już został odebrany przez sanepid, pozostała tylko koncesja na sprzedaż alkoholu i Urząd Celny no i zabierają się za warzenie.
    Czyli na otwarcie wcześniej niż w lutym raczej nie ma co liczyć

    Comment

    • zeko
      Senior
      • 07-2004
      • 708

      Zobaczymy. Ja osobiście trzymam kciuki za właścicieli żeby jak najszybciej otworzyli ten lokal. A tak poza tematem Cieszyna to doszły mnie słuchy że ma u nas w kraju być otwarty 1 browar restauracyjny na instalacji Made in China .

      Comment

      • crocco
        Senior
        • 12-2010
        • 590

        Powiedz gdzie?

        Comment

        • zeko
          Senior
          • 07-2004
          • 708

          W Rybniku.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13951

            Czy to za sprawką pewnego forumowicza, który jak pamiętam kilka lat temu planował rozkręcić biznes polegający właśnie na sprowadzanie minibrowarów (sprzętu) z Chin?

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • zeko
              Senior
              • 07-2004
              • 708

              Oj nie wiem. Ja tu aktywnie działam na forum może od 1,5 roku. Więc nie wiem co się wcześniej działo.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13951

                O, znalazłem:
                Piwa nie uwarzysz w garści - jaki sprzęt jest do tego konieczny? Ciekawe rozwiązania i nowości techniczne.

                sinobrew.com
                Last edited by Pendragon; 05-12-2011, 15:39.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Pankracy
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2780

                  Toruń,
                  termin otwarcia: wiosna 2012,
                  moce produkcyjne: 1200 hl

                  Comment

                  • raberia
                    Junior
                    • 03-2004
                    • 1

                    browary

                    Szukam bieżącą listę browarow i browarow restauracyjnych v Polsce dla czech web www.pivovary.info.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      proszę: http://www.browar.biz/browary.php?kraj=pl
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4329

                        A Szaflary? Otworzyli? Zdaje się, że była informacja w którymś z wątków...

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13951

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika raberia Wyświetlenie odpowiedzi
                          Szukam bieżącą listę browarow i browarow restauracyjnych v Polsce dla czech web www.pivovary.info.
                          Dla Polski jest przecież w tym temacie, co prawda kilka miesięcy nie aktualizowana, ale jest.
                          A dla Czech > http://g.co/maps/amdws
                          Last edited by Pendragon; 08-12-2011, 09:55.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • dryx
                            † 1966-2017 Piwosz w Raju
                            • 04-2002
                            • 1735

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                            A Szaflary? Otworzyli? Zdaje się, że była informacja w którymś z wątków...
                            Otworzyli, tu pierwszy opis

                            Comment

                            • mariuszz
                              Junior
                              • 05-2008
                              • 22

                              Źródło: http://ezamosc.pl/index.php?option=c...3850&Itemid=37

                              Uroczyste otwarcie restauracji "Browar Zamość" odbyło się w sobotę w Zamościu. Uczestniczyli w nim tylko zaproszeni goście. Dzisiaj mini browar powita pierwszych klientów, jednak na razie sprzedawane tam będzie piwo produkowane w innym browarze. - U nas produkcja ruszy w styczniu, po odbiorze technicznym całej instalacji - tłumaczy Bartosz Litwajtis ze spółki Fortis Inwestycje, właściciela "Browaru Zamość". - Cykl produkcyjny trwa około 3 tygodni. Zanim wyprodukujemy pierwsze piwo będziemy zamawiać takie same w jednym z browarów w Polsce, podobnym do naszego - dodaje.

                              Mini browar powstał w unikalnej przestrzeni starej elektrowni miejskiej z 1925 r., w miejsce zamkniętego Klubu Muzycznego Stara Elektrownia, przy ul. Sienkiewicza 22. Produkowane będzie tam naturalne, niepasteryzowane i niefiltrowane piwo. Na razie trzy gatunki: Pils, Pszeniczne oraz Ciemne. Możliwości produkcyjne browaru wyniosą 1,5 tys. hektolitrów rocznie, z opcją zwiększenia wydajności. Trunek sprzedawany będzie na miejscu i na wynos. Cena pół litra piwa to 7 złotych.

                              Zdjęcia z otwarcia "Browaru Zamość" prezentujemy w naszej galerii.
                              Last edited by mariuszz; 18-12-2011, 12:34.

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                Jednym słowem browaru w Zamościu nadal nie ma a restauracje nas tutaj chyba nie interesują.
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎