Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kruger_nr1
    Senior
    • 11-2005
    • 801

    czyli będziemy mieli ,,kołyskę piwowarską" na skalę mikrobrowaru) będzie zabawnie
    Kolekcja puszek piwnych:
    http://puszkikrugera.web-album.org/

    Comment

    • coelian
      Junior
      • 01-2010
      • 19

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zeko Wyświetlenie odpowiedzi
      Najpierw szukali Adamie piwowara, ale później Monika powiedziała mi że zdanie zmienili i sama się za to weźmie.
      Z tego co ja wiem, to najpierw ta Pani miała być piwowarem. Potem pokazało się ogłoszenie... że szukają kogoś kto już w takim browarze pracował i wie co i jak (warzenie, biurokracja itp). Jak jest na chwilę obecną ?? Kto to wie ?

      Bürgergasse Brauerei - browar domowy

      Comment

      • Żywiec
        Senior
        • 12-2001
        • 1571

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coelian Wyświetlenie odpowiedzi
        Z tego co ja wiem, to najpierw ta Pani miała być piwowarem. Potem pokazało się ogłoszenie... że szukają kogoś kto już w takim browarze pracował i wie co i jak (warzenie, biurokracja itp). Jak jest na chwilę obecną ?? Kto to wie ?

        Żeby się to nie skończyło takim poziomem piw jak w waszawskim Grill de Brasil. Byłem tam w styczniu i przeżyłem koszmar. Myślałem, ze już nic gorszego w życiu nie wezmę do ust jak piwa z Zaczernia i Grybowa z lat 80-tych XX wieku. Myliłem się, można uważyć jeszcze większy syf.

        Comment

        • darko
          Senior
          • 06-2003
          • 2078

          Jeśli ktoś myśli, że w Polsce browary restauracyjne otwiera się by warzyć dobre piwo, to jest w błędzie.

          Comment

          • Mason
            Senior
            • 02-2010
            • 3280

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
            Jeśli ktoś myśli, że w Polsce browary restauracyjne otwiera się by warzyć dobre piwo, to jest w błędzie.
            Tylko czasem przez przypadek zaplącze się gdzieś piwowar pełną gębą i uwarzy np. AIPA kiedy szefostwo wyjedzie na urlop
            JEDNO PIVKO NEVADI!

            Comment

            • coelian
              Junior
              • 01-2010
              • 19

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
              Tylko czasem przez przypadek zaplącze się gdzieś piwowar pełną gębą i uwarzy np. AIPA kiedy szefostwo wyjedzie na urlop
              A szefostwo po powrocie jak zobaczy rachunek za chmiele to znajdzie innego "piwowara" - bo przecież to takie proste.... wszystko automatycznie idzie i parę godzin nic nie trzeba robić. Potem pewnie jeszcze samo się umyje.
              Bürgergasse Brauerei - browar domowy

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                No tak, bo to są drogie rzeczy, panie...

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • hasintus
                  Senior
                  • 07-2006
                  • 850

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                  Tylko czasem przez przypadek zaplącze się gdzieś piwowar pełną gębą i uwarzy np. AIPA kiedy szefostwo wyjedzie na urlop
                  Nie ma bata, szefostwo na urlopie na kamerkach będzie podglądać co piwowar robi

                  Comment

                  • wsaczuk
                    Senior
                    • 09-2009
                    • 182

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hasintus Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie ma bata, szefostwo na urlopie na kamerkach będzie podglądać co piwowar robi
                    a żebyś wiedział że tak jest.

                    Słuchajcie a to mało było sytuacji że do browarów restauracyjnych szli ludzie z ulicy nie mający nic pojęcia o piwie?

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      Oj dawno nie było aktualizacji, zatem:

                      2012
                      01. II. Cieszyn, ks. Ignacego Świeżego 6, "Cieszyński Browar Mieszczański" [Dreher]
                      02. IV. Chrząstawa Mała, ul. Wrocławska 97, "Rodzinny Browar Widawa" [KS]
                      03. V. Żywiec, [Dreher]
                      04. V. Toruń,
                      05. VI. Olsztyn, ul. Nowowiejskiego 15, "Zamkowy Młyn" [KS]
                      06. VI. Sławice (k. Opola), ul. Opolska, (Ceglana?) Hotel Browar "Słociak"
                      07. XII. Hrubieszów, ul. Dwernickiego 4D, "Sulewski" [KS]
                      08. ? - Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 83, "Stara Kablownia" [Dreher]
                      09. ? - Elbląg, [Dreher]
                      10. ? - Kamionka, kamionka 21, "Gniewosz" [fabr]
                      11. ? - Kombornia (k.Krosna), Kombornia 1,
                      12. ? - Kościerzyna, ul. Miodowa. [KS]
                      13. ? - Kujan (k. Złotowa), "Poziomka"
                      14. ? - Łuków, [KS]
                      15. ? - Natolin, Natolin 88, "Artezan" [rzem.]
                      16. ? - Niechanowo, [fabr.]
                      17. ? - Szczecin, ul. Partyzantów 2, Centrum Kulturalno-Rozrywkowe Warzelnia
                      18. ? - Szczyrzyc Browar Klasztorny "Gryf"
                      19. ? - Warszawa / Blizne ul. Jasińskiego
                      20. ? - Zawada (k. Opola), ul. Wodociągowa 2, "Peregrinus" [KS]
                      21. ? - Żelechów ul. Piłsudskiego 36, Pałac Żelechów (spa) [KS]
                      2013 -2015
                      22. ? - Brzesko, [Dreher]
                      23. ? - Chorzów, "Browar Józef" [SALM]
                      24. ? - Chynowie, Pałac Chynowie,
                      25. ? - Cieszyn, ul. Katowicka,
                      26. ? - Czeladź, ul. Rynkowa, Karczma "Wójtowska"
                      27. ? - Darłowo, ul. Wilków Morskich, [fabr]
                      28. ? - Elbląg (2) [Destila]
                      29. ? - Gdańsk (1), ul. Kilińskiego 6/7
                      30. ? - Gdańsk (2), ul. Łąkowa 35/38 Królewska Fabryka Broni
                      31. ? - Gdynia, ul. Zwycięstwa 291, Pałac Kolibki
                      32. ? - Głuchołazy, "Touch Of Austria"
                      33. ? - Grodzisk Wlkp., [fabr]
                      34. ? - Grudziądz, ul. Sikorskiego 35, Galeria Handlowa "Browarnia"
                      35. ? - Kalsk, Kalsk 91, Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
                      36. ? - Katowice, ul. Mariacka 10 (lub inne miejsce) [Spiż: zamiast Opolskiej]
                      37. ? - Kozy (k. B.-Białej)
                      38. ? - Kraków (1), św. Jana 30, "Pod Pawiem"
                      39. ? - Kraków (2) Sukiennice,
                      40. ? - Lądek Zdrój,
                      41. ? - Legnica, ul. Młynarska 10, "Nowy Browar"
                      42. ? - Lebork,
                      43. ? - Lubiąż,
                      44. ? - Lubin (1), "Cechownia"
                      45. ? - Lubin (2), Rynek,
                      46. ? - Łódź, ul. bp. Tymienieckiego 22/24 (Księży Młyn)
                      47. ? - Morzyczyn, ul. Szczecińska 16, Restauracja "Weranda"
                      48. ? - Niegowa (k.Myszkowa) ul. Leśna 5 MNB
                      49. ? - Oleśnica,
                      50. ? - Olsztyn, ul. Knosały, "Tartak Raphaelsohnów"
                      51. ? - Pabianice, ul. Partyzancka 133/151, "Trzy Korony"
                      52. ? - Pielgrzymowice (1)
                      53. ? - Pielgrzymowice (2)
                      54. ? - Poznań,
                      55. ? - Rybnik ul. Bolesława Chrobrego, Focus Mall [china]
                      56. ? - Słupsk, ul. Kilińskiego 26/28, Browar Słupsk
                      57. ? - Stargard Szczeciński,
                      58. ? - Szczecin (1) al. Wojska Polskiego, [Dreher]
                      59. ? - Szczecin (2) ul. Kadłubka 41, Stara Winiarnia
                      60. ? - Szreniawa ul. Dworcowa 5, Muzeum Narodowe Rolnictwa… [przetarg]
                      61. ? - Szubin, "Gniewosz" [fabr]
                      62. ? - Świdnica, Rynek, "Spiż"
                      63. ? - Tarnowskie Góry, ul. ks. Wajdy 8,
                      64. ? - Tarnów [Destila]
                      65. ? - Ustroń, ul. Grażyńskiego 2,
                      66. ? - Waszkowskie (k. Sieradza) Waszkowskie 1c, Villa Catherine
                      67. ? - Wojanów (k.Jeleniej Góry), Wojanów 9, Pałac Wojanów
                      68. ? - Złotniki (k.Mielca), Złotniki 126 [fabr]
                      69. ? - Zwierzyniec, [Destila]
                      70. ? - Zwierzyniec, ul. Borwarna 7, [reaktyw]
                      71. ? - gdzieś w woj. Łódzkim, [fabr]

                      Na liście są też pozycje, które prawdopodobnie nie doczekają się realizacji.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Pogoniarz
                        † 1971-2015 Piwosz w Raju
                        • 02-2003
                        • 7971

                        58. ? - Szczecin (1) al. Wojska Polskiego, [Dreher]
                        59. ? - Szczecin (2) ul. Kadłubka 41, Stara Winiarnia
                        58 -raczej melodia przyszłości
                        59 - Skąd taka informacja?Czegoś nie doczytałem?


                        Prawie jak Piwo
                        SZCZECIN

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          Nie mogę podać źródła, bo go nie znam, ale ktoś tam go zna
                          Raczej nie mogłeś nigdzie o tym wyczytać, dla mnie wczoraj to też było zaskoczenie.
                          Temat Starej Winiarni jest chyba zamknięty, bo lokal i jego wyposażenie idzie na licytację.
                          To właśnie miałem na myśli (między innymi), że część miejsc nie doczeka się realizacji.
                          No ale już kiedyś wyrzucałem z listy Lądek- Zdój, by go potem znowu dopisywać, zatem i Starą Winiarnię póki co zostawiam.
                          Last edited by Pendragon; 07-02-2012, 10:57.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            Drobna korekta w przypadku browaru 12/2012. Miejscowość nazywa się Blizne Jasińskiego. Z pewnością nie jest to nazwa ulicy a takowej w tej miejscowości prawie na 100 procent nie ma. Niestety dokładnego adresu planowanego browaru nadal nie znam a powiązana z przyszłym właścicielem strona www nie podaje żadnych szczegółów nt przyszłego browaru.
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              Ok, przy następnej aktualizacji to zmienię.
                              Przy okazji - to ten browarek Browarzyciela chyba ma być w stylu Artezana, czyli rzemieślniczy, a nie restauracyjny?
                              Last edited by Pendragon; 07-02-2012, 12:54.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                Aha , jeśli już używamy dopisku "reaktyw" to taki chyba powinienien znaleść się przy Kościerzynie , Niechanowie , Szczyrzycu i - chyba tylko ze względu na adres, bo już nie ze względu na rodzaj browaru - Grudziądzu (apropos: szacunek ze względu na nazwę, czy taka już nie istnieje ? ) i Rybniku (to chyba centrum handlowe w miejscu zburzonego browaru ale może się mylę). Browar w Pabianicach też wykazał się ciekawą i orginalną nazwą - gonimy Niemców w ilości browarów o nazwie Trzy Korony/Drei Kronen ?
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎